گروه: اخبار استان خبر: 203140 / تاریخ انتشار : 1401/3/2 ساعت : 01:40
ماجرای انتشار یک کلیپ در فضای مجازی:

از شائبه قاچاق چوب بلوط تا روشنگری منابع طبیعی لنده+عکس وفیلم

کلیپی در فضای مجازی مبنی بر قاچاق چوب بلوط در شهرستان لنده در حال انتشار است که جزئیات بیشتر را از اداره منابع طبیعی شهرستان لنده جهت تنویر افکار عمومی خواستارشدیم.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ، کلیپی امروز در فضای مجازی مبنی بر قاچاق چوب بلوط در شهرستان لنده در حال انتشار است که در این کلیپ کامیونی اقدام به حمل چوب به مقصد یکی از شهرهای استان از مسیر جاده لنده_تراب است که توسط یکی از شهروندان لنده ای ضبط شده است.

به همین منظور جهت روشن تر شدن این ماجرا و تنویر افکار عمومی از اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان لنده خواستم تا در این خصوص توضیحات و مستندات خود را جهت پاسخگویی به افکار عمومی ارائه نمایند.

 رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان لنده در گفت وگو با خبرنگار این پایگاه خبری، ضمن قدردانی از تلاش اصحاب رسانه گفت: امروزه رسانه به عنوان یکی از مهمترین ارکان توسعه و روشنگری در جامعه است که نقش مهمی در بهینه سازی فرهنگ در جامعه دارد.

ذبیح الله محمدی در خصوص انتشار کلیپی در فضای مجازی مبنی بر قاچاق چوب های بلوط در این شهرستان گفت:از آنجا که مهمترین رسالت و وظیفه قانونی ما حفظ و حراست از عرصه های جنگلی است قطعا در صورت مشاهده هرگونه تخلفی برخورد قاطعی خواهیم داشت و این مهم در سنوات گذشته نیز صورت گرفته است.

وی افزود: یگان حفاظت اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان لنده در چند سال گذشته همواره مورد حمله مسلحانه و حتی زخمی شدن یکی از ماموران را در کارنامه درخشان خود مبنی بر دفاع از عرصه های جنگلی و انفال دارد.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان لنده گفت: در خصوص کلیپ منتشر شده لازم است مباحث مهمی را جهت تنویر افکار عمومی به اطلاع شهروندان و دوستداران طبیعت برسانیم.

وی گفت: در روزهای گذشته یکی از شهروندان ساکن یکی از مناطق سرحدی شهرستان لنده تقاضای مبنی بر اصلاح باغ گردوی خود و قطع برخی از درختان گردوی باغ خود را داشت که بنا به درخواست نامبرده مجوزات قانونی نیز برای بحث انتقال چوب های گردوی باغ این فرد از طریق سامانه ملی چوب که دارای کدرهگیری ملی است و برای تمامی کشور از لحظه حرکت کامیون از مبدا تا مقصد قابل رصد و پایش است صادر شده است.

محمدی گفت: این مجوز در تاریخ 1401/02/29به شماره 122095214 در سامانه ملی چوب بنا به درخواست این شهروند لنده ای  مجوز لازم با ذکر شماره کامیون نیز در این مجوز با تعیین مبدا و مقصد با ذکر حجم بار تعیین و صادر شده است.

 

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان لنده گفت:کامیون مذکور نیز برابر این مجوز بار را از شهرستان لنده به مقصد نجف آباد اصفهان جهت تحویل به کارخانه تولید MDF منتقل کرده است که باتوجه به حجم بار و کلیپ منتشر شده شهروندان بار چوب گردو را با چوب بلوط اشتباه گرفتند و همین مسئله باعث ایجاد شائبه شده است.

وی گفت: جهت تنویر افکار عمومی شهرستان و دوستداران طبیعت، اسناد و مدارک و توضیحات لازم را در کلیپی که تهیه شده است را در اختیار این رسانه و سایر رسانه های قرار خواهیم داد تا نسبت به مباحث منتشر شده در فضای مجازی قضاوت زود هنگام نکنیم و حق و حقوق قانونی ادارات را دست مایه انتشار این چنین کلیپ هایی نکنیم.

محمدی گفت: از تلاش و کوشش رسانه ها به خصوص رسانه های که در این باب احساس مسولیت بیشتری جهت تنویر افکار عمومی در جامعه دارند صمیمانه قدردانی می کنیم.

این کلیپ را می توانید در زیر مشاهده نمایید:

 

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.