گروه: اخبار استان خبر: 199116 / تاریخ انتشار : 1400/12/14 ساعت : 12:20

رتبه کهگیلویه و بویراحمد در بستری های کرونایی/آخرین تدابیر برای ذخیره دارو در ایام عید/ مهدکودک ها و پیش دبستانی ها تا کی تعطیل است؟

صبح امروز نشست ستاد کرونا در کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد و در این نشست به آخرین تدابیر برای ذخیره دارو اشاره شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان به ضرورت برنامه ریزی برای عید و تزریق واکسن در مبادی ورودی شهرها اشاره کرد و گفت: از تجمعات باید دوری شود و همچنان در تودیع و معارفه ها تجمع همچنان وجود دارد.

 
 
غلام نژاد به چالش هایی نظیر خرید در مراکز خرید و همچنین عدم استفاده از ماسک اشاره کرد و گفت: مردم از دز سوم استقبال نکردند در کشورهای مختلف مانند آمریکا کمپین های ضد واکسن وجود دارد در ایران این موضوع  وجود دارد اما آن مسئله را بزرگنمایی می کنند. 
 
وی افزود: عادی انگاری ها باید جدی گرفته شود و توسط نهادهای متولی باید از تجمعات جلوگیری کنند. 
 
غلام نژاد به کنترل های هوشمند در خصوص افراد کرونایی اشاره کرد و گفت: وقتی یک نفر در جامعه ای مبتلا می شود افراد زیادی را مبتلا می کند بنابراین تدابیر لازم در این خصوص باید دیده شود. 
 
 
معاونت بانشی به ۱۴۸۵ بازدید بهداشتی، و ۲۵ معرفی به مراجع قضایی و ۱۰ پلمپ اشاره کرد و گفت: در پیک های قبلی تا ۳۹ مرگ در هفته وجود داشت اما امید داریم در پیک های جدید بالاتر از ۱۲ مرگ را تجربه نکنیم.
 
 
وی به عقب نشینی ابتلای  دانش آموزان به کرونا و رتبه ۴ اشاره کرد و گفت: تعطیلی مدارس کمک زیادی به کاهش ابتلا به کرونا در دانش آموزان کرد. 
 
بانشی به تاثیر واکسن ها در کاهش مرگ ها در بین جوانان و اینکه از ۵۷ سال به بالای ۷۵ سال سن، مرگ ها سوق پیدا کرده است، گفت: فضاهای باز برای مهمانان نوروزی استفاده شود تا روند بیماری کنترل شود. 
 
 
 
طالبی پور گفت: بخشی از مسافران به استان مهاجرت می کنند در ستاد خدمات سفر استان و شهرستان برای این موضوع وجود دارد، در ایام نوروز بارندگی‌های وجود و اسکان در فضای باز سخت خواهد بود. 
 
سرپرست میراث فرهنگی استان گفت: برای سفرها هر تصمیمی که ستاد ملی بگیرد تابع خواهیم بود.
 
 
مدیر کل امور سیاسی استاندار با تبریک ایام شعبانیه گفت: روند بستری ها کاهشی بود اما رتبه ۵ کشوری بستری ها هستیم. 
 
هاشمی به نگرانی ها در خصوص برخی داروها اشاره کرد و اینکه واکسن ، وسایل حفاظتی برای کادر درمان ذخیره شود و گفت: حدود ۴ و نهم درصد کارکنان دولت واکسینه نشدن و مدیران دستگاه ها موظف هستند از ورود کارکنانی که واکسن تزریق نکرده اند از ورود آنها جلوگیری شود.
 
 
وی به تزریق واکسن دز سوم و دسترسی ها برای استفاده آنها اشاره کرد و گفت: از مردم خواهش داریم تجمعاتی که سبب وارد آمدن آسیب به سلامت مردم می شود جلوگیری کنند.
 
هاشمی دستگاه های متولی تمهیداتی برای ایام نوروز و سفرها داشته باشند.
 
سرپرست آموزش و پرورش به تعطیلی مهدکودک ها و پیش دبستانی ها تا پایان این هفته اشاره کرد و گفت: ادامه تعطیلی مدارس سبب لطمه و آسیب به آموزش می شود
 
در حال تکمیل//

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.