گروه: اخبار استان خبر: 203412 / تاریخ انتشار : 1401/3/6 ساعت : 14:07
در خطبه های نماز جمعه یاسوج مطرح شد

انتقاد شدید امام جمعه یاسوج از ساختمان سازی بدون نظارت در استان/حادثه متروپل خیانت و جنایت بود

آیت الله حسینی گفت:در همین شهر نیز هستند ساختمان هایی که بدون نظارت در حال ساخت است؛ در سی سخت زلزله شدید نبود اما دیدیم ساختمان های نوساز تخریب شدند این نشان می دهد نظارت نیست.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس امام‌جمعه یاسوج در خطبه های نماز عبادی سیاسی این هفته با دعوت خود و مردم به رعایت تقوای الهی و دوری از گناه و با تسلیت شهادت امام جعفر صادق(ع) گفت: امام جعفر صادق می فرمایند بر هر مسلمانی است که ما را بشناسد و کسی که ما را می شناسد و به ما معتقد است و می داند از سر دلسوزی نصحیت می کنیم و گزافه گویی نمی کنیم حقیقت است، این فرد باید مراقب اعمال خودش داشته باشد محاسبه نفس داشته باشد، اگر گناه و خطا کردیم توبه کنیم.

آیت الله حسینی گفت: در آخر شب محاسبه کنیم ببینیم چقدر اطاعت خدا را کردیم و چقدر گناه کردیم، اگر گناه کردیم توبه کنیم، اگر امروز ۱۰ کار خوب داشتیم فردا ۲۰ کار خوب انجام دهیم،  برخی کار خوب انجام می دادند و رها کردند برخی نماز می خواندند و رها کردند.

امام جمعه یاسوج افزود: واجب و لازم است هرروز از خدا تقاضای هدایت کنیم ،خطر انحراف وجود دارد، گفتن " اهدنا صراط المستقیم " را فراموش نکنیم، اگر انسان انحراف پیدا کرد توبه کند، با توبه از خدا طلب بخشش کند، انسان در همین دنیا توبه کند که دچار خسران نشود، آن روز ،روز بسیار سختی است.

آیت الله حسینی بیان کرد: در آن روز تمام جوارح ما در حالت درد قرار می گیرد، گاهی انسان در این دنیا از درد یک بیماری بی هوش می شود، در آن دنیا و در آن روز افرین بر بنده ای که ظاهر دنیایی او را فریب نداد.

وی گفت: گاهی برخی می گویند ببینید در فلان کشور چقدر نعمت وجود دارد و چقدر همه چیز خوب است،اما اینگونه نیست، رفاه انسان های کافر و گناه دار شما را فریب ندهد، اگر تمام دنیا به اندازه بال مگسی برای خدا ارزش داشت آن را به انسان کافر نمی داد، دنیا در نگاه خدا ارزش ندارد.

وی گفت: افرین بر انسانی که برای آخرتش در این دنیا کار می کند،  برای آخرتش به انسان ها کمک می کند، برای آخرتش نماز میخواند و روزه میگیرد، ظواهر دنیا انسان را فریب می دهد و مشغول می کند، درود بر انسانی که راهنمای انسان هاست و هدایت می کند، دیگران را نصیحت میکند دست از خطا بردارند، این شخص یک فرد عادی هم می تواند باشد،نفوذ کلام مهم است.

امام جمعه یاسوج گفت: به معنای این نیست کاری در دنیا انجام ندهد بلکه زندگی دنیایی پلی برای عالم آخرت است.

امام جمعه‌ یاسوج در خطبه های دوم نماز عبادی سیاسی این هفته با دعوت به رعایت تقوای الهی و دوری از گناه گفت: یک روز برای هدایت بشر یک امام سر می دهد و با خونش اسلام را زنده نگه می دارد، این راه بسته نمی شود و راه کفر و شرک بسته می شود، قرآن زنده می شود، یک روز لازم است شخصی مثل امام صادق (ع) معارف اسلامی را تبیین کند و تفسیر قرآن را برای مردم بیان کند، یکی از دلایل وجود امام معصوم این است که کسی باشد با فهم عالمانه بدون گناه و اشتباه قرآن را برای مردم و بشریت بگوید ، قرآن به تفسیر نیاز دارد، باید کسی باشد که بدون اشتباه احکام را بیان کند، اکثر احکام اسلام توسط امام صادق علیه السلام بیان شده است، اگر این تفسیرها نبود قانون خداوند از بین می رفت.


 

امام جمعه یاسوج گفت: ‌این احکام می گویند نماز چگونه خوانده شود، گاهی ممکن است نماز بخوانید صحیح باشد اما مقبول نباشد، ما چند آیه پیرامون حج داریم اما چندین کتاب در خصوص حج داریم، امام نیز در یک مقام رفیعی است که امام رضا علیه السلام فرمودند عقل ها در درک امام ناتوان است،مثل شمعی در مقابل خورشید است.
 


وی  با اشاره به ولادت حضرت معصومه (س)گفت: حضرت معصومه همه شیعیان را شفاعت می کند، قم به برکت وجود این بانوی مکرمه است که مقدس شده است، این روز، روز دختر است باید در تربیت آنها دقت کنیم.
 


وی گفت: امروزه فضای مجازی ببشترین آسیب را به دختران ما می زند، حیا را از بین می برند، دارند چادر را از سر دختران مان پایین می کشند که بسیار خطرناک است، دختران را دینی و اسلامی و در شان یک انسان با ایمان دعوت کنیم،انسان باید حیا داشته باشد، حیا، حجاب و عفت مربوط به انسانیت انسان است، برخی تلاش می‌کنند جوانان ما از حیا، تدین و اخلاق دور شوند این گناه بسیار بزرگی است، اگر تلاش نکنیم خسارت سنگینی بر ما وارد می شود.
 


امام جمعه یاسوج ادامه داد: این دختران مادران آینده کشور هستند، این دختر اگر خوب تربیت شد فردا فرزندانش نیز خوب تربیت می شوند، اما اگر در خیابان رها شود فردا مادر و همسر خوبی نخواهد بود، آن پسر نیز اگر در خیابان رها شود نمی تواند همسر و پدر خوبی باشد.آیت الله حسینی با اشاره به نظارت بر بازار  گفت: مسولان دقت کنند، برخی به دنبال سو استفاده هستتد، باید با گران فروشان برخورد شود، آنهایی که به بهانه ارز ترجیحی قیمت های بالا را عرضه می کنند.


امام‌جمعه یاسوج با اشاره به شهادت شهید صیاد خدایی گفت: دشمنان هیچ گاه رحمی در کارشان نبوده است و نیست باید مواظب باشیم.

 

وی به حادثه آبادان اشاره کرد و گفت: حرف های زیادی زده شده و حرف های زیادی هست، نشان می دهد نظارتی که باید بر احداث ساختمان ها انجام شود انجام نمی شود، برخی به دنبال منافع خودشان هستند،  برخی وجدان کاری ندارند،شهرداری ها باید نظارت جدی داشته باشند.آیت الله حسینی گفت: چرا باید اینگونه باشد، چرا با جان مردم بازی می کنید، چرا آبروی کشور وجامعه را می برید، هزینه ها که داده می شود، چرا نظارت به خوبی شکل نمی گیرد؟ شهرداری ها و نظام مهندسی دفت کنند وظیفه شان را انجام دهند، رها نکنید.


آیت الله حسینی افزود: می بینیم جاده ای آسفالت شده است ، چند ماه بیشتر دوام ندارد مشکل از کیست؟ مصالح مشکل دارند یا ما آدم ها؟ ما آدم ها مشکل داریم ، ماست مالی می کنیم ، این خیانت و جنایت است، ساختمان متروپُل آبادان خیانت و جنایت بود، چه کسی بادید پاسخگوی خون های ریخته شده باشد.وی بیان کرد: در همین شهر نیز هستند ساختمان هایی که بدون نظارت در حال ساخت است خیلی خطرناک است، در سی سخت زلزله شدید نبود اما دیدیم ساختمان های نوساز تخریب شدند این نشان می دهد نظارت نیست.وی گفت: در بحث ساختمان سازی مسائل اخلاقی را رعایت کنیم، گاهی صداهای دو واحد به راحتی انتقال داده می شوند، این مسائل باید رعایت شود، یک آجر گذاشته اند وسط و صداها راحت منتقل می شوند، درب خانه را باز می کنیم تا درون خانه دیگری پیداست، این مسائل باید رعایت شود.

 

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.