گروه: اخبار استان خبر: 202341 / تاریخ انتشار : 1401/2/18 ساعت : 17:22

مصوبه قانونی بر زمین مانده در شهر زلزله زده سی سخت/چرا استمهال وام های بانکی اجرایی نشد؟

شهروندان زلزله زده در شهر سی سخت از عدم استمهال وام های بانکی در این شهر گلایه داشته و خواستار رفع مشکلات استمهال وام های بانکی شدند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس بیش از یک سال از زلزله 5 و 6 دهم ریشتری در شهرستان زلزله دنا می گذرد و بعد از گذشت یک سال در کنار خدمات فروان در حوزه ساخت واحدهای مسکونی، کمک به معیشت زلزله زدگان و همچنین حضور نیروهای مختلفی همچنین سپاه و بسیج و نیروی انتظامی و و دستگاه های خدمات رسان برای کاستن آلام آنها، اما همچنیان گلایه ها از برخی مشکلات وجود دارد.

 

یکی از مشکلاتی که در یک سال گذشته به عنوان مطالبه ای از سوی زلزله زدگان در شهر سی سخت مطرح می شود استمهال وام های بانکی است، در این راستا طبق قانون در مناطق زلزله زده و بحرانی ۲ سال استمهال وام های بانکی  در نظر گرفته می‌شود تا شهروندان بتوانند در فرصتی مناسب اقدام به پرداخت داشته باشند.

 

در شرایطی که  قانون استمهال وام های بانکی در مناطق مختلفی از کشور مانند کرمانشاه حتی بیش از 3 سال استمهال شده است اما این قانون در شهر سی سخت زلزله زده بر زمین مانده و گلایه شهروندان از عدم اجرای آن به قوت خود باقی مانده است.

 

در همین رابطه شهروندان زلزله در دنا عنوان کردند: وقتی به بانک برای استمهال وام های بانکی و قانونی بودن آن مراجعه می کنیم، بانک ها اعلام می کنند استمهال وام ها عملی نشده است.

شهروند دیگری در همین رابطه گفت: یکی از بانک ها با بنده تماس گرفته و تهدید کرد درصورتی که وام گیرنده تا آخر هفته وام خود را پرداخت نکند پرونده شما به عنوان ضامن قضایی می شود و همه حساب های شما بسته خواهد شد.

 

گفتنی است یکی از علت عدم پرداخت وام ها در شهر سی سخت به عنوان کانون زلزله در شهرستان دنا، چشم انتظاری برای بهره مندی از مصوبه قانونی استمهال وام های بانکی است زیرا این شهروندان مطالبات به حقی برای قانون استمهال دارند.

 

از سویی دیگر دریافت تسهیلات تکمیلی برای زلزله زدگان و ایجاد خسارت های مختلف در این شهر سبب شده است تا شهروندان هزینه های مختلفی در اثر زلزله متحمل شوند و ناتوان در پرداخت وام های بانکی در سالیان گذشته قبل از زلزله باشند به همین منظور امروز باید پرسید چرا بعد از گذشت بیش از یک سال همچنان نگرانی شهروندان در خصوص استمهال وام های بانکی رفع نشده است و چرا همچنان چشم انتظار تحقق وعده ها هستند؟  زیرا آنها درصدد هستند با دریافت فرصت و تنفس ناشی از پرداخت هزینه های زلزله در یک سال گذشته در فرصتی مناسب وام های سالیان گذشته خود را از طریق قانون استمهال پرداخت کنند.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.