گروه: اخبار استان خبر: 198767 / تاریخ انتشار : 1400/12/8 ساعت : 09:56

آیت الله حسینی: شکار از روی لهو و لعب حرام است

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه وبویراحمد شکار از روی لهو و لعب را حرام ارزیابی کرد و گفت: هیچ گاه زندگی حیات وحش با زندگی انسان در تضاد نبوده و انسان حق نابودی آنها را ندارد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس سرپرست حفاظت محیط زیست استان در ادامه  سلسه دیدارها و نشست های خود با مسئولان ارشد استانی جهت کمک همه جانبه برای حفظ محیط زیست ، صبح امروز یکشنبه 8  اسفندماه جاری با حضور در دفتر حجت الاسلام و المسلمین سید نصیر حسینی نماینده محترم ولی فقیه و امام جمعه شهریاسوج دیدار و گفتگو کرد.


 در ابتدای این نشست اسلام جاودان خرد ضمن ارائه گزارشی از وضعیت کنونی محیط زیست ، برنامه های پیش بینی شده برای سنوات آتی در دو بعد انسانی و طبیعی برای حفاظت مطلوب تر از 312 هزار هکتار مناطق تحت مدیریت و حفاظت محیط زیست در کهگیلویه وبویراحمد ، خواستار رهنمودهای معنوی ائمه جمعه و جماعات در کمک به حفظ محیط زیست در استان شد .


در ادامه این نشست، نماینده ولی فقیه در استان ضمن تشکر از زحمات مجموعه  محیط زیست در دفاع و نگهداری از طبیعت و حیات وحش استان گفت: محیط زیست سرمایه عظیمی است که با زندگی ، سلامت روح و روان ما رابطه تنگاتنگ دارد.


امام جمعه یاسوج گفت: خداوند به هرموجودی حق خلقت داده ، به آن  موجود حق حیات عنایت نموده و آن را در خدمت به انسان قرار داده و برای آن هم حق و حقوقی مقرر داشته از همه مهمتر در احکام اسلامی تکلیف شکار را نیز مشخص نموده  و بیان داشته که شکار از روی لهو و لعب حرام است.


حجت الاسلام والمسلمین سید نصیر حسینی افزود: هیچ گاه زندگی حیات وحش با زندگی انسان در تضاد نبوده و انسان حق نابودی آنها را ندارد.


نماینده ولی فقیه بحث فرهنگ سازی و ورود  مسائل محیط زیست به کتب درسی دانش آموزان را ضروی دانست و گفت: ضرورت دارد مسائل محیط زیستی به کتب درسی دانش آموزان مقاطع  ابتدایی افزوده شود تا ضمن شناسایی گونه ها و ذخائر محیط زیستی ، نحوه حفاظت از آنها را  نیز بیاموزند.


امام جمعه یاسوج ورود دستگاه های اجرایی به مقوله حفظ محیط زیست را ضروری دانست و افزود: دستگاه های اجرایی دیگر این تکلیف و  وظیفه را داند که در بحث حفاظت از محیط زیست بیش از پیش ورود کنند.


وی با اشاره به اینکه تجربه نشان داده که شکار عواقب خوبی ندارد گفت: امیدواریم روزی برسد که همگان بجای لذت بردن از شکار با نگاه کردن به آن لذت ببریم .

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.