گروه: اخبار استان خبر: 203517 / تاریخ انتشار : 1401/3/8 ساعت : 23:06
درگفت و گو با صبح زاگرس مطرح شد:

آخرین اقدامات برای گرفتن سهم حق آبه درلنده/مصلح:بیش از 40میلیون مترمکعب آب شرب و کشاورزی تامین شد

مدیرعامل شرکت امور آب منطقه ای کهگیلویه وبویراحمد گفت:باتوجه به میزان نیاز شهرستان لنده بیش از 40میلیون مترمکعب آب برای مصارف شرب و کشاورزی از محل رودخانه مارون تامین و تخصیص یافت.

آرش مصلح در گفت و گو با خبرنگار پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ با اشاره به نیازمندی آب در شهرستان لنده در حوزه تامین آب شرب و کشاورزی گفت:باتوجه به مستعد بودن دو منطقه کشاورزی دشت بن در بخش موگرمون و دشت آبلش در بخش مرکزی لنده و نیازمندی مردم این شهرستان به آب شرب پایدار در کارگروه برنامه ریزی امور آب استان سهم حق آبه خوبی برای شهرستان لنده در نظر گرفته شده است.

شرکت آب منطقه ای استان کهگیلویه و بویراحمدگفت:باتوجه به میزان نیاز شهرستان لنده بیش از 40میلیون مترمکعب آب برای مصارف شرب و کشاورزی از محل آب حوزه رودخانه مارون و سد آبریز تامین و تخصیص یافت.

وی گفت: این تصمیم نیز با مشورت با فرماندار، نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، مجموعه شرکت آب منطقه ای استان و با تائید هیئت مدیره وزارت نیرو تثبیت شده است.

وی گفت:مطالعه دقیق منطقه موگرمون و رودخانه جن توسط شرکت مهاب قدس آغاز شده است که با هدف استفاده از منابع آب موگرمون برای تامین آب شرب شهروندان لنده ای و مصارف کشاورزی و اکو سیستم زیست محیطی شهرستان لنده در حال اجرا است.

مصلح گفت:استفاده از انرژی برق آبی از محل تونل انتقال آب از موگرمون به شهرلنده نیز یکی از فرصت های است که می توانیم از پروژه نیز نهایت بهره لازم را ببریم.

انتهای پیام

 

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.