گروه: اخبار استان خبر: 196616 / تاریخ انتشار : 1400/10/29 ساعت : 10:08

آمار نگران کننده از واکسیناسیون در کهگیلویه و بویراحمد/کدام شهرستان ها به استقبال اُمیکرون رفته اند؟

امار واکسیناسیون مقابله با کرونا در برخی شهرستان های کهگیلویه و بویراحمد نگران کننده است که می تواند در آینده به یک چالش جدی در استان تبدیل شود.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس آخرین وضعیت واکسیناسیون کرونا در استان کهگیلویه و بویراحمد و به تفکیک شهرستان ها منتشر شد که نشان از پیشتازی شهرستان دنا در واکسیناسیون جامعه هدف خود است.

طبق آخرین وضعیت همانطور که در شکل زیر مشاهده می کنید شهرستان دنا با 92 درصد افراد واکسینه شده، بیشترین آمار را به خود اختصاص داده است و بعد از آن شهرستان های بهمئی و گچساران قرار دارند.

نکته جالب توجه و البته نگران کننده آمار واکسیناسیون در شهرستان های بویراحمد، مارگون و کهگیلویه است که تنها حدود 32 درصد از جامعه هدف واکسینه شده اند.

 

 
 
بر اساس همین گزارش شهرستان دنا با 100 درصد پوشش واکسیناسیون دانش اموزان 12 تا 18 ساله در نوبت دوم، بیشترین آمار را به خود اختصاص داده است و کمترین امار با 93 و 88 درصد به ترتیب متعلق به شهرستان های گچساران و بویراحمد است.

 

 
همچنین در نوبت دوم واکسیناسیون نیز شهرستان دنا با 94 درصد بیشترین آمار افراد واکسینه شده را به خود اختصاص داده است و باز هم شهرستان های گچساران و بویراحمد به همراه کهگیلویه کمترین میزان افراد واکسینه شده را دارند.
 
عدم استقبال دانش اموزان در سه شهرستان بزرگ استان یعنی بویراحمد، کهگیلویه و گچساران نسبت به واکسیناسیون در نوع خود جالب و البته نگران کننده است که در شهرستان های با بیشترین جمعیت دانش اموز، کمترین میزان واکسیناسیون را شاهد هستیم.
 
نکته دیگر این است که میانگین درصد افراد واکسینه شده در نوبت اول حدود 94 درصد و در نوبت دوم حدود 82 درصد بوده است که با کاهش قابل توجهی مواجه شده است.
 
 
انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.