گروه: اخبار استان خبر: 198956 / تاریخ انتشار : 1400/12/11 ساعت : 14:06

احداث و تعمیر 2 هزار و 100 واحد مسکن مددجویی در کهگیلویه و بویراحمد

مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد گفت: با مشارکت سپاه فتح، بنیاد برکت و بنیاد مسکن، 2 هزار و 100 واحد مسکن مددجویی در استان احداث و تعمیر شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس قباد مبشری در جمع خبرنگاران به مناسبت هفته احسان و نیکوکاری گفت: کمیته امداد از اولین نهادهایی است که ۲۲ روز پس از پیروزی انقلاب اسلامی با صدور حکم امام (ره) ابتدا برای خدمات حمایتی به نیازمندان شکل گرفت و در ادامه با متنوع شدن فعالیت ها، تاکنون خدمات قابل‌توجهی در حوزه های مختلف از جمله اشتغال، مسکن، تحصیل، قرض الحسنه و سایر موارد به جامعه هدف خود ارائه داده است.


وی با یادآوری اینکه در حال حاضر ۴۷ هزار خانوار تحت حمایت کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد هستند، افزود: افراد بالای ۶۰ سال، ایتام، زنان بی‌سرپرست و خانواده‌های ازکارافتاده ازجمله مددجویان این نهاد حمایتی هستند.


مدیرکل کمیته امداد استان به بحث توانمندسازی مددجویان، اشاره و بیان کرد: یکی از مهم ترین برنامه های کمیته امداد در سال های اخیر موضوع توانمند سازی مددجویان است که این توانمندسازی مؤلفه های مختلفی دارد که یکی از آنها توانمدسازی از طریق ایجاد اشتغال است.


وی درخصوص ایجاد اشتغال برای مددجویان گفت: در ده ماهه سال جاری ۵۱۰۰ طرح برای مددجویان اجرا شده و ۱۳۰ میلیارد تومان اعتبار از طریق صندوق امداد ولایت و سایر بانکهای عامل در این زمینه هزینه شده است.


مبشری ایجاد اشتغال از طریق مراکر کاریابی را از دیگر برنامه های حوزه اشتغال کمیته امداد عنوان و بیان کرد: کارفرمایان با به کارگیری مددجویان از امتیازاتی از جمله تسهیلات چهار درصدی و پرداخت حق بیمه مددجویان به کارگرفته شده بهره مند می شوند.


 مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: آموزش‌های کوتاه‌مدت فنی و حرفه‌ای و برگزاری کلاس‌های مهارت‌آموزی برای مددجویان و آشنایی آنان با مشاغل درآمدزا و پایدار نیز از دیگر بحث‌های موردنظر کمیته امداد در خصوص توانمندسازی آنان است.


مبشری افزود: از دیگر خدمات ارائه شده به مددجویان در سال جاری بیش از هزینه بیش از ۳۲۸ میلیارد تومانی در حوزه حمایت در سرفصل های کمک معیشت، درمانی، کمک به کودکان دچار سوءتغذیه، جهیزیه، کمک های موردی و تسهیلات قرض الحسنه بوده است.


وی گفت: در زمینه مسکن نیز با همکاری نهادها و سازمان ها از جمله بنیاد مسکن، بنیاد برکت و سپاه پاسداران ۵۰۰ مسکن در سال جاری تحویل مددجویان داده شده است، ۷۷۰ مورد احداث مسکن و ۸۳۰ مورد تعمیرات کلی و جزئی برای مددجویان ارائه شده است.


مبشری به برگزاری جشن نیکوکاری در آستانه سال نو به عنوان یکی از برنامه های هر ساله کمیته امداد اشاره کرد و گفت: جشن نیکوکاری این نهاد امسال در روزهای ۱۲ اسفند در پایگاههای و مراکز نیکوکاری کمیته امداد، جمعه ۱۳ اسفند در مصلاها و میعادگاههای نمازجمعه و روز شنبه ۱۴ اسفند در تعدادی از مدارس استان برای جمع آوری کمک های مردم نیکوکار جهت نیازمندان برگزار می شود.


وی با اشاره به اینکه شعار جشن نیکوکاری امسال «عیدی برای همه» است، تأکید کرد: ۱۷ پایگاه ثابت و بیش از ۷۰ پایگاه سیار از جمله پایگاههای بسیج، مدارس و مساجد در سراسر استان برای جمع آوری کمک ها تدارک دیده شده است.


مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد گفت: علاوه بر پایگاههای ثابت و سیار کمیته امداد و ادارات این نهاد در سراسر استان، شماره گیری کد #۰۷۴*۸۸۷۷*، مراجعه به سایت امداد به نشانیhttp://portal.emdad.ir    و شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۹۵۰۰۳۰۴۷۹ از مهمترین درگاههایی است که مردم خیر و نیکوکار می توانند از طریق این درگاهها، در امر خیر کمک رسانی به نیازمندان در جشن نیکوکاری امسال مشارکت داشته باشند.

 

انتهای پیام /

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.