گروه: اخبار استان خبر: 200873 / تاریخ انتشار : 1401/1/22 ساعت : 17:19
آنچه در جلسه شورای سلامت شهرستان لنده گذشت:

عدم اجرای مصوبات شواری سلامت/وجود١٨٠مورد نگهداری دام در لنده/فرار از مسولیت شهرداری باعث هدررفتن6میلیارد تومان بنیادعلوی شد +تصاویر

اولین جلسه شورای سلامت شهرستان لنده در سال جدید با حضور اعضای این شورا با محوریت بررسی آخرین وضعیت کرونا، نگهداری دام و مشکلات بهداشتی سیل بند این شهرستان مورد بررسی قرارگرفت.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ،اولین جلسه شورای سلامت شهرستان لنده در سال جدید با حضور فرماندار، رئیس شبکه بهداشت و درمان لنده و اعضای این شورا با محوریت بررسی آخرین وضعیت کرونا، نگهداری دام و مشکلات بهداشتی سیل بند این شهرستان مورد بررسی قرارگرفت.در ابتدای این جلسه فریبرز یاوریان با اشاره به آخرین وضعیت شهرستان لنده  و رنگ بندی کرونایی در لنده گفت: در حوزه رنگ بندی برابر دستورالعمل ارسالی وزارتی قرمز هستیم  و تمام بیماران دارای مشکلات تنفسی به عنوان کرونا ثبت می شوند.

وی گفت:در یک هفته گذشته وضعیت شهرستان لنده قرمز شده است که تعداد بستری در بیمارستان تا امروز نداریم.

رئیس شبکه بهداشت و درمان لنده گفت: هفته گذشته ٢۵درصد مورد مثبت کرونایی داشتیم که این نمونه ها رپید تست هستند که درصد کاذب و یا درست بودن آنان نیز مورد تایید نیست.

یاوریان گفت:تزریق نوبت اول واکسن٧٨درصد و نوبت دوم ۵٠درصد و نوبت سوم ٣۴درصد بوده است که انتظار داریم کارکنان و سایر اقشار مردم نسبت به دریافت واکسن اقدام کنند و از ماسک استفاده کنند.

وی گفت:مشکلات بهداشتی حوزه شهر دارای چند دسته هستند که برخی بحرانی و حاد هستند که بحث کانال سیلاب شمالی شهرلنده است که هم در زمستان و هم در تابستان برای شهروندان مشکلاتی ایجاد کرده است.

یاوریان گفت:چندین سال است که این مشکل همچنان پابرجاست و مشکلات اساسی برای شهروندان ایجاد کرده است و در گذشته لایه روبی صورت میگرفت ولی در ٣سال گذشته این مهم صورت نگرفته است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان لنده گفت:انتظار داریم بحث این سیل بند با همکاری و همت بنیاد علوی، فرمانداری و شهرداری هرچه سریعتر حل شود.


وی در ادامه گفت:بحث جمع آوری احشام از سطح شهرستان یکی از مشکلات اساسی است چرا که وجود دام در سطح شهر باعث بروز مشکلات اساسی بهداشتی برای سایر شهروندان است که در گذشته ١۵٠مورد داشتیم که امروز به بیش از ١٨٠مورد رسیده است.

یاوریان گفت: بیش از ٨ماه است که پرونده های مشکلات حوزه شبکه بهداشت در شورای حل اختلاف با مشکل عدم رسیدگی همراه است که انتظار داریم دادگستری شهرستان رسیدگی کند.

وی گفت:در بحث سد معبر ها نیز مشکلاتی برای شهروندان ایجاد شده است و میوه فروشی ها تمام زباله های خود را درون جداول می ریزند که مشکلات اساسی برای شهروندان ایجاد کرده است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان لنده گفت:انتظار داریم مصوبات جلسه تماما اجرایی شوند تا شاهد رفع مشکلات بهداشتی در سطح شهرستان باشیم.
 


نماینده دادستانی شهرستان لنده گفت: دادستانی شهرستان لنده از ابتدای بحث وجود دام در سطح شهرستان اقدامات خوبی صورت گرفت و رای های قاطعی صورت گرفت ولی به دلیل تشریفات قانونی و نیاز به بررسی و تحقیقات مقدماتی و کار بررسی کلانتری زمان بر و نیازمند بررسی دقیق است.

غلامی گفت: وقتی پرونده ای به شورای حل اختلاف ارجاع داده می شود برای صلاح وسازش و دعاوی حقیقی و حقوقی است که اصلاح ذات البین صورت گیرد و افراد داوطلبانه اقدام کنند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: قانون باید به درستی ضمن اجرای طرح دعوی طرفین به حق و حقوق افراد نیز باید توجه ویژه ای شود.در ادامه نیز رئیس کلانتری مرکزی شهرلنده گفت:بیش از ۵۰مورد پرونده رسیدگی به امور دام داشتیم که روند بررسی و تحقیقات ادامه دارد.

سروان رادی گفت:باید روند پیگیری پرونده ها از سوی دستگاه متولی نیز به صورت میدانی مورد بررسی قرارگیرد تا پرونده ها به یک سرانجام برسد.

در ادامه نیز نماینده شهرداری گفت:در مورد سیل بند شهرداری بیش از ٢٩سال است که مشغول خدمت هستم و هیچ راه و چاره ای برای رفع مشکل وجود ندارد.

خدارحم رحمانی گفت: شورای شهر باید در این جلسه دعوت نمی شد چرا که خود شورای شهر در برخی موارد اجازه نمی دهدو نیازمند مصوبه شورای شهر است.

وی گفت: در خصوص جمع آوری دام از سطح شهر لنده مشکلات اساسی داریم و برخی مشکلات ناشی از نوع نگاه مسولان است که در برخی مواقع این تفکر سد راه اجرایی شدن قانون است.

معاون سابق شهردار لنده گفت: در برخورد قاطع با سد معبر متاسفانه وقتی شهرداری ورود می کند لابی ها و افراد حقیقی و حقوقی زیادی با تماس های تلفنی مانع از روند اجرایی قانونی می شود.

در ادامه نیز مدیر جهاد کشاورزی شهرستان لنده گفت:برخی از کارکنان در خصوص روند اجرایی تست pcr متاسفانه رعایت نمی کنند و در خصوص بیماری کرونا حتما باید تاییدیه داشته باشند.

حکمت همتی گفت: بحث بیماری انسان و دام یکی از مشکلات اساسی است که با جان مردم سر و کله زده می شود که باید این مهم حتما با قاطعیت برخورد شود تا سلامت شهروندان با چالش مواجه نشود.

وی گفت:نباید در خصوص برخورد با متخلفین حقوق قانون نادیده گرفته شود چرا که وقتی تخلفی صورت میگیرد باید به این مهم رسیدگی و با فرد متخلف برخورد قاطع شود.فرماندار شهرستان لنده در ادامه گفت: سلامت همانند امنیت از اهمیت ویژه ای برخوردار است که این مهم باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

جلال دانش گفت:کم کاری و چشم پوشی از وظایف قانونی کاملا مشهود است و آن وضع کارخانه اسفالت و چمن های پارک ها است و چالش های اساسی داریم که عدم تعهد کاری و عدم رسیدگی ها باعث انباشتگی مشکلات شده است.

وی در ادامه گفت:فرار از مسولیت ها باعث شد که بیش از ۶میلیارد تومان سرمایه بنیاد علوی در سایه عدم تعهد و مسولیتی پذیری حق وحقوق مردم این چنین تضیع می شود.

دانش گفت: شبانه روز هرچه تلاش کنیم ره به جایی نمی برد و چندین بار نسبت به مشکلات به مسولان متذکر شدیم و در خصوص سد معبر بارها به شهرداری تذکر دادیم ولی اقدامی نشده است.

فرماندار لنده گفت:ما در این شهر که به مثابه حلبی آباد هستیم و اگر به درستی روند برخورد به درستی صورت نمی گیرد و گرنه امروز شاهد این همه فاجعه بهداشتی در شهر نمی بودیم و کجای شهرهای استان بیش از ١٨٠دامدار درحال نگهداری دام در سطح شهر هستند.

وی گفت: ما انتظار داریم که دادستانی و نیروی انتظامی در برخورد با چنین مواردبهداشتی برخورد قاطعی داشته باشند چرا که تب مالت یک بیماری در حال گسترش است که باید مراقبت کنیم.

دانش گفت: دلیلی نداره به دنبال شهرک دامداری باشیم چرا که جای دام در روستا است و این مهم نباید باعث فرار از روند اجرایی قانونی شود.

وی گفت: زیبنده نیست در شهر دام نگهداری شود چرا که سلامت شهروندان مورد تهدید واقع شود و باید برخورد قاطعی صورت گیرد.

فرماندار شهرستان لنده گفت: اگر قانون به صراحت و در موقع خود اجرا می شد امروز شاهد حضور بیش از ١٨٠ دامدار در سطح شهرنبودیم و در این حوزه با ادارات کم کار بدون شک برخورد و افراد متخلف به کمیته انظباطی استان معرفی خواهند شد.

وی گفت:در بحث سد معبر اگر اقدام عاجلی صورت می گرفت امروز شاهد تعرض به حقوق مردم و شهروندان نبودیم.

دانش گفت: در سفر استاندار به شهرستان لنده بیش از ٣میلیارد تومان برای سیل بند در نظر گرفته شد ولی باید روند قانونی برای رفع مشکلات اساسی سیل بند اجرایی شود.

فرماندار شهرستان لنده گفت:در بحث جانمایی یک و یا دومکان جدید برای ساماندهی خودروهای دوره گرد و میوه فروش شهرداری وظیفه دارد تا بامالکین زمین های خالی نسبت به ساماندهی این خودروها اقدام کند.

تصاویر تکمیلی در زیر آمده است:

---
---
---
---
---
---
---
---
---

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.