گروه: اخبار استان خبر: 199844 / تاریخ انتشار : 1400/12/28 ساعت : 12:39
در ستاد کرونای شهرستان کهگیلویه مطرح شد؛

شهرستان کهگیلویه از نظرات امکانات در استان مظلوم واقع شده است/ کرونا در کهگیلویه سیر نزولی دارد+عکس

رئیس شبکه بهداشت و درمان کهگیلویه گفت: در هفته گذشته از میانگین مراجعات سرپایی از ۴۰۰ نفر در این هفته به ۲۶۰ نفر رسیدیم که ۱۸ نفر از این بیماران بیماران تنفسی و روند نزولی روبره هستیم.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس رییس شبکه بهداشت و درمان کهگیلویه در سی و پنجمین امین نشست ستاد کرونای شهرستان وضعیت حال حاضر کرونا رو طبق جدول رنگ بندی کشور تاکنون قرمز اعلام کرد و با اشاره به آمار واکسیناسیون در شهرستان کهگیلویه گفت : در بحث واکسیناسون ۷۷.۳۸ درصد افراد بالای پنج سال نوبت اول و ۶۷.۲۴ درصد در مقابل این بیماری واکسینه شدند.

---
---
---

منصور تقوی مفرد جمعیت هدف بالای ۱۸ سال دریافت واکسناسیون کرونا را ۹۲ هزار و ۵۰۰ نفر اعلام کرد و افزود: ۴۰ درصد از این جمعیت هر سه دز واکسن خود را دریافت کردند که امر واکسناسیون تاکنون قابل قبول است 

 

وی  با اشاره به مراجعات سرپایی تصریح کرد:  از میانگین مراجعات سرپایی ۴۰۰ نفر در این هفته به ۲۶۰ نفر رسیدیم که ۱۸ از این تعداد بستری و ۲ نفر از این بیماران در حالت ویژه هستند.

---

تقوی  با اشاره به آمار مرگ و میر بیان داشت:  از ابتدای اسفند ماه تاکنون ۱۱ نفر از هم شهری های خود را بر اثر این بیماری از دست داده ایم که نسبت به آمار بهمن ماه ۵نفر بوده که سیر صعودی را تجربه کردیم.

 

رئیس مرکز بهداشت و درمان در ادامه با اشاره به اینکه طبق بررسی ها ۸۰ درصد بسترها افرادی هستند که یا واکسن نزده یا به صورت ناقص دریافت کردند، گفت: تا این لحظه نظر رنگ بندی شهرستان قرمز بوده که احتمالا در اعلام  وضعیت جدید نارنجی یا زرد قرار خواهیم گرفت.

---

 تقوی مفرد در پایان گفت: در کنار رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک واکسیناسیون با جدیت بیشتری دنبال شود تا شاهد قطع شدن زنجیره انتقال باشیم و فضای خوبی را در عید داشته باشیم.

 

 

سرپرست فرمانداری کهگیلویه در این جلسه با تبریک نیمه شعبان گفت: شهرستان نسبت به نقاط مختلف کشور به لحاظ امکانت و زیرساخت ها با کمبود مواجه بود و قابل قیاس نیستیم.

 

عبدالعزیز موسوی افزود: در استان کهگیلویه و بویراحمد ۱۲ بیمارستان وجود دارد که فقط یکی از بیمارستان ها جمعیت بیش از ۱۳۶ هزار نفری شهرستان و حتی چرام و لنده را نیز با حداقل امکانات پوشش می دهد.

 

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه دومین شهرستان بزرگ استان هستیم اما با کمبود زیرساخت ها و امکانات روبرو هستیم و کهگیلویه در استان از هر نظر مظلوم واقع شده است.

 

موسوی ادامه داد: اگر محدودیت‌هایی در جلسات اعلام می شود حقیقتا برای این کمبود ها و زیرساخت ها برای حمایت از بیماران بوده تا بتوان به نحو مطلبی به انها خدمات ارائه داد.

---

وی بیان داشت: میزان کشندگی ویروس کرونا کم شده و قدرت تسری ان از سویه های قبلی اما بیشتر بوده ولی با همه این کمبود ها و امکانت کادر درمان خوب تلاش کردند و با همه ناملایمات اما آنان جهادی پای کار بودن و شاهد کنترل بیماری در شهرستان هستیم.

 

سرپرست فرمانداری کهگیلویه در بخش دیگر سخنان خود به بحث گردشگری اشاره کرد و اذعان داشت: اگر کسی دز دوم واکسن کرونا را تزیق کرده باشد محدویتی برای ورود به اماکان مذهبی و گردشگری را نخواهند و با کسانی که واکسن دریافت نکرده یا فقط یک دز دریافت کردند اسکان داده نخواهد و به عنوان متخلف جریمه می شوند.

 

موسوی در خصوص ورودهای شهرستان گفت: با توجه به مشکلاتی که شهرداری با آن دست بگریبان است دارد اما این امر را در دستور کار خود قرار دهد، موانع و سد معبرها در پیاده روها را جمع اوری کند.

 

وی شهرداری دهدشت را به کشتی در حال غرق شدن تشبیه کرد و گفت: این نهاد درامد پایداری ندارد و باید خود گردان اداره شود اما امورات آن جیب دولت گره زده و شهرداری در این شهر اصلا تعریفی ندارد.

 

موسوی افزود: غالب کسانی که در پیاده روه های شبانه دست فروشی می کنند مشکلات دارند و واقعا گره در زندگی ها وجود دارد شهرداری به گونه ای کنترل کند و بساط های پیاده رو ها جمع اوری کند که به زندگی و معیشت خانواده‌ها صدمه ای وارد نشود.

 

موسوی در پایان تصریح کرد: برای کنترل نوسانات قیمت، میوه شب عید تامین شده و نظارت ها بر بازار ادامه خواهد شد

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.