گروه: اخبار استان خبر: 202378 / تاریخ انتشار : 1401/2/19 ساعت : 14:17

محیط زیست ناظر ورود و خروج گردشگران به منطقه حفاظت شده کوه گل

سرپرست حفاظت محیط زیست کهگیلویه وبویراحمد گفت: در بازدید مسئولین قضایی و اجرایی شهرستان دنا مقرر شد ورود و خروج گردشگران از کوه گل مدیریت شده انجام گیرد .

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس کوه گل سی سخت واقع شده در منطقه حفاظت شده و پارک ملی دنا ، یکی از معروف ترین و زیباترین مناطق گردشگری استان کهگیلویه و بویراحمد است.


 این منطقه دریاچه و چشم انداز زیبایی دارد. طبیعت چشم نواز منطقه کوه گل سی سخت در ایام تعطیل سال گردشگران زیادی از سراسر کشور و بعضا دیگر کشورهای جهان را به سوی خود جذب می کند، لذا مدیریت اصولی و زیست محیطی آن یکی از دغدغه هایی بود که اداره کل حفاظت محیط زیست استان همه ساله خصوصا در فصول بهار و تابستان درگیر آن بود و با پیگیری های محیط زیست پای دادستان و دستگاه های اجرایی به آن باز شد.


اسلام جاودان سرپرست حفاظت محیط زیست استان صبح امروز دوشنبه 19 اردیبهشت جاری از ساماندهی مدیریت زیست محیطی این منطقه خبر داد و گفت : همه ایام خصوصا" در فصل بهار و تابستان با ورود بیش از حد کردشگران به منطقه حفاظت شده کوه گل دنا، متاسفانه شاهد حجم انبوهی از زباله و پسماند تولید و رها شده در این منطقه زیبا بوده یم ، از طرفی ورود بیش از ظرفیت و  برد گردشگران باعث آسیب به منطقه می شد .


وی گفت: با هماهنگی دادستان محترم شهرستان دنا ، فرماندار و سایر دستگاه های اجرایی مسئول در مدیریت گردشگری مقرر شد، مدیریت مناسبی در خصوص حمل و نقل و پسماند با نظارت محیط زیست در این منطقه اجرا گردد و محیط زیست شهرستان دنا بعنوان ناظر بر این امر نظارت داشته باشد .
 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.