گروه: اخبار استان خبر: 199810 / تاریخ انتشار : 1401/1/4 ساعت : 12:50
خبرنگار کهگیلویه و بویراحمد؛

کاش روزی به جایی برسم که بتوانم پاکبانان را حمایت کنم

آیدا دلینو با اشاره به اینکه یک خبرنگار به واسطه عشق وعلاقه ای که به حرفه خبرنگاری دارد تلاش می کند جامعه را با واقعیت ها آشنا سازد گفت: کاش روزی به جایی برسم که بتوانم پاکبانان را حمایت کنم.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، این پایگاه خبری از مدت ها قبل معرفی جوانان و کارآفرینان موفق در بخش های مختلف را در دستور کار خود داشته است، این بار با یکی از خبرنگاران جوان صدا و سیمای مرکز استان خانم آیدا دلینو گفت و گویی داشتیم که می خوانید.

---
---
 

صبح زاگرس -بیوگرافی از خودتان  بگویید؟

 آیدا دلینو متولد 80 و فارغ التحصیل رشته علوم تجربی و برای موفقیت در کنکور سراسری تلاش می کنم، یک خواهر و سه برادر دارم، اصلیت من نیز بویراحمدی و فرزند اول خانواده هستم.

با حمایت خانواده ام از کودکی وارد جامعه القرآن شهر یاسوج شدم ، که برای من توفیق بزرگی بوده و برکت حضور قرآن را در سراسر زندگی ام حس کرده ام و حافظ قران کریم هستم علاوه بر این موفق بوده ام با حضور در مسابقات کشوری استانی و شهرستانی رتبه ها و مقاماتی را کسب کنم همچنین برادر و خواهر من هم حافظ چندی از جز های قران هستند.

صبح زاگرس -اکنون در کدام بخش صدا و سیمای مرکز استان فعالیت می کنید؟

 هم در بخش سیما و هم رادیو هستم .

صبح زاگرس -چرا و چگونه وارد این حرفه شدید؟

از کودکی دختری بودم که فن بیان خوبی داشتم ، از دوران ابتدایی در مدرسه نیز اجراهای مختلفی داشتم و همیشه قاری قران بودم، اجرا کردن را در همان دوران ابتدایی دوست داشتم ، پدر من زیاد اخبار می دیدند هر بار که نگاه می کردند من را نیز صدا می زدند که بیا و اخبار را ببین ، از همان روزها این علاقه را در خودم احساس کردم.

سال 93  به همراه پدرم جهت تست دادن به مرکز صدا و سیمای مرکز استان رفتیم و در آن جا تست دادم و قبول شدم، خانواده ام در همه مراحل همراهم بوده اند و هستند.

صبح زاگرس -چه برنامه ای برای آینده خود دارید؟

اهداف و آرزوهایی از کودکی داشته ام که بخشی از آنها مربوط به امور تحصیلی بنده است و بخشی دیگر به امور کاری ام بر می گردد، دوست دارم به کمک تجارب تمام همکاران ارزشمند و گرانقدرم در جایگاه بهتر و قابل قبول تری قرار بگیرم، همچنین در دانشگاه و رشته خوبی به ادامه تحصیل بپردازم و تا مقاطع بالایی ادامه دهم دقیق تر بخواهم بگویم به پزشکی و زیرشاخه های آن علاقه مند هستم و و همچنین به فعالیت در امور خیریه علاقه مندم،  به قول شاعر بزرگ نیما یوشیج  «زین پس همه چیز جهان تکراریست به جز مهربانی» امیدوارم بتوانم بر اهداف خودم جامه عمل بپوشانم.

صبح زاگرس - در زندگی تا کنون ناامید شده اید؟

بارها شده چیزی که خواستم اتفاق بیفتد اما نیفتاد، شکست ها باعث می شود فرد قوی تربیت شوند، در زندگی ام بارها شکست خورده و بارها افتاده ام اما هیچگاه نا امید نشدم، خودم را باور دارم و ادامه می دهم، خداوند را در لحظه های زندگی ام حس می کنم و همیشه حس کردم.

شکست مکن است سراغ هر فردی بیاید اما اینجاست که باعث می شود فرد رشد کند، همین شکست ها انسان را تربیت می کنند اما انسان باید خودش را باور داشته باشد.

صبح زاگرس - خبرنگاری شغل و حرفه سختی است؟

حرفه خبرنگاری در کنار زیبایی هایی که دارد از سختی ها و مشکلات فراوانی نیز برخوردار است و تا زمانی که افراد در این جایگاه قرار نداشته باشند نمی توانند مشکلات ، دردسرها  و تنش های آن را احساس کنند. بنابراین امیدوارم روزی فرارسد که خبرنگاران به جایگاه واقعی  خود در جامعه دست پیدا کنند.در کناری سختی کار لذت و عشق به کار می تواند آن را آسان کند.

صبح زاگرس - دوست داری در چه زمینه های خبری بیشتر فعالیت کنید؟

دوست دارم با مردم ارتباط برقرار کنم، مشکلات مردم را به گوش مسئولان برسانم، یک خبرنگار به واسطه عشق وعلاقه ای که به حرفه خبرنگاری دارد تلاش می کند جامعه را با واقعیت ها آشنا سازد و مشکلات و کاستی های جامعه را به موقع و به درستی به مسئولان برساند. یک خبرنگار متعهد هیچگاه درمقابل مشکلات جامعه  بی تفاوت نیست و بسیاری از منافع جامعه را بر منافع شخصی خویش ترجیح می دهد.

امیدوار هستم بتوانم وظیفه ام را در این راستا به درستی انجام دهم.

صبح زاگرس - اولین گزارشی که کار کردی چه گزارشی بود؟

گزارش های مختلفی کار کرده ام وهر کدام بازخوردهای متفاوتی داشته اند، اولین گزارشم از یک خانواده قرانی بود و این گزارش را خیلی دوست دارم.

صبح زاگرس - خاطره جالب از روزهای فعالیتتون اگر دارید بگویید؟

برای اولین برای مدیر عامل اتش نشانی یاسوج را دیدم و برای گزارشی به محل کارش رفتیم، مصاحبه را با رئیس سازمان گرفتیم و صحبت کردیم، قرار بود برای ادامه گزارش به خانه بنده خدایی برویم که نحوه صحیح بستن بخاری را آموزش دهند، ایشان ماسک زده بودند و گفتند خودمون با ماشین شما را به محل مورد نظر می رسانیم ، ما جلو در ایستاده بودیم و منتظر بودیم بیایند.

ایشون امدند حلو درب و گفتند برویم اما من همچنان جلو در ایستاده بودم که آقای یوسفی بیایند ، چون ماسک روی صورت شان را برداشته بودند من نشناختم شون و همچنان منتظر بودم بیایند که دیگه گفتند من خودم یوسفی هستم.

اگر بخواهم خاطرات تلخ را اشاره کنم، سانحه ای بود که برای یک خانم 35 ساله رخ داده بود خانمی که به چاهک آسانسور افتاده بود و جراحت بسیار زیادی داشت که بسیار متاثر شدم.

 

صبح زاگرس - تا کنون شده برای تهیه گزارشی رفته باشید و اشکت درآمده باشد؟

برای تهیه گزاشی از تزریق واکسن کرونا به یکی از سالن های تزریق رفته بودم که افراد زیادی برای تزریق امده بودند ، در این میان تعداد زیادی پاکبان شهرداری آمده بودند که واکسن تزریق کنند، ظاهر و دستان زحمت کش این افراد را که دیدم حالم دگرگون شد، سختی و خستگی در چهره شان پیدا بود در کنار اینها قلب پاک شان قابل لمس بود

با خودم گفتند اینها افرادی هستند که سلامتی شان را برای مردم این شهر و استان گذاشته اند، دیدن این صحنه ها بسیار ناراحتم کرد، با خودم گفتم ای کاش به جایی برسم که بتوانم  روزی از این افراد حمایت کنم.

صبح زاگرس - خبرنگار خانم بودن سخت است؟خبرنگار چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

خبرنگار خانم بودن نه سخت نیست فقط باید  زرنگ بود و به حرفه ای که داری عشق داشته باشی، با این فکر همه سختی ها آسان می شود.

رعایت اخلاق حرفه ای، امانت داری، بیان حقایق، شجاعت و جسارت از جمله شاخصه های کار خبرنگاری است که به واسطه آنها خبرنگاران در راه ارتقای سطح فرهنگی جامعه قدم بر می دارند. باید گفت عملکرد خوب یک خبرنگار در عرصه اطلاع رسانی، پیشرفت، عمران و آبادانی و ارتقای سطح فکری جامعه را به همراه دارد و اگر خبرنگاران بتوانند افکارعمومی جامعه را تحت تاثیر فعالیت های سازنده خود قرار دهند بدون تردید اقشار مختلف مردم تمایل بیشتری برای آشنایی با این حرفه شیرین و سخت خواهند داشت.

 

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.