گروه: اخبار استان خبر: 199909 / تاریخ انتشار : 1401/1/8 ساعت : 10:44
در گفتگو با صبح زاگرس مطرح شد:

واکنش محیط زیست استان به شکار غیر مجاز در دنا/اسلحه متخلفان ضبط و به مراجع قضایی معرفی می شوند

مدیر روابط عمومی محیط زیست استان از برخورد قانونی با شکار غیر مجاز خبر داد و گفت: در سریع ترین زمان ممکن برخورد قانونی خواهیم داشت و نسبت به محیط زیست بی تفاوت نخواهیم بود.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس حیات وحش و طبیعت سرمایه امروز و نسل فردای بشر است و تمام تلاش ها باید بر حفظ و صیانت از آن استوار باشد در غیر اینصورت با نابودی آن شاهد از بین رفتن حیات در روی کره زمین خواهیم بود.

 

در این رابطه کهگیلویه و بویراحمد دارای تنوع در گونه های گیاهی و جانوری است و وجود این تنوع سبب شده است تا  استان به عنوان یکی از بکرترین مناطق  باشد.

 

در سالیان اخیر آتش سوزی در جنگل ها، قاچاق چوب، تغییر در کاربری اراضی و برخی زمین خواری ها سبب تهدید برای طبیعت و محیط زیست استان کهگیلویه و بویراحمد شده است هر چند مجموعه اقدامات نهادها و سازمان ها و همچنین طبیعت دوستان برای حفظ طبیعت مشاهده شده است اما برای جبران خسارت های وارده به طبیعت نیازمند سال ها گذر زمان خواهیم بود که این موضوع سبب تاثیرات و تبعات منفی برای طبیعت، محیط زیست و حیات وحش خواهد شد.

 

در همین رابطه تعدادی از روستاییا دنا در چناربرم با بیان اینکه شاهد حضور تعدادی از پرندگان یعنی کبوتر کوهی و کبک هستیم و برای صیانت و حفظ آنها  باید تلاش کرد.

 

این روستاییان با بیان اینکه شاهدیم کبوتر کوهی و کبک توسط افراد غیر بومی به وسیله اسلحه مورد شکار قرار می گیرند، عنوان کردند: با هدف قرار دادن این پرندگان شاهد از بین رفتن نسل آنها و همچنین طبیعت جانوری آنها خواهیم شد.

 

مدیر روابط عمومی اداره کل محیط زیست استان در گفتگو با صبح زاگرس گفت: در مواردی که شکار غیر مجاز مشاهده  و همچنین گزارش داده شود در سریع ترین زمان ممکن برخورد قانونی خواهیم داشت و نسبت به محیط زیست بی تفاوت نخواهیم بود.

 

سینایی با بیان اینکه این پرندگان در آن حوزه به صورت سیار هستند و ثابت نیستند اما اگر گزارشی در خصوص شکار آنها به همکاران داده شود بدون شک در آن منطقه حضور خواهند یافت و رسیدگی کرده و ضمن ضبط اسلحه، افراد متخلف را به مراجع قانونی معرفی خواهند کرد و اجازه از بین رفتن حیات جانوری در طبیعت را نخواهیم داد.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.