گروه: اخبار استان خبر: 203411 / تاریخ انتشار : 1401/3/6 ساعت : 15:07
در گفتگو با فرماندار کهگیلویه مطرح شد

آخرین وضعیت برداشت کُلزا از زمین های زراعی شهرستان

فرماندار کهگیلویه گفت: از آغاز برداشت تاکنون ۵۰۰ تن کلزا از کشاورزان شهرستان خریداری و به کارخانه روغن کشی گچساران فرستاده شده است.

سرپرست فرمانداری کهگیلویه در گفتگو با پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس در خصوص میزان برداشت دانه های روغنی در این شهرستان گفت:  در این شهرستان ۶۵۰ هکتار از اراضی کشاورزی به کشت کلزا اختصاص یافته که ۳۸۰ هکتار آن آبی و بقیه دیم است.

 

عبدالعزیز موسوی با اشاره به اینکه کار برداشت محصول کلزا در این شهرستان از اوایل اردیبهشت ماه آغاز شده افزود :عملیات برداشت محصول از زمین های زراعی زیرکشت کلزا در این شهرستان تا اواسط خرداد ماه ادامه خواهد داشت.

 

وی تصریح کرد: از آغاز فصل برداشت کلزا تا کنون ۵۰۰ تن برداشت شده است که پیش بینی می شود از مجموع اراضی کشاورزی زیر کشت کلزا در شهرستان کهگیلویه بیش از ۷۰۰ تن محصول برداشت و برای روغن گیری به کارخانه روغن گچساران ارسال شود.

 

موسوی با بیان اینکه محصولات تولیدی کشاورزان به صورت تضمینی و با نرخ هر کیلو ۱۵ هزار تومان از آنها خریداری می شود اظهار کرد : بر اساس برنامه ریزی های انجام شده این نرخ تا ۲۳ هزار تومان افزایش می یابد.

 

وی به مزایای کشت کلزا نیز اشاره و خاطرنشان کرد: خرید تضمینی، تناوب مناسب کشت با سایر محصولات کشاورزی، درصد و کیفیت بالای روغن در این محصول،  همچنین تنوع گونه‌های مختلف کلزا در مناطق سردسیری و گرمسیری افزایش درآمد کشاورزان و تامین دانه های روغنی برای جلوگیری از واردات این محصول راهبردی از مهمترین مزایای کشت این محصول است.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.