گروه: اخبار استان خبر: 204686 / تاریخ انتشار : 1401/3/27 ساعت : 16:38
آنچه در خطبه های نماز جمعه کهگیلویه و بویراحمد مطرح شد؛

رشادت های تیپ ۴۸ سپاه فتح در نقاط صفر مرزی امنیت را برقرار کرده است/ مدیریت مصرف در تولیدات کشاورزی مد نظر باشد

نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته با حضور نمازگزاران در سراسر استان برگزار شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته با حضور نمازگزاران در سراسر استان برگزار شد.

 

یاسوج:

امام جمعه شهر یاسوج در خطبه نماز شهر یاسوج با دعوت نمازگزاران به تقوای الهی گفت: خداوند متعال با نعمت عقل به انسان سبب شناخت او از تکالیف دینی، پیشرفت مادی و معنوی ، تمایز از سایر حیوانات می شود.

 

آیت الله حسینی با بیان اینکه خلاقیت عقل سبب تنوع در زندگی، استفاده مطلوب از جهان طبیعی، و بهره برداری از مواهب دنیا می شود گفت: ساختار بدنی انسان متفاوت از دیگر انسان ها است و خداوند متعال برای سلامت جسم انسان برخی موضوعات را حرام اعلام کرده است به عنوان مثال گوشت خوک، شراب، گوشت خرگوش حرام شده است این موضوع وسیله سعادت انسان و خیر برای او است.

 

وی با بیان اینکه خداوند متعال مرکب و ابزار را وسیله سیر در دنیا و مسافرت ها قرار داده است، گفت: حیوانات و مرکب ها برای جا به جایی انسان ها و استفاده از نعمت های وجودی آنها برای انسان است و خداوند متعال این نعمت ها برای آسانی زندگی و تکریم انسان ها قرار داده است. 

 

آیت الله حسینی آفرینش مخلوقات مختلف را زمینه بهره برداری انسان دانست و گفت: در زمان نبود وسایل نقلیه و خودرو مرکب های هایی مانند اسب و شتر وسیله جا به جایی انسان ها بود و ساخت وسایل پیشرفته امروزی ناشی از نعمت عقل در انسان است. 

 

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه عقل انسان سبب پیشرفت او در شرایط زمانی و مکانی مختلف می شود، گفت: در عالم آخرت هر جماعت و گروهی با امام خود محشور می شوند عده ای امام آنها جهنمی است با فرعون ها و نمرودها محشور می شوند اما برخی امام آنها معصومین و ائمه اطهار است و برخی دیگر امام آنها امام خمینی (ره) و رهبر انقلاب و علمای برجسته و ربانی است. 

 

وی افزود: در عالم اخرت از قران، کتاب، دین انسان سوال می شود و نامه اعمال، فکر و بدن انسان ثبت و ضبط است و ارائه می شود در این راستا عده ای سعادتمند و عده‌ای بدبخت خواهند شد.

 

امام جمعه شهر یاسوج با بیان اینکه کور دلی در قرآن به معنای نادیده گرفتن آیات و روایات و عدم توجه به اعمال عبادی و دینی محسوب می شود، گفت: چنین افرادی در قیامت و عالم قبر از دیدار بهشت و نعمت های خداوند متعال دور و محرم خواهند بود اما عذاب خداوند متعال را خواهند دید.

 

آیت الله حسینی در خطبه دوم نماز جمعه شهر یاسوج گفت: از نیروی انتظامی که با عملیات پیچیده و بزرگ در تهران سارقان را دستگیر کردند، تشکر میکنم، در این راستا سارقان از غفلت و بی توجهی ما سو استفاده می کنند که باید توجه داشت.

 

 

آیت الله حسینی گفت: در سفری به نقطه صفر مرزی در سردشت مشاهده کردم  تیپ مقتدر ۴۸ فتح و سربازان ما با شجاعت در برابر هر متجاوزی ایستاده اند از تلاش های آنها تقدیر و تشکر می کنیم ارتفاعات آن مناطق در گذشته در دست پژاک بود و با رشادت سربازان ما از مرزهای ما خارج شدند. 

 

 

وی با بیان اینکه عناصر تروریستی در ارتفاعات مرزی با حفر تونل در صدد ایجاد برنامه ها و عملیات تروریستی بودند که خون پاک این استان بر زمین ریخت تا امنیت و آسایش برقرار باشد، گفت: برف و کولاک و سرمای هوا و عدم دید مناسب از جمله مشکلات این مناطق است که تلاش های این سربازان در این شرایط سخت ستودنی است تا امنیت، زندگی و شرایط ما در آسایش باشد و امروز به برکت سپاه امنیت برقرار است.

 

 

وی به جهاد کشاورزی و تلاش های آنها در حوزه کشاورزی و توسعه آن از طریق امکانات و تجهیزات اشاره کرد و گفت: در برخی مناطق و در گذشته کشاورزی رونق نداشت اما امروز با مدیریت و تلاش کشاورزی رونق دارد از طرفی باید به سمت تولید محصولات استراتژیک مانند گندم باید حرکت کرد. 

 

 

وی توجه به تولید محصولات با اولیت را از ضروریات دانست و گفت: در تولیدات کشاورزی باید با کمترین هزینه بیشتر بهره وری را داشته باشیم طبق استاندار جهانی در حوزه کشاورزی ۴ برابر بیشتر مصرف صورت می گیرد و باید در این راستا مدیریت مصرف مشاهده شود. 

 

 

وی به روز بسیج اساتید اشاره کرد و گفت: از تلاش های اصناف تشکر می شود و باید تلاش شود تا اقلام و کالاهای مورد نیاز مردم در بازار تامین شود زیرا یکی از برنامه های دشمن سواستفاده از کمبود ها در کالاهای اساسی است. 

 

 

آیت الله حسینی به تبعات بیکاری در جامعه اشاره کرد و گفت: جوانان زیادی در صدد ازدواج هستند اما نداشتن شغل مانعی بر سر راه آنها محسوب می شود بنابراین باید در صدد ایجاد شغل بود. 

 

 

وی به مشکلات مختلف در کشور های دیگر اشاره کرد و گفت: در شرایطی که تدابیر اقتصادی پیاده می شود و از طرفی تحریم ها بر علیه بنیان های اقتصادی اجرا شده، باید در کنار هم باشیم و نسبت به هم رحم و ترحم داشته باشیم زیرا رحم و مروت سبب برکت در مال و نعمت ها می شود.

 

گچساران:

 

حجت الاسلام والمسلمین سید امین الله حجازی،امام جمعه گچساران در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی با اشاره به مناسبت های این هفته گفت:باید از روز قیامت ترسید، وتلاش کنیم آن روز خداوند به ما لطف و عنایت خاص بفرمایند و همجواری با پیامبر(ص)و اهل بیت علیهم السلام را ارزانی همه ما بدارند که لازمه این امر مهم نیز خودسازی انسان است.
 
وی افزود:دشمن با فتنه ها و ترفندهای مختلف درحال دین زدایی و قرآن زدایی درجامعه ایران اسلامی است چرا که می خواهد به خیال خامشان ملت را مغلوب خود کنند و درهراس نگه دارند، هرچند دربرابر این توطئه نرم دشمن‌ همه باید هوشیار باشیم.
 
 
امام جمعه گچساران‌درادامه خطبه ها نیز تصریح کرد:اخیرا آقای "نیکلاس مادورو" رییس جمهور ونزوئلا با مقام معظم رهبری دیداری داشت،که حضرت آقا فرمودند که تجربه موفقیت آمیز دوکشور نشان داد تنها راه مقابله بافشارها همان مقاومت وایستادگی است. 
 
 
حجت الاسلام حجازی ادامه داد:امروز ایران اسلامی به حمدالله دراوج عزت و اقتدار است و حضرت آقا نیز فرمودند که موفقیت درسایه مقاومت است هرچند گاهی شاید مشکلاتی هم باشد،بنابراین انسان‌ باید قرص و محکم دربرابر مشکلات ایستادگی داشته باشد.،البته رئیس جمهور ونزوئلا همدرخصوص این دیدار گفت که دیداری سرشار از معنویت وحکمت داشتم و قدردان سخنان ایشان هستم چرا که به من قدرت لازم را می دهد ته به مسیر دنیای صلح و برادری ادامه دهیم.
 
 
خطیب جمعه گچساران گفت:با این اوصاف متاسفانه درون این کشور برخی ها واقعا ناسپاس هستند، بی تربیتی می کنند و نمک نشناس هستند چرا که نمی فهمند،برخی اوقات انسان چیزهایی از حماقت و لجاجت برخی افراد می شنود که بسیار مایه تاسف است.
 
 
وی افزود:امروز سالروز تشکیل جهاد سازندگی است و حضرت امام راحل درسال ۵۸ دستور تشکیل این نهاد را دادند که بعدها به جهاد کشاورزی تغییر نام داد،امام صادق علیه السلام در روایتی از پیامبراکرم (ص)می فرمایندکه مال خوب سرمایه ای است که صاحبش آن را بکارد و نظارت و مدیریت کند تا به نتیجه برسد و هنگام برداشت حقش را نیز ادا کند که بدانید‌ این نوع مال بهترین نوع مال است.بنابراین اگر همه مردم خمس، زکات و ... بدهند پس فقیری پیدا نخواهیم کرد.
 
 
امام جمعه گچساران تصریح کرد:همه باید درمصرف آب خیلی دقت کنیم چه درشرب چه دربحث کشاورزی،طبق گزارشات جهاد کشاورزی شهرستان توزیع اقلام خوراکی به نرخ دولتی بیش از ۸۴۰ تن درشهرستان توزیع شده است بنابراین برخی عزیزان اینگونه القاء نکنند که درکشورمان قحطی آمده است،چرا که رئیس جمهور محترم هم بیان کردند که دنبال یک جراحی اقتصادی هستیم که درادامه نیز دستان قاچاقچیان از قاچاق کالا ها نیز قطع خواهد شد. 
 
 
حجت الاسلام حجازی ادامه داد:باید توجه داشت هرچند دزدان و خائنینی هم در مملکت وجود دارد که با جراحی اقتصادی دولت دست آنها نیز قطع خواهد شد،بنابراین مردم نگران نباشند و کالاهای فراوانی درکشورمان وجود دارد.
 
 
خطیب جمعه گچساران گفت:هرچند معتقدیم نظارت برکالاها همچنان ضعیف است اما آینده ای امیدوار کننده و روشن درپیش رو خواهیم داشت و به فتنه های دشمن توجه نکنیم.
 
 
وی افزود:سالروز تشکیل دانشگاه آزاد را نیز گرامی میداریم و روایتی از ائمه(ع) داریم که اگر کلام دانشمند درست و بجا باشد خودش درمان است واگرکلام و عملش اخلاقی و تاثیرگذار نباشد خودش به نوعی درد است و افرادی هستند که درجامعه مرض ایجاد می کنند پس رسالت دانشگاه بس رسالت بزرگی است.
 
 
 
امام جمعه گچساران تصریح کرد:۳۱خرداد شهادت دکتر‌مصطفی چمران و روز بسیج اساتید است که این روز بزرگ را گرامی میداریم مقام معظم رهبری فرمودند که دانشگاهیان توجه کنند و مثل چمران داشمند تربیت کنند چرا که شهید چمران نمونه بارز یک انسان خداجو و مجاهد فی سبیل الله بود و دانشگاه تلاش کندانسان شبیه چمران تربیت کند.
 
 
حجت الاسلام حجازی ادامه داد:اخیر دزدانی از بانک ملی سرقت کردند و امانات مردم را ربودند و که ازعزیزان نیروی انتظامی و نیروهای امنیتی کشورمان تشکر می کنیم که دزدان را درمدت کوتاهی به دام انداختد.
 
خطیب جمعه گچساران گفت:اخیرا نخست وزیر مفلوک رژیم صهیونیستی گفته است که از این به بعد باید سراختاپوس را بزنیم و اینگونه تشبیه کرده است که فرماندهی اختاپوس درتهران و بازوانش هم مثل حزب الله و ...درمنطقه است.اما بایدبا آنها گفت غلط می کنید،اولا اختاپوس خود صهیونیستها هستند که ادعا می کنند تمام انسانهای عالم برده آنها هستند بنابرای رژیم صهیونیستی خود اختاپوسی است که دیگر کاری از دستانش برنمی آید و هرروز بر ذلت‌و رسوای رژیم کودک کش نیز افزوده می شود.
 
 
 
وی افزود:نصیحت می کنیم به جناب "مقتدی صدر "که آب به آسیاب دشمن نریزد که نتیجه می شوداینکه منزوی می شوید وبه احترام خانوادتان مردم فعلا به شما احترام می گذارند.
 
امام جمعه گچساران درادامه تصریح کرد:هند کشور پرجمعیتی است که مدتی است اصرار کمک از ایران را برای تجارت‌با سایر کشور ها از طریق کشورمان را دارد، بنابراین به وسیله بنادر چابهار و بندرعباس ارتباط تجاری با هند ایجاد شده است
 
 
بهمئی:
حجت‌ اسلام والمسلمین افروغی امام جمعه شهرستان بهمئی در خطبه های امروز نماز جمعه که در مسجد صاحب الزمان این شهرستان برگزار شد گفت: انقلاب همچون خورشیدی تابان است که در پهنای جهان داری یک‌چرخشی است که خارج از دسترس ما است و غیر قابل افول است.
 
 
 
وی ادامه داد : به فرموده مقام معظم رهبری حرکت و‌پیشرفت نظام مقدس اسلامی ایران در حال پیشرفت است و‌به هیچ عنوان قابل توقف نیست.
 
 
 
 
 
امام جمعه لیکک در ادامه بیان کرد : نظام مقدس جمهوری اسلامی را باید خارج از این گرانی ها ، وضعیت موجود و‌آشوب فضای مجازی رصد و قضاوت کرد چ ا که دشمن به شدت در حال کارشکنی ل علیه ایران است اما قطعا با صبر و‌تحمل مردم همچون گذشته با شکست مواجه خواهند شد. 
 
 
 
 
 
افروغی اظهار داشت : باوجود تمام مشکلات موجود در کشور ، شاهد رقم‌خوردن اتفاقات خوبی در این دولت هستیم و این حرکت ها در راستای نظام جمهوری اسلامی ایران در مسیر پیشرفت و شکستن کامل تحریم ها است .
 
 
 
 
 
وی در خصوص‌ تلاش دشمن بر علیه ایران اسلامی گفت : ایران و استکبار جهانی همچون جبهه حق و‌باطل بر علیه همدیگر و‌در مقابل همدیگر قدعلم کردند و شبانه روز در حال جنگ هستند و‌‌ ما ایران اسلامی را نباید فقط در این راستا یعنی مشکلات اقتصادی و معیشتی مشاهده و قضاوت کنیم.
 
 
 
 
 
افروغی در ادامه گفت : ما با کشورهایی همسایه به ویژه با کشور روسیه، مراودات اقتصادی خوب و‌قابل توجهی داریم و یکی از بهترین کشور ها برای این مراودات اقتصادی کشور سوریه است که دارای استعداد خوب صادرات است و دولت با تلاش مضاعف در حال وصول مطالبات بلوکه شده خود است و این نشان از تلاش های دولت برای رقم زدن اتفاقات خوب است.
 
 
 
 
 
امام جمعه لیکک اظهار داشت : فشار دولت استکبار بر علیه ایران در این دولت چند برابر افزایش پیدا کرده است و روز به روز در حال طراحی نقشه ها برای فشار حداکثری بر ایران اسلامی است و ما باید هوشیار باشیم تا بتوانیم در مقابل این فشار ها ایستادگی کنیم.
 
 
 
 
 
افروغی امام جمعه شهرستان بهمئی در ادامه اظهار داشت : ترورهایی که در ایران و به‌وسیله رژیم غاصب صهیونیستی شکل می گیرد در راستای هدف قرار دادن اصل نظام و جمهوری اسلامی ایران است ،البته که همچون گذشته مطمئن باشیم که کاری از پیش نخواهند برد.
 
 
 
 
 
وی‌ادامه داد : هر ضربه ای که توسط رژیم اسرائیل و‌ دیگر کشورهای بر علیه ایران اسلامی وارد شد، جوابی کوبنده تر و مهلک تر توسط ایران قدرتمند به پیکره آنها ازجمله رژیم غاصب صهیونیستی وارد شده است.
 
 
 
 
 
حجت الاسلام افروغی امام جمعه لیکک در ادامه بیان کرد : رژیم صهیونستی به دنبال صادر کردن بهران خود به دیگر کشور ها از جمله ایران است و‌نمونه بارز آن ،حمله به میادین گازی لبنان است که نشان این قضیه مهم دارد البته که آنها همچون گذشته به این مقصود نخواهند رسید.
 
 
 
 
افروغی در پایان در خصوص طول عمر رژیم غاصب صهیونیستی گفت : باتوجه به صحبت های کارشناسان و شواهد موجود، رژیم صهیونیستی بسیار زودتر از آن چیزی که گفته شد در حال فرو پاشی و انحلال است
 

در حال تکمیل/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.