گروه: اخبار استان خبر: 202434 / تاریخ انتشار : 1401/2/20 ساعت : 14:37

اقتصاد ایران جراحی می شود/افزایش قیمتی در نان،دارو و بنزین نخواهیم داشت/اقتصاد ایران پویا می شود

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، جلسه فوق العاده شورای اداری با موضوع آغاز طرح مردمی سازی یارانه ها و توزیع عادلانه با حضور مدیران و دستگاه های اداری و نظامی استان برگزار شد .

 
عسکری گفت: این طرح این روزها در ابعاد مختلف در حال طرح شدن است و نقطه نظارت منفی و مثبت زیادی مطرح می شود .
 
وی گفت: بدون شک چرایی اجرای طرح باید بر ما آشکار شود تا بتوانیم جامعه را اغنا کنیم و جامعه همراه ما باشد چرا که بدون همراهی جامعه موفق نخواهد بود.
 
وی گفت: بحث  یارانه ها باعث شد بحث تثبیت و تخصیص و توزیع مختل شود ، پیش بینی شده است قریب ۳۰ میلیارد دلار باید هزینه تامین یارانه کالای های وارداتی را داشته باشیم یعنی به ازای هر ایرانی ۱۰ میلیون تومان است.
 
معاون استاندار کهگیلویه و بویراحمد افزود: بخش عظیمی از این کالاها قاچاق می شود این یک مسیر دررو است ، صادرات ماکارونی با این قیمت آرد مناسب نیست قیمت نهاده ها و مواد اولیه ما واقعی نیست.
 
وی گفت: وقتی به این شکل از کشور خارج شود پس تخصیص واقعی نیست درآمد مردم فقیر بدتر شد توزیع درآمد نیز مشکلاتی دارد سیاستی که این سه گزینه را مختل می کند باید جراحی شود.
 
عسکری افزود: تخصیصی که به لحاظ اقتصادی غلط است ادامه دادنش ممکن نیست، ضروری است باید وارد گود جراحی اقتصاد ایران شویم و دولت با ایثارگری گام اول را آغاز کرده است.
 
کیانی رییس اتاق بازرگانی استان نیز در این نشست گفت: در چهل سال کشور ما تجریبات زیادی را در مبارزه با دشمن داشته است عامل موفقیت ما رفاه و همدلی مردم بوده است.
 
وی گفت: آزاد سازی نرخ ارز خیلی ها جرات انجام دادنش را نداشتند چون کشور از طریق یارانه دادن منابع ملی را از بین می برد این اتفاق یک اتفاق بسیار میمون است.
 
در آینده شاهد پویایی اقتصاد خواهیم بود، این پدیده قدرت خرید را تحت تاثیر قرار می دهد.
 
کیانی بیان کرد: واحد تولید کالا نیز باید افزایش پیدا کند اشتغال باید افزایش پیدا کند، دستگاه ها همه باید پای کار بیایند.
 
شهابی مدیرکل سازمان برنامه و بودجه استان گفت: طرح مردمی سازی یارانه ها حذف یارانه ها نیست فقط شیوه و روش کار در حال اصلاح شدن است.
 
وی گفت: طرح در دولت قبل حلقه اول پرداخت یارانه به واردات بود که سه نتیجه منفی داشته رانت را افزایش داد کسری بودجه برای دولت ایجاد شد در جراحی اقتصادی روش تغییر کرده است .
 
شهابی فر  گفت: قیمت نان، دارو و بنزین به هیج عنوان تغییر نخواهد کرد، سایر اقلام مثل سویا و دانه های روغنی  افزایش قیمت دارد و جبرانی آن تحت عنوان یارانه به‌حساب خانواده ها واریز می شود.
 
 
---
---
---
 
---

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.