گروه: اخبار استان خبر: 201064 / تاریخ انتشار : 1401/4/3 ساعت : 09:56

جولان سگهای ولگرد در کوچه و‌خیابانهای شهر لیکک/گلایه شدید شهروندان از وضع موجود+تصاویر

جولان سگ‌های ولگرد در کوچه وخیابان و حاشیه شهر لیکک به موضوعی جدی و‌گلایه شدید شهروندان این شهر تبدیل شده است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس طی چند سال اخیر علی الخصوص ماه های گذشته جولان سگ های ولگرد در خیابان ها و میادین شهر لیکک باعث آزار و اذیت و سلب آسایش شهروندان شده و این اتفاق میتواند آثار و تبعات بهداشتی و اجتماعی ناخوشایندی به همراه داشته باشد. 

 

وجود سگهای ولگرد و گرسنه در سطح شهر که بیشتر در کنار سطل های زباله و چهار راهها و بلوارهای شهر قابل رویت هستند نگرانی و توجه همگان را به این موضوع بیشتر کرده است .

 

موضوع نگران‌کننده افزایش جمعیت سگ‌ها در شهر لیکک ، نشانگر این است که در این زمینه اقدام جدی صورت نگرفته و کارهایی که انجام شده موقتی بوده و بعد از مدتی به فراموشی سپرده شده است.

 

از طرفی تجمع این سگها در نقاط مختلف شهر موجب خطر گاز گرفتگی از طرف  سگ‌های ولگر و برهم خوردن آرامش و امنیت شهروندان می شود.

 

---

 

 

حضور سگ‌های ولگرد، مشکلات و تبعات بهداشتی و بیماری‌هایی چون هاری و سالک نیز به همراه دارد که می‌تواند برای سلامت شهروندان مشکل‌ساز شود، به همین علت اقدام سریع درباره این موضوع یک ضرورت انکارناپذیر به‌حساب می‌آید. 

 

 

جمع آوری سگ‌های بلاصاحب و کنترل جمعیت آنها نباید نادیده گرفته شود چرا که هر سگ ماده در طی ۱ سال می تواند تا ۲ بار زاد و ولد کند، سگ ها در هر زاد و ولد بطور میانگین هفت تا هشت توله به دنیا می آورند و توله ها نیز از سن ۶ ماهگی به سن بلوغ رسیده و توان جفت گیری و زاد و ولد پیدا می کنند که به همین خاطر اگر مدیریت نشوند در این صورت با رشد تصاعدی و بسیار نگران کننده جمعیت آنها در شهر مواجه خواهیم شد.

 

 

یکی از شهروندان خیابان دین و‌دانش در مصاحبه با خبرنگار صبح زاگرس در خصوص وجود سگهای ولگرد در سطح شهر گفت : وجود سگهای ولگرد در سطح شهر روز به روز در حال افزایش است و معولا در ساعات پایانی شب و اول صبح به وضوح در شهر یافت می شوند و با پاره کردن کیسه های زباله ، خطر جدی برای سلامت بهداشت شهروندان این خیابان ایجاد کرده و از این‌موضوع بشدت گله مند هستیم و از مسئولین انتظار داریم با جدیت این موضوع را پیگیری کنند.

 

---

 

 

باید در نظر داشت زیبنده یک شهر نیست که محل جولان سگ های بی خانمانی باشد و آرامش شهروندان را برهم زنند.

 

در این راستا می بایست شبکه بهداشت و درمان و شهرداری  شهر لیکک اقدامات لازم برای حل دائمی این مشکل انجام دهند.

 

 

تصاویر تکمیلی / 

---
---
---
---
---
---
---
---
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.