گروه: اخبار استان خبر: 202719 / تاریخ انتشار : 1401/2/25 ساعت : 17:41
سرپرست فرمانداری کهگیلویه

حذف ارز ترجیحی ‌به نفع مردم است‌

موسوی گفت:حذف ارز ترجیحی به نفع مردم و با هدف کوتاه شدن دست رانت خواران انجام شد که همین موضوع موجب تخریبهای معاندین درشبکه های مجازی و رسانه ای بیگانه برعلیه دولت انجام شود.

سرپرست فرمانداری کهگیلویه در خصوص حدف ارز ترجیحی و جراحی درگفتگو با صبح زاگرس با اشاره به اینکه تازگی ندارد اقداماتی که برای حل مسائل مردم انجام می‌شود گفت: در تمام اقداماتی که از سوی دولت به نفع مردم انجام شده با حجم سنگینی از سیاه نمایی رسانه‌های معاند روبه‌رو شدند.

 

عبدالعزیز موسوی افزود: حذف ارز ترجیحی به نفع مردم و با هدف کوتاه شدن دست رانت خواران انجام شد که همین موضوع موجب شده فعالیت ها و تخریب های معاندان در شبکه های مجازی و رسانه ای بیگانه بر علیه دولت انجام شود.

 

وی تصریح کرد: اگر قیمت‌ها افزایش پیدا کرده دولت با توزیع یارانه‌ها بین خود مردم، نه در اختیار گذاشتن بین افراد فرصت‌طلب، بار گرانی‌ها را جبران کرده است.

 

این مقام مسئول عنوان کرد :مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه ها یک الزام و راهبرد اساسی برای اصلاح اقتصاد کشور است که باید سال های گذشته بصورت تدریجی در دولت های پیشین اجرا می شد.

 

 موسوی ادامه داد : از مجموع یارانه‌ای که دولت به حوزه آرد و نان و سوخت و انرژی اختصاص می‌داد، در خوشبینانه‌ترین حالت تنها ۳۰ درصد آن به جیب مردم می‌رفت که این بی عدالتی در چنین شرایط سخت اقتصادی اصلاً قابل تحمل نبود. وی با اشاره به فساد آور بودن ارز ترجیحی خاطرنشان کرد: ارز ترجیحی ۴۲۰۰ تومانی یعنی قاچاق، یک رانت بزرگ و هدر رفت منابع کشور که به سختی به دست می‌آید.

 

وی خاطرنشان کرد: دولت سیزدهم با شجاعت و جسارت و به منظور تحقق عدالت این طرح مهم اقتصادی را اجرا کرد تا بتواند ضمن توزیع عادلانه یارانه، برای افزایش قدرت خرید دهک های پایین جامعه نیز اقدام کند.

 

وی با تاکید بر اینکه دولت نمی‌تواند نسبت به نحوه توزیع یارانه‌ها بی‌تفاوت باشد، ابراز کرد: مسئله بسیار مهمی که در دستور کار دولت قرار گرفت جایگزینی ارز ترجیحی و استفاده بهینه از منابع ملت و بیت‌المال بود که دولت اصلاح آن را از مدتی قبل شروع کرد و در روزهای اخیر گام‌های بلندی برداشت و لازم است.

 

سرپرست فرمانداری کهگیلویه بااشاره به اینکه دشمن سعی دارد با استفاده از ظرفیت فضای مجازی نسبت به موضوع هیجان به افکار عمومی تزریق نماید اضافه کرد: امروز بحث جهاد تبیین صرفا وظیفه یک نفر یا گروه خاصی نیست بلکه با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری همه مسئول هستند که در این حوزه ورود کنند.

 

موسوی گفت: تریبون های عمومی،مذهبی، دانشگاه و اهل قلم و رسانه های و... انتظارداریم الزامات برنامه‌های دولت در راستای سامان دادن به اقتصاد به درستی تبیین و تشریح شود .

 

وی با بیان اینکه مردم ما پیوسته آگاهانه در صحنه عمل کرده اند افزود : دولت برای پیشبرد طرح های عمومی به همراهی مردم نیاز دارد.

 

موسوی در ادامه تصریح کرد: بسیاری از اقتصاددانان صاحب نظر کشور بر این باور هستندکه این اقدام دولت باید اجرایی می‌شد و تنها دولتی که شجاعتی داشته و به مردم قول داده است و به قول خود نیز عمل می کند دولت آقای رئیسی است چرا که دولت‌های قبل جرات و شهامت اجرای این طرح را نداشته اند.

 

وی اضافه کرد: دولت سیزدهم به دنبال تحقق مردمی‌سازی یارانه‌ها و عدالت است و طبیعی است که در این میان اقلیتی که اصلاح نظام یارانه‌ها به ضرر آن‌هاست با دروغ‌پردازی مقابل این تصمیم درست بایستند و جنجال کنند.

 

موسوی ادامه داد: مردم باید در این میان هوشیار باشند و در دام دروغ‌پردازی رسانه‌های بیگانه گرفتار نشوند. 

 

وی در پایان بیان کرد: بحث اصلاح نظام یارانه‌ها و حذف ارز ترجیحی ۴۲۰۰ تومانی تصمیم بزرگی بود که دولت به نفع مردم، محرومان و اقتصاد کشور گرفت، دولت تلاش می‌کند رانت خواری‌ها کنار گذاشته شود و باید با همکاری آحاد مردم به نتیجه مطلوب برسد تا رشد اقتصادی نیز محقق شود.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.