گروه: اخبار استان خبر: 196739 / تاریخ انتشار : 1400/11/3 ساعت : 12:57

خاموشی چراغ فرهنگ و ارشاد کهگیلویه و بویراحمد/آقای استاندار؛ تکلیف متولی فرهنگ را مشخص کنید

اداره فرهنگ و ارشاد استان در سال های اخیر با رکودی قابل توجه مواجه بوده و با گذشت چند ماه از دولت سیزدهم هنوز تکلیف این اداره مهم مشخص نیست.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد که متولی امور فرهنگی این استان شناخته می‌شود، مدتی است در سکوت کامل خبری به سر می برد و و فعالیت چندانی از آن به گوش نمی رسد.

 

در حالی که سراسر کشور آماده برگزاری جشن های دهه فجر است اما هیچ گونه تحرکی در این خصوص از سوی فرهنگ و ارشاد استان دیده نمی شود و کاملا در رکود به سر می برد.

 

جشنواره فیلم فجر که یکی از مهمترین برنامه های هنری در ایام دهه فجر است، چه سرنوشتی در استان کهگیلویه و بویراحمد خواهد داشت؟آیا مردم این استان می توانند همانند دیگر نقاط کشور نظاره گر فیلم های جشنواره فجر باشند.

 

در حالی که فرهنگ و ارشاد استان می توانست از فرصت پیش امده ناشی از کرونا استفاده کند و با توجه به تعطیلی برنامه های فرهنگی و هنری برای توسعه زیرساخت ها اقدام کند اما وضعیت مجتمع فرهنگی یاسوج دال بر صحت این ادعاست که در این مقوله نیز اقدام خاصی صورت نگرفته است.

 

مهدی روشنفکر نماینده شهرستان های بویراحمد، دنا و مارگون در مجلس شورای اسلامی، فروردین ماه سال جاری در نشست مجمع نمایندگان کهگیلویه و بویراحمد با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: تالار فرهنگ و‌ هنر یاسوج سال ۸۷ کلنگ زنی شد و قرار بود ۳ ساله به بهره برداری برسد ولی بعد از ۱۳ سال زیبنده نیست در کنار رود زیبای بشار یک غول آهنی را به حال خودش رها کنند.

 

مواردی که گفته شد بخش کوتاهی از عملکرد فرهنگ و ارشاد استان در یکی دو سال گذشته است که نشان می دهد عملا اتفاق خاصی در استان رخ نداده است و به نظر می رسد استاندار کهگیلویه و بویراحمد باید هر چه سریعتر فکری اساسی برای این اداره مهم داشته باشد.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 1 نظر
ناصر
1400/11/3 - 15:05
واقعا تعطیله
rateup 0
 ratedown 0
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.