گروه: اخبار استان خبر: 197016 / تاریخ انتشار : 1400/11/7 ساعت : 19:32

آیا دورکاری ادارات در کهگیلویه و بویراحمد اجرایی می شود؟

در شرایطی که اٌمیکرون در نقاط مختلف کشور و استان مشاهده است مسئولان و متولیان بهداشت در خصوص دورکاری ادارات برنامه های خود را ارائه کردند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس در شرایط حاضر که کرونا ویروس جهش پیدا کرده و با نا اٌمیکرون شناخته می شود هشدارها برای مقابله با این بیماری به صدا درآمده است تا اقشار مختلف مردم با رعایت پروتکل های بهداشتی و همچنین متولیان بهداشتی با اتخاذ تدابیر مناسب درصدد مقابله با تلفات این ویروس باشند.


در همین رابطه ادارات کهگیلویه و بویراحمد یکی از مکان های پرتجمع و همچنین شاهد رفت و آمدهای شهروندان برای امور اداری است که درصورت نادیده گرفتن پروتکل های بهداشتی و همچنین عدم فاصله گذازی اجتماعی و همچنین درصورت شیوع ویروس اٌمیکرون شاهد گسترش ابتلا و انتقال آن و در ادمه افزایش مرگ و میرها خواهیم بود
 

در همین رابطه از ابتدای شیوع بیماری کرونا تا ماه های گذشته برای کنترل تجمعات و حفظ سلامت شهروندان و کارکنان طرح دورکاری اداری اتخاذ شد تا جان و سلامت شهروندان از ویروس کرونا محفوظ بماند.
 

در همین راستا طرح دورکاری برای نخستین بار از ۱۹ تا ۲۴ مهرماه سال گذشته  در دستگاه های اجرایی کهگیلویه و بویراحمد اجرا شد. 

 

هدف از اجرای طرح دورکاری در کهگیلویه و بویراحمد حفظ هر چه بیشتر سلامت کارکنان دستگاه های اجرایی این استان و افراد مراجعه کننده به آنها و جلوگیری از گسترش بیماری کرونا در استان بود.

 

در همین رابطه استاندار کهگیلویه و بو یراحمد در نشست استانی ستاد کرونا گفت: شرایط استان بسیار خطرناک شده و رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی در سطح جامعه و ادارات استان الزامی است.

 

وی با بیان اینکه شیوع امیکرون در شهرستان های بویراحمد، گچساران و کهگیلویه برای ما بسیار نگران کننده است، خاطرنشان کرد: وضعیت اکنون به گونه ای است که از 90 تست تشخیصی کرونا، 70 نفر اومیکرون تشخیص داده شده اند و بطور حتم سرعت سرایت این سویه از سویه دلتا پنج برابر بیشتر است.

 

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: در حال خارج شدن از از وضعیت آبی هستیم و به رنگ زرد نزدیک می شویم و وقتی استانی درگیر اومیکرون می گردد مراحل رنگ بندی ها بی اثر است و باید گفت به محض غالب شدن اومیکرون باید وضعیت قرمز اعلام شود.

 

احمدزاده گفت: برای دورکاری کارمندان فعلا تصمیمی گرفته نشده، راجع به مدارس و دانشگاه ها، شرایط تحصیل حضوری تغییری نکرده و انتظار هست کلاس های درس با حداقل دانش آموز برگزار و خانواده ها رعایت کنند که دانش آموزان ماسک زدن را رعایت کنند.
 

وی با بیان اینکه جلسات اداری در استان کهگیلویه و بویراحمد باید با حداقل اعضا تشکیل و جلسات با پروتکل های بهداشتی برگزار شود، خاطرنشان کرد: دادگستری و نیروی انتظامی به تجمعات ورود و کنترل کنند.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.