گروه: اخبار استان خبر: 204751 / تاریخ انتشار : 1401/3/28 ساعت : 14:31
داغ مجازی؛

احمدی کیش برای تیمارفضای سبز یاسوج دست به دامن شهروندان شد/ آیا عضو پارلمان از شهرداری نااُمید شد؟+ تصویر

عضو شورای شهر یاسوج برای سبز ماندن شهر یاسوج و خشک نشدن درختان این شهر دست به دامن شهروندان شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس طبیعت و فضای سبز شهری از اساسی ترین نیاز های شهروندان است که نقش عمده ای را در توسعه شهری ایفا می کند و کاهش آلودگی هوا,کاهش آلودگی صوتی,تعدیل دما,افزایش رطوبت نسبی,لطافت هوا و جذب گرد و غبار از مهمترین اثرات آنها بر شهر بشمار می آید.

 

اگر چه فضای سبز به عنوان ریه تنفسی شهر ها تلقی می شود اما متاسفانه این مقوله در شهر یاسوج به عنوان پایتخت طبیعت ایران چند سالی است که رویه مناسبی را طی نکرده و رویش علف های هرز و گیاهان خودرو در بلوار ها و پارکها انتقادات زیادی را از سوی شهروندان بدنبال داشته و حتی نوع هرس و قطع درختان به بهانه های مختلف داد ساکنان شهر را دراورده.

 

روز گذشته عضو پارلمان محلی یاسوج با انتشار پیامی در یکی از شبکه های اجتماعی از شهروندان خواست تا پای کار سبز ماندن فضای سبز این شهر بیاییند.

 

آنچه از این پیام بنظر می رسد احمدی کیش عضو شورای شهر یاسوج از وضعیت فضای سبز این شهر نا امید و دست به دامن شهروندان شده تا در روزهایی که انتقادها از عملکرد شهرداری و فضای سبز داد شهروندان را دراورده بیش از این درختان خشک نشوند.

 

با انتشار این پیام انچه بنظر مخاطب می رسد ،شهر به حال خود رها شده و این موضوع نمادی از حال و هوای این روزهای مدیریت شهری بوده و شهروندان باید خود پیگیر امورات باشند و با وجودی که رسیدگی به فضای سبز و درختان از وظایف شهرداری است کسی سرش برای شهر درد نمی کند و لذا شهروندان دلسوز شهر باشند.

 

در اکثر شهرها و حتی کشور‌ها، فضای سبز جزء لاینفک تصمیمات برنامه‌ریزی کاربری زمین به شمار می‌آیند مقوله ای که در شهر یاسوج با توجه به عملکرد قابل مشاهده برای شهروندان به فضایی برای خود رو شدن گیاهان و بی خیالی مدیریت شهری تبدیل شده است.

 

 
 
انتهای پیام /
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.