گروه: اخبار استان خبر: 204635 / تاریخ انتشار : 1401/3/26 ساعت : 12:38

جهادکشاورزی، متولی نظارت بر کالاهای اساسی از مزرعه تا سفره

برات‌علی صالحی گفت: تامین غذا، از مزرعه تا سفره مردم و حتی نظارت بر آن بر عهده جهاد کشاورزی است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس بسیاری از مردم استان کهگیلویه و بویراحمد از سیل گرانی اجناس و کالاها در بازار  گلایه مند هستند و برای خرید کالاها و اجناس مانند گذشته رغبت چندانی از خود نشان نمی دهند و این در حالی است که شهروندان خواهان نظارت بیشتر مسئولان و برخورد با پدیده گرانفروشی هستند.

 

 نوسانات قیمت در کهگیلویه به حدی است که داد شهروندان را درآورده  و در این رابطه کشاورز یکی از شهروندان دهدشتی به خبرنگار ما گفت: با اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها مسیولان باید نظارت بیشتری بر بازار داشته باشند شدت گرانی ها در همه اقلام مصرفی  به صورت صعودی در حال افزایش هست و نظارت و برخورد جدی  از سمت مسئولان مشاهده نمی شود.

 

یکی دیگر از شهروندان با اشاره به اینکه از روستای اطرف برای خرید مایحتاج خانواده به دهدشت آمده است گفت: با مشاهده گرانی‌ های درکالاهای اساسی تنها عدم نظارت و کم‌کاری مسئولان را در این خصوص محرز است چرا که نظارت ناکارآمد ریشه در بسیاری از سودجویی‌ها و گرانی‌های کاذب دارد.

 

مدیرکل تعزیرات حکومتی کهگیلویه در گفتگو با خبرنگار ما ابراز داشت: اختیارات، وظایف و امور مربوط به سیاستگذاری، برنامه ریزی، نظارت بخش کشاورزی  از وزارت صنعت، معدن و تجارت منتزع «جدا» و به وزارت جهاد کشاورزی واگذار شده است.

 

برات‌علی صالحی افزود: تامین غذا، از زمین مزرعه تا سفره مردم و حتی نظارت بر آن بر عهده جهاد کشاورزی است.

 

وی تصریح کرد: می طلبد همکاران ما در حوزه جهادکشاورزی نظارت جامع و کاملی را بازار داشته باشند تا  با تشدید بازرسی های که انجام می‌شود وضعیت خوبی به خود بگیرد.

 

صالحی ادامه داد: جهادکشاورزی قبلا وظایف دیگری داشتند بیشتر در بحث کشاورزی نظارت هایی داشتند و به این صورت گسترده نبود.

 

وی در ادامه با اشاره به اینکه با توجه به قانون وظایف جهادکشاورزی تغییراتی صورت گرفته  و نیاز به یک سری آموزش ها و کارهای کارشناسی در این حوزه  داشتند عنوان کرد: در گشت های مشترک در کنار بازرسان صمت حضورپیدا کردند و مورادی مه لازم بود را فراگرفتند.

 

صالحی ابراز کرد: کارگاه اموزشی برای کلیه بازرسان انجام گرفته که تمام  مشکلات، ایرادات و ... که وجود داشته بیان شده که یک بازرسی جامع و کاملی را داشته باشند و نتیجه مطلوب  آن را مردم مشاهده کنند.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.