گروه: اخبار استان خبر: 202280 / تاریخ انتشار : 1401/2/17 ساعت : 19:17

واکنش محیط زیست به مرگ هزاران بچه ماهی در یاسوج

محیط زیست استان کهگیلویه و بویراحمد به مرگ هزاران بچه ماهی در یاسوج واکنش نشان داد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس اداره روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان کهگیلویه و بویراحمد در خصوص خبر تلاش نوجوانان یاسوجی برای نجات جان بچه ماهی‌ها جوابیه‌ای صادر کرد.

در این جوابیه آمده است: در پی انتشار گزارش تصویری مورخ ۱۶ اریبهشت جاری در خبرگزاری فارس تحت عنوان «تلاش نوجوانان یاسوجی برای نجات هزاران بچه ماهی»  گرفتار در کانال آب کشاورزی اکبرآباد یاسوج، هادی سینایی رئیس اداره روابط عمومی و امور رسانه حفاظت محیط زیست استان  ضمن واکنش یه این خبر گفت: بررسی‌های میدانی نشان می‌دهد علت قطع جریان آب جدول کشاورزی، پایین رفتن دبی آب رودخانه بوده و هیچ گونه اهمال کاری از طرف کشاورز یا دستگاه ناظر و بهربردار انجام نگرفته است.

وی گفت: در اندک زمانی که دبی آب رودخانه موقتا بالا  آمده بود ، مقداری آب وراد کانال کشاورزی شده و پس از برگشتن مجدد دبی آب به حالت طبیعی خود و پایین رفتن سطح آن باعث شده تعداد زیادی ماهی در کانال آب  گرفتار شوند.

رئیس اداره روابط عمومی محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد افزود: محیط زیست استان عصر پنج شنبه ۱۵ اردیبهشت ماه جاری طی تماس تلفنی یکی از دوستداران طبیعت (آقای قاسم خشت زر) در جریان موضوع قرار گرفت و از همان لحظات نخست تلاش‌های زیادی را برای برقراری مجدد جریان آب داشت اما بعلت فرا رسیدن شب آنگونه که باید کار پیش نرفت.

سینایی اضافه کرد: از صبح جمعه با رایزنی‌های فراوانی که با اهالی و معتمدین اکبر آباد انجام گرفت ۳ نفر از رانندگان دستگاه‌های مکانیکی(بیل و بکهول) در محل حضور یافته اما بعلت ارتفاع زیاد محل قرار گرفتن دستگاه مکانیکی با جدول قادر به بازگشایی مجدد آب نشدند.

وی با اشاره به پیگیری‌های مکرر دکتر جاودان خرد برای حل موضوع گفت: سرپرست حفاظت محیط زیست استان صبح امروز در محل حضور پیدا کرده و دستور دادند که از طریق کارگر فصلی با استفاده از بیل و کلنگ مسیر مجدد باز شود.

رئیس اداره روابط عمومی و امور رسانه حفاظت محیط زیست استان تصریح کرد: هم اکنون ۲ نفر کارگر در حال تلاشند، خوشبختانه موفق شدند جریان آب را دوباره وصل کنند.

سینایی عنوان کرد:  بخش اعظمی از ماهی‌های محبوس و گرفتار شده هنوز زنده‌اند و امیدواریم با وصل مجدد جریان آب به رودخانه برگردند.

منبع: اقتصاد نیوز

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.