گروه: اخبار استان خبر: 203002 / تاریخ انتشار : 1401/2/31 ساعت : 11:00

استیضاح شهردار سی سخت روی میز شورا/کدام موضوعات توسط اعضای شورا مد نظر قرار گیرد/ شهروندان به شورای شهر چه گفتند؟

شهروندان شهر سی سخت نسبت به استیضاح شهردار شهر خودشان مطالبی را نسبت به اعضای شورا بیان کردندکه باید این مطالبات مد نظر آنها در روند استیضاح شهردار باشد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به موجب قانون  چنانچه یک یا چند نفر از اعضای شورای شهر به عملکرد شهردار یا عملیات شهرداری به دلیل عدم انجام وظایف قانونی و یا ضعف مدیریت اعتراض یا ایرادی داشته باشند ابتدا توسط رئیس شورا موارد را به صورت صریح و مکتوب به شهردار تذکر می‌دهند.

 

در همین راستا و در صورت عدم رعایت مفاد مورد تذکر و اصرار اعضای معترض موضوع به صورت سؤال مطرح می‌شود که در این صورت رئیس شورا سؤال را کتباً به شهردار ابلاغ می‌کند و وی موظف است با هماهنگی رئیس شورا حداکثر ظرف مدت 15 روز پس از تاریخ ابلاغ در محل شورا حاضر شود و به سؤال مطرح شده پاسخ دهد و پس از ارائه پاسخ بدون حضور شهردار نسبت به قانع‌کننده بودن آن رأی‌گیری به عمل می‌آید.

 

در طی هفته های پپیش موضوع استیضاح شهردار شهر سی سخت مطرح شد تا شهردار این شهر با حضور در شورای شهر پاسخگوی سوالات اعضای شورا باشد و بتواند از عملکرد خود دفاع کند.

 

طبق قانون شوراها هرچند اعضای شورا می توانند نسبت به عملکرد شهردار بررسی و نظارت داشته باشند و از طریق استیضاح شهردار از وی پاسخ بخواهند اما رعایت ملاحظات مختلف از جمله مطالبات مردمی می تواند یکی از ملاک های تصمیم گیری اعضای شورا باشد.

 

شهروندان  شهر سی سخت نسبت به این استیضاح واکنش های مختلفی داشته اند که این واکنش ها می تواند ملاک عمل اعضای شورای در روند استیضاح شهردار باشد در این راستا شهروندان شهر سی سخت در مطالبی عنوان کردند: صیادی شهردار منتخب شهر زلزله زده سی سخت است و همچنین با انبوه مشکلات که همه شهرداری های استان دارند، مواجه است.

 

این شهروندان با بیان اینکه می طلبد اعضای شورا وقت و زمان بیشتری برای روند استیضاح سپری کنند، ادامه دادند: هرچند وظیفه شورا  نظارت بر عملکرد شهر دار بوده و لازم الاجرا است اما در شرایط کنونی استیضاح را  به صلاح شهر و شهرداری نمی بینیم.

 

این شهروندان در ادامه تاکید داشتند: هرچند استیضاح شهردار می تواند تصحیح روند باشد اما انتخاب شهردار  به دلیل زمان بر بودن، موضوعات اتلاف انرژی  و  همچنین منابع روند طولانی تایید مجدد شهردار سبب مشکلات برای شهر می شود بنابراین روند استیضاح به زمان دیگری موکول شود.

 

مطالب فوق بخشی از مطالبات شهروندان شهر سی سخت است که اعضای شورای شهر در روند استیضاح شهردار این شهر در کنار اجرای وظایف قانونی خود  باید مد نظر قرار دهند زیرا مطالبات شهروندان و همجنین میزان رضایت آنها از عملکرد وی یکی از موضوعات مهم در روند استیضاح است.

 

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.