گروه: اخبار استان خبر: 197371 / تاریخ انتشار : 1400/11/16 ساعت : 12:43
در گفتگو با صبح زاگرس مطرح شد

دستاوردهای ورزش ایران پس از انقلاب از نگاه نائب قهرمان شمشیربازی آسیا

علی پاکدامن با تشریح موفقیت های ورزش شمشیربازی پس از انقلاب اشاره کرد و گفت: ظرفیت های کشور ما در عرصه ورزش بسیار بالاست به خصوص اگر سرمایه گذاری و مدیریت مناسبی در ورزش وجود داشته باشد.

بازیکن تیم ملی شمشیربازی ایران در گفتگو با پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس با تبریک فرارسیدن ایام دهه فجر با اشاره به پیشرفت های ورزش ایران به خصوص شمشیربازی در سال های پس از انقلاب گفت: قبل از انقلاب ورزشکارانی داشتیم که در المپیک شرکت می کردند اما مانند امروز گزینشی بود بلکه سهمیه ای بود اما بعد از انقلاب توانستیم اولین بار با مربیگری آقای فخری و نتایج درخشان آقای عابدینی سهمیه المپیک 2012 لندن را کسب کنیم بعد از آن در سال 2016 بنده به همراه آقای عابدینی توانستیم سهمیه المپیک را کسب کنیم.

 

علی پاکدامن ادامه داد: بعد از آن در المپیک 2021 توانستیم سهمیه تیمی را کسب کنیم یعنی از یک نفر در المپیک لندن به 2 نفر در المپیک ریو و در نهایت به چهار نفر در المپیک توکیو رسیدیم که نشان از پیشرفت چشمگیر شمشیربازی در سال های پس از انقلاب است.

 

وی افزود: کار بزرگ این بود برای این که سهمیه تیمی را کسب کنیم جزو هشت تیم برتر دنیا در میان 32 تیم قرار گرفتیم جالب این است همیشه یک تیم آسیایی در این جمع حضور داشت اما این بار به همراه کره جنوبی حاضر بودیم، به خاطر سهمیه ما تیم ملی فرانسه نتوانست سهمیه کسب کند؛ این ها بخشی از پیشرفت هایی بوده که برای شمشیربازی اتفاق افتاده است.

 

پاکدامن به موفقیت های سایر رشته ها نیز اشاه کرد و گفت: در فوتبال برای سومین مرتبه پیاپی و پنجمین بار بعد از انقلاب توانستیم به جام جهانی صعود کنیم، در رشته والیبال موفقیت های بسیار خوبی در سطح جهانی داشتیم.

 

وی تاکید کرد: ظرفیت های کشور ما در عرصه ورزش بسیار بالاست به خصوص اگر سرمایه گذاری و مدیریت مناسبی در ورزش وجود داشته باشد و استعدادیابی از مدارس و پایه انجام شود قطعا اتفاقات خوب و درخشانی در کشورمان رخ خواهد داد.

 

پاکدامن در پایان گفت: بزرگترین دستاورد ورزش ما بعد از انقلاب در المپیک 2012 بود که احسان حدادی برای اولین بار مدال المپیکی داشت ، کشتی فرنگی که عملکرد درخشانی داشت، حضور فوتبال بانوان در مسابقات آسیایی نیز از بزرگترین دستاوردهای ورزش ایران پس از انقلاب اسلامی بوده است.

 

انتهای پیام/

 

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.