گروه: اخبار استان خبر: 198758 / تاریخ انتشار : 1400/12/8 ساعت : 09:06

اعلام آمادگی هلال احمر برای کمک به غیرنظامیان اوکراین

جمعیت هلال احمر جهت کمک رسانی به غیرنظامیان جنگ در اوکراین در راستای اهداف بشر دوستانه و کمک به قربانیان مخاصمه مسلحانه اعلام آمادگی کرد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس رئیس جمعیت هلال احمر در نامه‌ای به وزیر امورخارجه جمهوری اسلامی ایران از آمادگی جمعیت هلال احمر در راستای کمک رسانی بهغیرنظامیان جنگ در اوکراین خبر داد.

 

در متن این نامه آمده است:

 

جناب آقای دکتر امیرعبداللهیان وزیر محترم امور خارجه

 

احتراما به استحضار می گ‌رساند، به دنبال وقوع مخاصمه مسلحانه بین المللی بین دو کشور روسیه و اوکراین و وجود مخاطرات جدیبرای غیرنظامیان اوکراینی و قربانی شدن افراد بی گناه، جمعیت هلال احمر به عنوان دبیرخانه کمیته ملی حقوق بین الملل بشردوستانه وسازمان بشردوستانه در کشور، آمادگی دارد تیم های واکنش سریع جمعیت را که متخصصین در امر امداد و نجات و بهداشت و درمانهستند در راستای اهداف و مقاصد بشردوستانه و کمک به قربانیان مخاصمه مسلحانه به همراه ادوات و تجهیزات امدادی و درمانی، باهماهنگی کمیته بین المللی صلیب سرخ به کشور اوکراین اعزام نماید. در این رابطه خواهشمند است دستور فرمایید ضمن بررسیموضوع، در صورت مهیا بودن شرایط امنیتی و سیاسی، اقدامات لازم برای اعزام تیم های هلال احمر به کشور اوکراین صورت پذیرد./باشگاه خبرنگاران

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.