گروه: اخبار استان خبر: 203986 / تاریخ انتشار : 1401/3/17 ساعت : 14:59

اوردوزهای لاکچری در کهگیلویه و بویراحمد/ مدعی العموم معامله با مرگ را در استان کنترل کند

چالش مرگ های ناشی از مخدر و افزایش این شاخص در کهگیلویه و بویراحمد، ورود مدعی العموم را در مبارزه جدی معامله با مرگ را در مکان های خاص استان ضروری کرد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس مدیرکل پزشکی قانونی کهگیلویه و بویراحمد در گفتگو با خبرنگاران از آمار35 درصدی فوت ناشی از مصرف در استان نسبت به سال گذشته خبر داد.


کامروز امینی با اعلام این مطلب  افزود: پارسال ۶۶ مورد فوتی ناشی از مصرف مواد مخدر در استان ثبت شد که از این تعداد ۵۴ نفر مرد و ۱۲ نفر خانم بود.

 

مخدر را می توان از بلایای خانمان سوزی عنوان کرد که علاوه بربار مالی بر خود فرد، تک تک اعضای خانواده این بیمار اجتماعی را تحت تاثیر قرار داده و بار معنوی و فرهنگی فراوانتری بر جامعه نیز دارد و افزایش رشد فوت های ناشی از مصرف این مخدرها را باید در کار گروه ویژه ای بررسی و در این رابطه چاره اندیشی کرد.

 

از دیرباز اعتیاد به عنوان یک آسیب اجتماعی در جامعه و استان ما مطرح بوده است اما آنگونه که آمارها نشان می دهد این پدیده شوم در حال گسترش بین جوانان بوده و به قول برخی از معتادان فوت با مخدرها، اوردوزی لاکچری بوده که فرد با مرگ معامله می کند.

 

نباید از وجود بالغ بر 300 نوع مخدر غافل شد و اجازه داد روز به روز شاهد افزایش مصرف باشیم تا این مصرف ها به مرگ ختم شود بلکه مسدولان استان باید در رابطه با کاهش سن مصرف، گرایش کودکان و جوانان، کشت مخدر ها، قاچاق و اعتیاد در میان گروه های فرهنگی ، دانشجویی  و زنان چاره اندیشی، کنترل و نشست های فوری و عملیاتی برگزار کنند.

 

به هر روی با تمامی مبارزاتی که تاکنون علیه اعتیاد و مواد مخدر صورت گرفته این پدیده همچنان در حال گسترش است و این امکان وجود دارد که افراد خانواده و نزدیکان ما در معرض این تهدید قرار بگیرند.

 

افزایش کافه ها و باغات تفریحی سرو قلیان موضوعی است که تاکنون واکنش مناسبی را از سوی مسئولان کهگیلویه و بویراحمد در پی نداشته و ضروری است مدعی العموم در این رابطه قاطعانه ابتدا با مسئولان بی خیال و در گام های بعد مبارزه جدیی را در این خصوص آغاز کند چرا که آنگونه که به گوش می رسد قلیان های شیشه ای و نوشیدنی های خاص به صورت گسترده ای در برخی از این کافه ها، قهوه خانه ها و باغات تفریحی توزیع می شود.

 

انتهای پیام

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.