گروه: اخبار استان خبر: 202401 / تاریخ انتشار : 1401/2/20 ساعت : 10:30

مانور زلزله و اطفای حریق در شهرستان دنا برگزار شد+تصاویر

با همکاری شبکه بهداشت و درمان دنا، هلال احمر و آموزش و پرورش دنا مانور زلزله و اطفای حریق در شهرستان دنا برگزار شد

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به همت واحد بلایای طبیعی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دنا، هلال احمر و آموزش و پرورش دنا و به مناسبت هفته سلامت مانور زلزله و اطفای حریق در شهرستان دنا برگزار شد.

 

این مانور آموزشی زلزله و اطفای حریق با حضور واحد بلایای شهرستان دنا و واحد تجسس هلال احمر این شهرستان و دانش آموزان دبیرستانی برگزار شد.

 

کریمی زاده سرپرست شبکه بهداشت دنا در خصوص این مانور گفت: در سومین روز از هفته سلامت در شهرستان دنا مانور زلزله و اطفای حریق با حضور فعال گروه هلال احمر و آموزش و پرورش و دانش آموزان برگزار شد.

 

وی اهداف این مانور را کاهش تلفات و خسارات ناشی از زلزله به وسیله ارتقاء فرهنگ ایمنی و مقاوم سازی، ایجاد آمادگی برای انجام واکنش‌های صحیح و سریع در برابر زلزله، افزایش سطح آگاهی کارکنان در مورد زلزله و سایر پدیده‌های طبیعی برشمرد.

 

کریمی زاده در ادامه گفت: رعایت اصول ایمنی در داخل ساختمان‌ها نیز بسیار با اهمیت است زیرا ممکن است در برخی از زلزله‌های نه چندان شدید ساختمان ویران نشود ولی سقوط پرتاب و شکستن وسایل داخلی برای ساکنین ایجاد خطر کند، از این رو ایمن سازی داخل ساختمان نیز در مورد بررسی قرار گرفت.

 

 

سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دنا خاطرنشان کرد: مهم‌ترین بخش آموزش کارکنان هنگام وقوع احتمالی هرگونه بلایای طبیعی از قبیل زلزله و آتش سوزی یافتن جان پناه و قرارگرفتن در جای صحیح، آمادگی و دانش کافی در مواجه با انواع آتش سوزی‌ها است که هدف صلی این مانوردر هفته سلامت نیز بود.

 

لازم بذکر است در دیگر مراکز بهداشتی و درمانی شهرستان دنا نیز مانور زلزله به مناسبت هفته سلامت برگزار شد.

 

تصاویر تکمیلی در زیر آمده است:

---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.