گروه: اخبار استان خبر: 201827 / تاریخ انتشار : 1401/2/8 ساعت : 12:10
قاضی القضات کهگیلویه و بویراحمد

دستگاه قضا برای رفع مشکلات زیست محیطی مرز نمی شناسد/ برای کمک به محیط زیست آماده ایم

رئیس کل دادگستری با اشاره به اینکه برای کمک به محیط زیست آماده ایم گفت: دستگاه قضا برای رفع مشکلات زیست محیطی مرز نمی شناسد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس صبح امروز 8شهریور 1401 سرپرست حفاظت محیط زیست استان با حضور در دفتر رئیس کل دادگستری با وی دیدار و پیرامون مسائل و مشکلات زیست محیطی استان بحث و تبادل نظر داشت.


در این دیدار اسلام جاودان خرد سرپرست حفاظت محیط زیست ، ضمن ارائه گزارشی از وضعیت کنونی محیط زیست ، چالش های آبی و آتش سوزی های احتمالی جنگل و مرتع  پیش رو گفت: درفصل بهار و تابستان مهمترین چالش محیط زیست، آتش سوزی جنگل ها و مرتع می باشد که نیاز است مسئولین برای نجات بلوط های استان با همه توان و امکانات کنار محیط زیست باشند .


وی گفت: تجربه سالهای گذشته نشان داد ، اکثر آتش سوزی جنگل ها و مراتع ، علت انسانی سهوی و بعضا به عمده بوده که نیاز است دستگاه های امنیتی و قضایی استان برای شناسایی و برخورد جدی با مسببان اقدام قاطع انجام دهند .


جاودان خرد همچنین به موضوع خشکسالی اشاره کرد و گفت: به‌دلیل شرایط تغییر اقلیم، خشکسالی از مباحث مهم و اساسی است که باید مورد توجه قرار گیرد و برای برون‌رفت از این مشکل باید اقدامات اساسی با برنامه ریزی منظم مدیریت شود .


در ادامه این نشست حسن نگین تاجی رئیس کل دادگستری با اشاره به اینکه محیط زیست مرز نمی‌شناسد، گفت: باید همگان از محیط زیست و منابع آبی با توجه به شرایط خشکسالی که در این چند سال اخیر دنیا با آن درگیر بوده حمایت و با مدیریت صحیح از این منابع محدوداستفاده کنند.


وی افزود: دستگاه قضا آماده است در جهت رفع مشکلات محیط زیستی با برنامه‌ریزی و تعاملات  قدم‌هایی مفید بردارد.


قاضی القضات استان درباره گرد و غباری که به‌ویژه در روزهای اخیر جو استان را متاثر کرده بود تصریح کرد: مسئله گرد وغبار از موضوعاتی است که باید در دستور کار قرار بگیرد چرا که مشکلات عدیده‌ای برای شهروندان ما به وجود آورده است.


وی در ادامه تاکید کرد: دستگاه قضا این آمادگی را دارد و امیدواریم در راستای حل موضوعات مهم زیست محیطی با هم افزایی و همگرایی  به سمت حل‌وفصل مشکلات حرکت کنیم.

 

انتهای پیام /

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.