گروه: اخبار استان خبر: 201102 / تاریخ انتشار : 1401/1/26 ساعت : 23:36

انتخاب مدیران باید براساس شایسته سالاری باشد /تفکر سهم خواهی برخی مدیران بسیار خطرناک است

نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته به امامت حجت الاسلام والمسلمین افروغی امام جمعه شهرستان بهمئی در مسجد صاحب الزمان این شهرستان برگزار شد

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس حجت‌ اسلام افروغی امام جمعه شهرستان بهمئی در خطبه های امروز نماز جمعه که در مسجد صاحب الزمان شهر لیکک برگزار شد گفت : شبهای قدر شبهای اندازه گیری اعمال است و‌در این شبها نه تنها اندازه اعمال یکساله ما در این شبها نوشته و امضاء می شود بلکه این اکسیر ارتباط ما با خدا و درک شبهای قدر، ما را به یک وجود متعالی تر تبدیل خواهد کرد.

 

 

وی ادامه داد : در شبهای قدر کارها و اعمال بی شماری وجود دارد اما اگر کسی بتواند ۱ساعت تفکر خالصانه داشته باشد، ارزش بسیار بالایی دارد و توانسته است شب های قدر را به معنی واقعی کلمه درک کند.

 

 

 

افروغی ادامه داد : اگر کسی همه خوبی های شب قدر را به جا بیاورد اما تفکر و اندیشه ای پشت آن عبادات نداشته باشد ، بی فایده است پس باید عبادت همراه با تفکر باشد.

 

 

افروغی امام جمعه شهرستان بهمئی در ادامه گفت :ما باید در قرآن ،نهج البلاغه ،  خلقت مخلوقات و دیگر مسائل تفکر کنیم و‌چه خوب است این تفکرات در شب قدر باشد.

 

 

وی اظهار داشت در دیداری که دولت با مقام معظم رهبری داشتند، رهبر فرزانه انقلاب اسلامی ایران رهنمودهایی به آنها داشتند و فرمودند : گناه ترک فعل برای ما مسئولین بیشتر از دیگران است و ما باید در این ماه مبارک استغفار بیشتری داشته باشیم‌ و از مردم طلب رحمت کنیم.

 

 

 

افروغی ادامه داد : در دولت جدید مدیرتهایی در بخشهای مختلف به جوانان رسیده است و به مدیران جوان هشدار داده است که اسیر غرور و تکبر آن پست و مقام نشوید چراکه باعث نابودی می شود ‌.

 

 

افروغی امام جمعه شهرستان بهمئی گفت :مقام معظم رهبری در خصوص جهاد تبیین فرمودند ، قضاوت در مورد موفقیت های انقلاب فقط در خصوص شاخص اقتصادی نباشد و باید این قضاوت ها در  همه شاخص های نظام جمهوری اسلامی ایران باشد و باید همه را باهم دید و قضاوت کرد.

 

 

افروغی در خصوص شعار سال و مسائل دانش بنیان گفت : ۹۰ درصد آب کشور ایران اسلامی در حوزه کشاورزی است و ۶۷ درصد تلفات آب را در این حوزه شاهد هستیم و با مسئله دانش بنیان می توان از کشت سنتی فاصله گرفت و با کشت با کمک دانش بنیان به نتایج درخشان رسید‌ و‌ صرفه جویی عظیمی در حوزه آب رخ دهد. 

 

 

وی در پایان در خصوص انتخاب مسئولین و‌مدیران استانی و شهرستانی گفت : باید شایسته سالاری برای انتخاب مدیران مدنظر قرار گیرد، چرا که اگر نیروهای غیر متخصص که فقط در فکر سهم خواهی هستند در مسند قدرت قرار گیرند، بسیار خطرناک‌ است و قطعا اعتراض همگان به ویژه مردم در سراسر استانها را به همراه خواهد داشت.

 

 

تصاویر /---

---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.