گروه: اخبار استان خبر: 201503 / تاریخ انتشار : 1401/2/2 ساعت : 11:18
مدیر کل هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد در گفت گو با صبح زاگرس:

کهگیلویه و بویراحمد بارانی می شود+جزئیات

مدیر کل هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد از شروع فعالیت سامانه بارشی از روز دوشنبه در سطح استان خبر داد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس سازمان هواشناسی کشوری از ورود سامانه بارشی از از روس شنبه 3 اردیبهشت ماه به کشور خبر داد و گفت: بر اساس تحلیل نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی امروز در برخی مناطق استان‌های آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان،‌ قزوین، البرز، تهران، مرکزی، قم، اصفهان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، شمال فارس، شرق خوزستان و شمال و نیمه غربی سمنان رگبار پراکنده گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی و در  استان‌های گیلان، مازندران و غرب گلستان بارش باران پیش‌بینی می‌شود.


بر اساس اعلام سازمان هواشناسی یکشنبه آینده بار ورود سامانه بارشی جدید از غرب و شمال غرب، علاوه بر این مناطق در ارتفاعات و دامنه‌های البرز نیز باعث رگبار،‌وزش باد شدید موقتی و رعدوبرق می‌شود.

دوشنبه آینده شدت و گسترش بارش‌ها افزایش یافته و استان‌های واقع در غرب، شمال غرب، جنوب غرب، ارتفاعات و دامنه‌های زاگرس مرکزی و البرز و سواحل غربی دریای خزر را درگیر خواهد کرد. سه‌شنبه آینده شدت بارش‌ها در این مناطق افزایش یافته و در بخش‌هایی از سواحل شرقی دریای خزر، مرکز و جنوب کشور بارش خواهیم داشت.

 

 

مدیر کل هواشناسی کهگیلویه و بویر احمد در همین رابطه در گفت و گو با صبح زاگرس گفت : از روز دوشنبه فعالیت سامانه بارشی در استان شروع می شود و انتظار می رود فعالیت این سامانه تا چهارشنبه ادامه داشته باشد.

 

کاکاوند با بیان اینکه در بخش ها مختلف استان این سامانه بارشی مورد انتظار است، گفت: این سامانه قدرت سامانه بارشی در فصل زمستان را ندارد اما پیش بینی می شود این بارش ها در سطح استان رخ دهد.

 

وی افزود: چون این سامانه بارشی دارای  رطوبت زیاد نیست احتمال دارد با گرد و غبار همراه باشد.

 

کاکاوند گفت: در روز شنبه شاهد جوی صاف تا قسمتی ابری به تدریج گاهی وزش باد همراه است.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.