گروه: اخبار استان خبر: 202319 / تاریخ انتشار : 1401/2/18 ساعت : 17:04
با حضور گروه های جهادی و مسئولان شهرستان دنا؛

همایش بزرگ جهادگران فاطمی شهرستان دنا برگزار شد+ تصاویر

با حضور مسئولان شهرستان دنا و جمعی از بسیجیان و جهادگران همایش بزرگ جهادگران فاطمی با حضور گروه های جهادی شهرستان دنا برگزار شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس صبح امروز با حضور امام جمعه سی سخت، فرماندار دنا، بخشدار، رئیس هلال احمر، مدیرشبکه بهداشت، مدیر آمورش و پرورش، محیط زیست و رئیس اداره تبلیغات اسلامی دنا همایش بزرگ جهادگران فاطمی با حضور جمعی از گروه های جهادی شهرستان دنا در محوطه سپاه دنا برگزار شد.

 

سرهنگ ستوده نیا فرمانده سپاه دنا در این رزمایش ضمن خیرمقدم به بسیجیان و مسئولان شهرستان دنا بسیج را نیروی خدمت گذار به مردم و پای کار انقلاب خواند و گفت: ما در مسیر خدمتگذاری به مردم حریص هستیم و جان خود را به خطر می اندازیم برای مردم، بسیج برنامه های مختلفی در فصول سال دارد که خدمت گذاری به مردم و محرومان را در اولویت کار خود قرار داده است.

 

 

وی به خدمات سپاه و بسیج در زلزله سی سخت اشاره کرد و افزود: با همت گروه های جهادی ۱۶۰ واحد مسکونی واگذاری سپاه تکمیل و تحویل همشهریان داده شد.

 

 

ستوده با بیان اینکه توزیع ۳۰۰ کانکس با دستور سردار سلامی فرمانده سپاه پاسداران و ۵۰ کانکس دیگر با تعاملات با سایر نهادها در سی سخت توزیع شد گفت: تعداد ۲ هزار کارت هدیه به ارزش یک میلیارد تومان، پتو البسه و مواد غذایی ،۳ هزار هیتر، ۵۳ هزار پرس عذا، در ایام زلزله توزیع شد، همچنین ۷۰ آوار برداری، ۲۰۰ اسباب کشی منازل با حضور ۳۰ گروه جهادی به استعداد ۵۰۰ بسیجی صورت گرفت.

 

 

فرمانده سپاه دنا همچنین افزود: ۸۰۰ بسیجی در شهرستان دنا علیه کرونا به پاخواستند و شهدستان دنا در مبارزه با کرونا با تلاش کادر درمان دنا رتبه اول شد.

 

سرهنگ ستوده گفت: ۶۶ صندوق اشتعالزار در دنا وجود دارد که بخشی از آن غیرفعال است و از بخش فعال آن مبلغ ۹ میلیارد وام تعلق گرفت.

 

وی بیان کرد: در توزیع جهیزیه گروه جهادی طلایه داران ظهور که رتبه های برتر کشوری دارد ۸۰۰ جهیزیه را در سطح شهرستان دنا توزیع کرد.

 

 

در ادامه این همایش امام جمعه شهر سی سخت گفت: جهادگری یک توفیق است و فرمان جهاد اولین بار توسط امیرالمؤمنین اینگونه بیان شده است در راه خدا خستگی، تعطیلی و بی تفاوتی وجود ندارد، تکلیف انسان جهادی اینگونه است که شبانه روز نمی شناسد و آتش به اختیار و آماده خدمت است.

 

 

حجت الاسلام والمسلمین مصباح نژاد افزود: عرصه های خدمت جهادگران گسترده است و جهادگر در هرکجا که مردم نیاز داشته باشد و دولت کمبودی داشته باشد آماده خدمت است. 

 

 

وی خطاب به گروه های جهادی گفت: به اقامه نماز توجه ویژه داشته باشید ، گروه های جهادی باید سه ویژگی را مد نظر قرار دهند، اول اینکه جهادگران باید اهتمام ویژه به نماز اول وقت داشته باشند، دوم باید محرم اسرار باشد و سوم مواسات است که جهادگر نباید نسبت به آن بی تفاوت باشد.

 

وی به شرایط اقتصادی حال حاضر گریزی زد و گفت: آیت الله رئیسی یک فرد دلسوز انقلاب و دلسوز این نظام است که در بحث تبیین اقدامات خوبی صورت داده است، در این ایام در بحث کرونا با یک اقدام جهادی و انقلابی بیش از ۵۰ میلیون دوز واکسن وارد کشور شد و کرونا را شکست داریم و امروز دغدغه ما کرونا نیست، بلکه اقتصاد است همچنین بدهی های دولت قبلی به بانک مرکزی را پرداخت کرد.

 

خطیب جمعه سی سخت افزود: ما ظرفیت های بلقوه زیادی داریم که در شرایط سخت اقتصادی باید به کمک مردم بشتابیم، توزیع بسته های معیشتی توسط جهادگران از این دست کمک هاست.

 

وی گفت: تیم رسانه ای دولت در زمینه یارانه های اخیر باید از لحاظ رسانه ای بهتر عمل می‌کرد و اذهان عمومی را اقناع می کرد، باید فرهنگ مصرف را در کشور تنظیم کنیم، هدف دولت مدیریت این موضوع است.

 

وی به بحث کیفیت نان اشاره کرد و گفت: نان ما طبق استاندارد ها تولید نمیشود، در بحث اصلاح الگوی مصرف باید کار کنیم. از اشتباهات دولت قبل حمایت نکردن از تولید داخل و عدم استقلال تولیدات در بخش های مختلف بود، و ما تا گروه های جهادی را داریم مشکلی نداریم.

 

 

مصباح نژاد به عرصه های جهاد اشاره کرد و گفت: جهاد با دست که همان مصداق عینی گروه های جهادی و کمک به مردم و محرومان است و جهاد زبانی که مصداق آن جهاد تبیین است، تبیین آرمان ها و مسیرهای پیش رو، جریان شناسی اشاره کرد که همه نخبگان و افراد باید در این جهاد حضور داشته باشند.

 

وی همچنین با تاکید بر اینکه به ایجاد همدلی در جامعه نیاز داریم گفت: نباید بگذاریم در عرصه های مجازی و سیاسی همدلی تضعیف شود است، همه باید دست به دست هم دهیم و به سوی پیشرفت حرکت کنیم.

 

گفتنی است در این رزمایش ۲۵ گروه جهادی به تعداد ۲۰۰ نفر به نمایندگی از گروه های جهادی شهرستان دنا حضور داشت که پس از اتمام برنامه با حضور در گلزار مطهر شهدا به عطرافشانی و تجدید میثاق با شهدا پرداختند. 

 

تصاویر این رزمایش در زیر آمده است:

---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.