گروه: اخبار استان خبر: 200409 / تاریخ انتشار : 1401/1/16 ساعت : 08:18

مهریان بویراحمد را کوه خواران نبلعند/ سکوت محیط زیست و منابع طبیعی جایز نیست، دستگاه قضا ورود کند

رشد ویلا سازی در منطقه تنگ مهریان شهرستان بویراحمد و بونگاه در دنای شرقی، ورود دستگاه قضا را در سایه سکوت محیط زیست و منابع طبیعی این استان ضروری کرد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس هرساله تنگ زیبا و بکر مهریان در 5 کیلومتری شهر یاسوج مرکز استان کهگیلویه وبویراحمد با  آب و هوای مطبوع و درختان سر به فلک کشیده زیبا میزبان هزاران نفر از گردشگران این استان است تا متاسفانه در سایه سکوت منابع طبیعی و محیط زیست با ویلا سازی و پدیده کوه خواری و قلع و قمع درختان در آستانه نابودی کامل قرار بگیرد.

 

برخی از مخاطبان صبح زاگرس با ابراز گلایه از این پدیده شوم در منطقه بکر گزارشی دادند که در نوع خود جالب توجه است و می تواند سوژه ای برای ورود دستگاه قضا به ماجرای کوه خواری باشد.

 

در خطه زاگرس و  دنای شرقی ارتفاعات مشرف بر روستای مهریان منطقه ای بکر وجود دارد که افراد محلی آن را بو نگاه معرفی می کنند و این منطقه دارای جنگل های بلوط بسیار زیبایی هست که این روزها با کوه خواری ، ویلا سازی و درختکاری غیر قانونی دست و پنجه نرم می کند.

 

به گزارش افراد محلی عده ای به بهانه حفاظت از منابع طبیعی و قلع و قمع درختان مسیر دسترسی به این منطقه را مسدود کرده و در سایه بی توجهی منابع طبیعی و محیط زیست استان کهگیلویه و بویراحمد به قطع درختان پرداخته و اقدام به ویلا سازی هایی می کنند که جای تامل دارد.

 

منطقه بونگاه که مشرف بر تنگه مهریان است بنظر می رسد در آینده ای نچندان دور همچون سازه های آهنی و بتنی ساخته شده در این تنگه تنش از زخم بیل های مکانیکی رنجور و درختانش فرصتی ارزشمند برای سودجویان و ویلا سازان می شود.

 

تنوع درختانی مانند سپیدار، بلوط، افرا، چنار، کاج، انگور وحشی و بنه در تنگ مهریان از ویژگی‌های این منطقه‌ است که جای آنها امروز سازهای بتنی کاشته شده و متاسفانه برای تصویر برداری از منطقه بونگاه خبرنگار ما به دلیل مسدود شدن راه توسط عده ای افراد محلی نتوانست از این منطقه همچون تنگه مهریان عکس داشته باشد.

 

---
---
---
---
---
---
---
---

 

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.