گروه: اخبار استان خبر: 202515 / تاریخ انتشار : 1401/2/21 ساعت : 16:14
نماینده گلستان در مجلس شورای اسلامی

پرداخت ارز ۴۲۰۰ تومانی جز رانت و فساد هیچ منفعتی برای مردم ما در بر نداشته است

غلامرضا منتظری گفت: پرداخت ارز ۴۲۰۰ تومانی تاکنون جز رانت و فساد هیچ منفعتی برای مردم در بر نداشته است.

نایب رئیس دوم کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با صبح زاگرس هدف از پرداخت ارز ۴۲۰۰ تومانی را تامین کالاهای اساسی برای بهتر شدن وضعیت معیشت مردم دانست و گفت: متاسفانه اجرای آن در سال های گذشته به جز ایجاد رانت و فساد هیچ منفعتی برای مردم ما در بر نداشته است.

 

غلامرضا منتظری با تاکید بر اینکه یکی از بحث‌های جدی در دولت و مجلس نحوه استفاده از ارز ترجیحی بود افزود: در وحله اول باید بپذیریم مردم ولی نعمت ما هستند و هیچ چیز در کشور برای تامین نیازهای اساسی مردم به ویژه مسائل اقتصادی و معیشتی که دغدغه آنان است نباید مورد غفلت قرار بگیرد .

 

وی با اشاره به اینکه اصل و ایده بر جراحی اقتصادی خوب و اجتناب‌ ناپذیر است تصریح کرد: باید به گونه اطلاع‌رسانی می شد که مردم به جمع‌بندی رسیده که قدرت خرید آنها افزایش خواهد یافت نه آن که کاهش یابد و این نیازمند جهاد تبیین است.

 

نماینده مردم گلستان (آق قلا ، گرگان) در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه باید این مسائل باید به درستی تبیین تا آن به شکل صحیح اجرا شود ابراز کرد: تحول تدریجی و یک مرتبه اتفاق نخواهدافتاد و برخی رسانه‌ها تلاش می‌کنند مردم را نسبت به این موضوع ناامید کرده اگر کمبود و یا نارسایی در این راه وجود داشته باشد به صورت شفاف از مردم با مردم درمیان گذاشته و از انان عذرخواهی کنیم چرا که این مردم در همیشه تاریخ پرچمداران صبر و استقامت و موجب سربلندی کشور بودند و وظیفه دولت است که پاسخ شایسته و در خوری به این نیاز‌ها دهد.

 

منتظری در پایان با تاکید بر اینکه باید تلاش کنیم آرامش مردم را حفظ کنیم خاطر نشان کرد: در سایه تدبیرات شایسته می توانیم از بحث ناامیدی پیشگیری تا یاس مردم از بین رفته و از بار عملیات روانی کاسته شود و در مقابل اعتماد سرمایه اجتماعی که همین مردم هستند افزایش دهیم.

 

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.