گروه: اخبار استان خبر: 200677 / تاریخ انتشار : 1401/1/20 ساعت : 09:05

رتبه کهگیلویه و بویراحمد در صدور جواز تاسیس و اشتغالزایی کشور صادر شد

بر اساس آمار یازده ماهه وزارت صمت برای ۳۳ هزار و ۶۶ بنگاه جواز تاسیس و ۶۸۴۴ بنگاه پروانه بهره‌برداری ایجادی و توسعه‌ای صادر شده که رتبه کهگیلویه و بویراحمد در این آمار جالب است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس طبق آخرین آمار وزارت "صمت" در ۱۱ ماهه سال 1400 برای ۳۳ هزار و ۶۶ بنگاه جواز تاسیس و برای ۶۸۴۴ بنگاه پروانه بهره‌برداری ایجادی و توسعه‌ای صادر شده که نسبت به مدت مشابه سال ١٣٩٩ به ترتیب ۰.۴ کاهش و ۳.۴ درصد افزایش داشته است.

 
سرمایه پیش‌بینی شده در این مدت برای جوازهای تاسیس معادل ۱۱۱۹ میلیارد تومان بوده که نسبت به مدت مشابه سال ۱۳۹۹ حدود ۸۳ درصد افزایش داشته است. 
 
پیش بینی شده است  با اجرای پروژه‌هایی که جواز تاسیس آنها در ۱۱ ماهه سال قبل صادر شده، برای ۸۸۰ هزار و ۷۰۰ نفر در کشور شغل ایجاد شود.
 
این در حالی است که طبق این آمار استان کهگیلویه و بویراحمد در رده سه استانی است که کمترین جوازهای تاسیس را داشته است، بنابراین از میزان اشتغالزایی کمتری نیز نسبت به سایر استان ها برخوردار خواهد بود.
 
 
 
این امارا و ارقام در حالی است که چند روز قبل اعلام شد که بانک های کهگیلویه و بویراحمد بدترین بانک ها در پرداخت تسهیلات ازدواج بوده اند و جوانان زیادی در سطح استان ماه ها منتظر دریافت این تسهیلات هستند تا شاید بتوانند زندگی خود را شروع کنند.
 
 
اکنون اگر مسئولان استان کهگیلویه و بویراحمد بخواهند به همین شیوه ادامه دهند نباید انتظار اشتغال زایی و ازدواج جوانان را داشت.
 
---
 
یکی از راه های بیرون اوردن استان از این محرومیت ورود سرمایه گذار به استان است اما بروکراسی های بیش از حد اداری در جوازهای تاسیس نیز خود دلیلی بر فرار سرمایه گذار از استان و همچنان محروم ماندن آن است.
 
انتظار می رود استاندار کهگیلویه و بویراحمد نسبت به این موراد تذکرات لازم را به مسئولان داده تا مردم استان بیش از این دچار ضرر و زیان نشوند.
 
انتهای پیام/
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.