گروه: اخبار استان خبر: 203219 / تاریخ انتشار : 1401/3/3 ساعت : 10:50

سوم خرداد نماد غیرت ملت ایران در برابر دشمنان متجاوز است

فرماندار گچساران گفت: سوم خرداد روز مقاومت و ایستادگی و نماد غیرت و شرف ملت مسلمان ایران اسلامی در برابر دشمنان متجاوز به خاک کشورمان است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس روانبخش دیهیم خوب در نشست هماهنگی و برنامه ریزی سوم خرداد در گچساران افزود: سوم خرداد یک روز به یاد ماندنی، تاریخی و برگ زرینی از افتخارات دفتر انقلاب اسلامی است.

وی بیان کرد: یکی از یادگاری های به جا مانده از  هشت سال دفاع مقدس سالروز حماسه فتح خرمشهر بوده که سوم خردادماه سالروز گرامیداشت این ایام می باشد.

دیهیم خوب اظهار داشت:  اگر تاکنون  ملت ایران در برابر دشمنان، جنگ‌های سخت، نرم و تحریم‌های ظالمانه ایستادگی و مقاومت کردند به دلیل تجربه‌ای هستند که ریشه در فتح خرمشهر دارند.

وی ابراز کرد: حماسه سوم خرداد، نماد همبستگی  و وحدت رزمندگان اسلام در دفاع از امنیت کشور بوده که الگویی روشن برای همه نسل‌های آینده در دفاع از استقلال و حریم میهن عزیز است.

فرماندار گچساران  تصریح کرد: در طول جنگ تحمیلی انقلاب اسلامی و ملت ایران در مقابل دشمن ایستاده و حاضر نشدند یک وجب از خاک خود را به رژیم بعث عراق و دیگر دشمنان بدهند.

دیهیم خوب تصریح کرد: به منظور گرامیداشت یاد و خاطره رشادت‌ها و فداکاری‌های ایثارگران و رزمندگان در سالروز آزادسازی خرمشهر برنامه‌های متنوعی به مناسبت این روز ارزشمند در شهرستان اجرا و برگزار  خواهد شد.
 وی ادامه داد: برای برگزاری هرچه باشکوه آیین بزرگداشت سوم خرداد تمام دستگاه های اجرایی این شهرستان باید پای کار باشند و با فضاسازی مناسب این روز را گرامی دارند.

جانشین فرمانده سپاه ناحیه گچساران نیز  در این نشست افزود: سوم خرداد حماسه آزادسازی خرمشهر برگ زرینی از تاریخ انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس است  و می بایست  با گرامیداشت این ایام مهم این روز را برای نسل های آینده زنده نگه داریم.

سرهنگ سعادت عزیزی گفت: دفاع مقدس گنجینه معنوی انقلاب اسلامی است که می تواند چراغ روشنی در مسیر نسل‌های آینده باشد.

وی اظهار داشت:سوم خرداد امسال با شعار " ما مقاوم هستیم " نامگذاری شده که در این ایام برنامه های متنوعی متناسب با این بزرگداشت در گچساران برگزار خواهد شد.

عزیزی افزود: برگزاری مراسم صبحگاه با حضور ادارات، فضاسازی مناسب ادارات، غبارروبی گلزار شهدا، برگزاری میز خدمت در محلات و روستاها، سرکشی و بازدید از خانواده شهداء  از مهمترین برنامه ها سوم خرداد در این شهرستان است.

شهرستان ۱۲۶ هزار نفری گچساران در جنوب غربی کهگیلویه و بویراحمد قرار دارد.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.