گروه: اخبار استان خبر: 203335 / تاریخ انتشار : 1401/3/6 ساعت : 12:36

سقوط پمپ آب به درون چاه؛ مشکل جدید گلخانه داران بهمئی پس از لغو صادرات به روسیه+تصاویر

سقوط پمپ به درون چاه و دوازده روز بی آبی مشکل جدید گلخانه های غدیر لیکک است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس پس از لغو صادرات فلفل دلمه رنگی به کشور روسیه و ضرر های میلیاردی گلخانه داران غدیر شهرستان بهمئی بار دیگر این گلخانه داران متحمل شرایطی سخت و نگران کننده شدند.

 

دوازدهمین روز بی آبی گلخانه داران مجتمع غدیر شهرستان بهمئی از یک سو‌‌ و فشار گرما ، وزش شدید باد ، گردوخاک و ازبین رفتن محصولات از سوی دیگر‌، تبدیل به دردسر جدید برای این گلخانه داران شده است.

اکبر زکی نژاد مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بهمئی در این خصوص گفت : چاه آب مجتمع گلخانه های غدیر شهرستان بهمئی دچار مشکل شده و اقدامات لازم درخصوص تامین کمپرسور و بیرون آوردن پمپ چاه صورت پذیرفت اما این‌موضوع تا رفع کامل مشکل زمان بر خواهد بود.

 

وی ادامه داد : با توجه به شرایط بحرانی ایجاد شده و حیاتی بودن آب برای این مجتمع ، جلسات متعددی با فرمانداری شهرستان بهمئی و دیگر ادارات مربوطه برگزار شد و مقرر شد از چاه شماره ۶ آبفای شهری برای تامین آب مورد نیاز این مجتمع استفاده شود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بهمئی اظهار داشت : چاه شماره ۶ دو ویژگی مهم برای گلخانه های غدیر دارد که مهمترین آن نزدیکی این چاه آب به مجتمع است اما باتوجه به اینکه این چاه هیچگونه تجهیزاتی مبنی بر انتقال آب به مجتمع گلخانه ای ندارد، لذا اداره جهاد کشاورزی شهرستانی بهمئی تامین ترانس برق ،لوله فلزی ، و پایه برق را متقبل و تامین خواهد کرد.

 

زکی نژاد در خصوص مشکلات انتقال آب از چاه شماره ۶ لیکک گفت : برای انتقال آب نیاز به مجوزهای لازم از سوی اداره های مربوطه می باشد لذا نامه نگاری ها با سازمان جهاد کشاورزی استان صورت پذیرفت و در انتظار  گرفتن تاییدیه های لازم از سوی این اداره با اداره کل آبفای استان هستیم.

وی ادامه داد : بعضی از مجوزها و مشکلات صدور در خود شهرستان می باشد که انتظار می رود مدیریت اداره برق شهرستان بهمئی باتوجه به اضطراری بودن شرایط موجود، نهایت همکاری را برای انتقال ترانس برق داشته باشند.

 

زکی نژاد مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بهمئی از همکاری و‌ پیگیری های رئیس سازمان جهاد کشاورزی ، فرماندار محترم و مدیر آبفای این شهرستان تقدیر و‌ تشکر کرد.

 

تصاویر تمیلی:

 
---
---
---
---
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.