گروه: اخبار استان خبر: 198868 / تاریخ انتشار : 1400/12/9 ساعت : 15:08

گرانی لاکچری پرتقال با طعم نفت در گچساران

با وجو اینکه گچساران قطب تولید پرتقال در استان است اما گرانی لاکچری با طعم نفت در برخی از مناطق این شهرستان سر به فلک کشید!

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس میوه چند سالی است که نَقل گرانیش در محافل کام مردم را تلخ کرده تا گرانی این شیرینی بخش فصل های مختلف به شهر های تولید کننده استان کهگیلویه و بویراحمد هم برسد.

 

 گرانی مربوط به یک نقطه از استان نبوده  و این دلالان هستند که تعیین کننده قیمت ها می باشند اما عجیب و غریب ترین نوع گرانی در شهر گچساران شکل گرفته و  فروشندگان با یک کالای 2 نرخی شهر را به شمال و جنوب تقسیم کرده و نرخ ها را مشخص می کنند.

 

با بررسی میوه فروشی های سطح شهر گچساران دریافتیم کیفیت میوه که می توانست در افزایش قیمت آن تاثیر داشته باشد در سطح این شهر تفاوتی نداشته اما اختلاف قیمت ها در نوع خود جالب بود.

 

یکی از فروشندگان سطح شهر با بیان اینکه میوه پرتقال، لیمو و نارنگی تولید شهرستان گچساران و باشت است اما تقسیمات شهر به شمالی و جنوب تعیین کننده نرخ بوده و در این شهر همان پرتقالی که در مرکز شهر 15 هزار تومان به فروش می رسد در مناطق کارکنان نفت تا هر کیلو یک دلار هم به فروش می رسد.

 

اگر چه شهرستان گچساران با بالغ بر چهار هزار بهره بردار بخش کشاورزی و تولید سالانه بیش از صد هزار تن محصول از قطب های کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد محسوب می شود اما گرانی این تولیدات عجیب و غریب است و مسئولان این شهرستان باید پاسخگوی افزایش نجومی قیمت محصولات تولید باشند و دست دلالان را از جیب ها کوتاه کنند.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.