گروه: اخبار استان خبر: 202684 / تاریخ انتشار : 1401/2/24 ساعت : 17:26

وزنه برداری که خیال می کند با کشف حجاب می تواند به آرزوهایش برسد/زن لر نماد عزت و شرف جامعه ایرانی است

وزنه بردار کهگیلویه و بویراحمدی پس از مهاجرت خود و کشف حجاب، به دنبال رسیدن به آرزوهایی است که خیال می کند با کشف حجاب و مهاجرت می تواند به آن دست پیدا کند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس وزنه بردار زن کهگیلویه و بویراحمدی پس از اعلام خبر مهاجرت خود از ایران با یکی از رسانه های سعودی گفتگویی انجام داد و به تشریح دلایل مهاجرت خود پرداخت.یکی از نکاتی که معمولا توسط افراد مهاجرت کرده به عنوان یک هدف دنبال می شود کشف حجاب است که این وزنه بردار نیز از این قضیه مستثنی نبود و در عکسی که رسانه سعودی منتشر کرده است خبری از حجاب این ورزشکار نیست.

 

ورزشکارانی که از ایران رفته اند خیال می کنند با کشف حجاب می توانند به آرزوهایشان برسند این در حالی است که نمونه های زیادی وجود دارد که پس از خروج از ایران هیچ گاه نتوانستند موفقیت هایی که در ایران داشته اند را دوباره تکرار کنند که نمونه بارز آن کیمیا علیزاده که در لباس تیم ملی ایران مدال برنز المپیک 2016 را به دست اورد اما در لباس تیم پناهجویان نتوانست به مدال برسد.

 

در فرهنگ عامیانه زن لر نماد عزت و شرف جامعه ایرانی است و یکی از نشانه های بارز آن نیز پوشش و حجابی است که از گذشته دور داشته است و چنین مسائلی در شأن بانوان این استان نیست و کسانی که ضد آن را اجرا می کنند در واقع به گذشته و اصالت خود پشت کرده اند.

 

بی شک مردمی با تمدن تاریخی و ویژگی های فرهنگی قوم لر، هیچگاه اجازه نخواهند داد، عده ای عامدانه، به بهانه های مختلف این فرهنگ را زیر سوال ببرند.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.