گروه: اخبار استان خبر: 198630 / تاریخ انتشار : 1400/12/7 ساعت : 13:56
در گفتگو با صبح زاگرس مطرح شد؛

نقش عشایر در بیانیه گام دوم انقلاب

خداداد اجتهادی بااشاره به نقش موثرعشایردرتحقق گام دوم انقلاب گفت: استان کهگیلویه و بویراحمد دارای ظرفیت‌ های ارزشمند اقلیمی، جغرافیایی است که یکی از این ظرفیت‌ها را می‌توان در جامعه عشایری دید.

خداداد اجتهادی در گفتگو با  تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس  به ظرفیت های جامعه عشایری در تحقق بخشیدن به  گام دوم انقلاب  اشاره کرد و گفت: با نگاه به این بیانیه، استان کهگیلویه و بویراحمد دارای ظرفیت‌ های ارزشمند اقلیمی، جغرافیایی و ... است که یکی از این ظرفیت‌ها را می توان در جامعه عشایری دید.

 

وی افزود: عشایر از شجاعت، صراحت لهجه برخوردار بوده و وظیفه‌مند هستند که به خوبی از عهده وظایف خود در رابطه با اقتصاد، تولید، رونق و اشتغال  برآمدند.

 

رئیس سابق امور عشایر کهگیلویه با بیان اینکه عشایر در جنگ و بعد از آن نیز کوشیدند تا انقلاب اسلام به بالندگی برسد افزود: از جمله ویژگی های بارز عشایر ، غیرت، شرافت و شجاعت است و این قشر نوع دوست، ولایتمدار و تابع فرامین  مقام معظم رهبری هستند.

 

وی به رشادتها و ایثارگریهای شهدا در دوران هشت سال دفاع مقدس اشاره کرد و گفت:عشایر در آن دوران نقش بسیار مهم و حائز اهمیت داشتند که بیش از ۹۷۰ شهید والامقام  در استان کهگیلویه و بویراحمد نمونه این معامله با خداست.

 

اجتهادی با تاکید بر اینکه مقام معظم رهبری، شعار محوری سال را در اولین روز سال جدید بیان می کنند تصریح کرد: اگر کمترین توجهی به عشایر شود درصد تحقق این شعار پایین خواهد آمد و برای ارتقاء بخشیدن به کیفیت و کمیت تولیدات باید پیشرو در گام دوم انقلاب باشیم.

 

اجتهادی بابیان اینکه عشایر مردمانی کم‌توقع، پرکار و سخت‌کوش هستند بیان داشت: عشایر قشر پویا و مولد هستند که با کمترین امکانات بالاترین بازدهی را در تولید محصولات استراتژیک در بخش‌های مختلف اقتصادی ازجمله فراورده‌های دامی، کشاورزی، زنبورداری، صنایع‌دستی و... نقشی بسیار مهمی دارند و نگاه ویژه دولت، مجلس،مسئولان کشوری،استانی و شهرستانی نیز حمایت عملی از این قشر است.

 

وی اظهار داشت: جامعه عشایری منویات معظم له در خصوص شعارهای سال مورد تحقق بخشیدند چنان که بیش از ۷۰ درصد از لبنیات و گوشت کشور را عشایر تأمین می کنند که باید از این قشر زحمتکش حمایت شود تا آنان نیز تلاش و کوشش خود را بیشتر کنند.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.