گروه: اخبار استان خبر: 200583 / تاریخ انتشار : 1401/1/21 ساعت : 00:26

شرط «فاصله‌گذاری فیزیکی» دانش آموزان در مدارس حذف شد!/ فضای فیزیکی برخی مدارس کهگیلویه جوابگوی شرایط کرونایی نیست

فضای کلاس های برخی مدارس کهگیلویه کوچک بوده و با فرا رسیدن گرمای هوا در این شهرستان برای تهویه هوای کلاس درب و پنجره ها تاپایان تدریس بازباشندکه دراین خصوص نیاز است متولیان چاره اندیشی کنند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس در اخرین جلسه ستاد کرونای ۱۴۰۰ کهگیلویه رییس شبکه این شهرستان با  اینکه در سال جدید  با توجه به کمبود مراجعان و بستریها از وضعیت قرمز خارج و به رنگ بندی نارنجی یا زرد خواهیم رسید نوید بخش روزهای خوشی برای شهروندان بود.

 

در هفته اول تعطیلات نوروز وضعیت رنگ‌بندی کهگیلویه به نارنجی تغییر کرد و و واکسناسیون عمومی موجب شد شهروندان در دیدوبازدیدها بی خیال استفاده از ماسک و رعایت فاصله های اجتماعی شده که دیری نپاید در هفته دوم عید نوروز کهگیلویه مجدد به وضعیت قرمز کرونایی برگشت.

 

 بعد از دو سال تعطیلی مدارس ۱۴ فروردین ۱۴۰۱ مهرماه در بهار آغاز شد.

 

 حال بعد از وقفه دوساله تعطیلی مدارس و کلاس های انلاین و نیمه حضوری اما در بهار ۱۴۰۱ گویا مهرماه فرا رسیده است .

بازگشایی مدارس در وضعیت قرمز کرونا زنگ خطری برای همه مردم و مسئولان خواهد بود چرا که طبق صحبت های متولیان آموزشی تمام مدارس باید بدون گروه بندی با تمام ظرفیت دانش اموزان در کلاس های درس حاضر شوند.

 

رییس شبکه بهداشت و درمان کهگیلویه در جلسه ستاد کرونای این شهرستان بر عدم بازگشایی تاکید داشته چرا که  درصد رعایت پروتکل ها در  مدارس را قابل قبول  نمی دانند.

 

منصور تقوی مفرد گفت:  با رصد های انجام شده اگر شخصا می توانستم مدارس را تعطیل می کردم چرا که با بررسی ها  شاهد عدم رعایت پروتکل های بهداشتی در برخی از مدرسه های شهرستان دهدشت هستیم.

 

 

---

 در بازدید کریمی نژاد فرماندار سابق کهگیلویه، رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان به همراهی رییس اموزش و پرورش دهدشت از مدارس سطح شهر مدیر مدرسه جوادیه گفت: با توجه به شرایط مدرسه و کوچکی فضای آموزشی تمام تلاش همکاران برای رعایت پروتکل های بهداشتی در بین دانش اموزان صورت می گیرد که دانش آموزی به بیماری کرونا مبتلا نشود.

 

خورشیدی یکی از معلمان این مدرسه نیز گفت: فضای کلاس های کوچک بوده و با تقسیم بندی دانش آموزان به ۲گروه الف و ب، برای تهویه هوای کلاس نیز درب و  پنجره ها تا پایان تدریس باز هستند.

---

 

حال با توجه به  آب و هوای گرم شهرستان کهگیلویه که در چند روز آیند  نیاز به وسایل سرمایشی شدت پیدا می کند و  اینکه برخی فضاهای اموزشی در سطح شهرستان مطلوب نبوده و  باید فاصله گذاری اجتماعی در کلاس درس ، تهویه مناسب هوا و ... صورت گیرد اما بازگشایی مدارس با تمام ظرفیت ها بدون گروه بندی و اینکه مدرسه ای که ۳۰۰ دانش اموز دارد در زنگ تفریح در حیاط مدارس با تراکم بالای دانش اموزان چگونه می توانند فاصله فیزیکی را رعایت کنند و این خود  می تواند زنگ خطری برای اوجگیری کرونا در بین دانش اموزان در سطح شهرستان  باشد.

 

امید است مییولان و متولیان امر با توجه به شرایط فیزیکی مدارس که از ان اگاهی دارند در خصوص بازگشایی مدارس با همه ظرفیت تدبیر سنجیده‌تری بیندیشد و حال که قرار بر بازگشایی مدارس است به شیوه ترکیبی عمل شده تا هم دانش اموزشی از تحصیل باز نماند و هم در کنترل کرونا مدارس نقش کنترلی داشته باشند.

 

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.