گروه: اخبار استان خبر: 204718 / تاریخ انتشار : 1401/3/30 ساعت : 18:23

لنده در تسخیر نخاله و زباله+تصاویر

معضل همیشگی نخاله های ساختمانی در سطح شهرها یکی از چالش های اساسی در حوزه شهرداری است که این مهم باعث گلایه های شهروندان شده است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ،رشد و توسعه روز افزون ساخت و ساز در شهرها باعث شده است تا تکامل برای شهرنشینی مسیری تازه به خود بگیرد و در این راه توجه به زیبایی شهری به عنوان یکی از نمادهای توسعه گر شهری همواره باید مد نظر متولیان حوزه شهری و شهرداری ها قرارگیرد.

 

نخاله های ساختمانی به خودی خود از چالش هایی است که همواره باعث آزرده خاطر شدن شهروندان می شود چرا که علاوه بر نخاله ها، زباله های خانگی نیز لابه لای آنها در حاشیه ها و گاها مسیر دره های فصلی ریخته می شوند که به خودی خود به دلیل ایجاد بوی تعفن و حشرات موذی خطرات متعددی می توانند برای شهروندان ایجاد کنند.

علاوه برآن نیز چهره و سیمای شهری را چنان زشت می کنند که شهرداری برابر قانون وظیفه دارد ضمن پیشگیری از ریختن نخاله ها توسط پلیس ساختمان نسبت به تخلفات صورت گرفته از سوی تراکتورداران و کامیون داران نیز تشکیل پرونده کرده و به مراجع قضایی نیز شکایت کند.

 

متاسفانه ورودی شهرلنده از سمت دهدشت، از سمت لیکک و از سمت موگرمون نیز محلی برای دپوی نخاله های ساختمانی شده است که چهره زشتی را در هنگام ورود مسافران برای آنان متصور می کند.

 

فرماندار شهرستان لنده در گفت وگو با خبرنگار این پایگاه خبری گفت: برابر قانون، شهرداری وظیفه دارد تا ضمن جمع آوری نخاله های ساختمانی از سطح شهر با عامل و یا عاملین ریختن این نخاله ها برخورد قاطع قانونی داشته باشد.

جلال دانش گفت: ریختن نخاله های ساختمانی در حریم دره های فصلی و همجواری با منازل مسکونی مخاطرات خاص خود را دارد که شهرداری باید هرچه سریعتر نسبت به جمع آوری و جلوگیری از ریختن نخاله ها اقدام کند.

وی در ادامه گفت: توجه مسولان شهرداری و شورای شهر به سیمای شهری یکی از مهمترین مطالباتی است که حتما باید مد نظر قرار گیرد.

تصاویر تکمیلی در زیر آمده است:

 

---
---
---
---
---
---
---
---
---

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.