گروه: اخبار استان خبر: 196547 / تاریخ انتشار : 1400/10/27 ساعت : 20:33

نان بی کیفیت همچنان در سفره یاسوجی ها/معاون اقتصادی استاندار هم اعتراف کرد

معاون اقتصادی استاندار گفت: در بازرسی‌های انجام شده مشخص شده که کیفیت نان تولیدی در یاسوج نسبت به گذشته تغییری نداشته است .

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس نان به عنوان یکی از اقلام مصرفی روزانه در سفره ایرانی ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است به گونه ای که مردم همیشه تلاش می کنند از اسراف و تبذیر و دورریزی آن جلوگیری کنند اما بی کیفیت بودن پخت نان در شهر یاسوج و استان کهگیلویه و بویراحمد گلایه های زیادی را به دنبال دارد.


کیفیت نان به چندین مقوله بستگی دارد؛ گندمی که وارد استان می شود، آرد استحصال شده، مهارت شاطر، زمان پخت و خواب خمیر از جمله عوامل موثر بر کیفیت نان جهت عرضه به بازار است و اگر یکی از این چرخه ها ناقص اجرا شود کیفیت نان مطولب نخواهد بود.

 

در همین رابطه گزارش های متعددی از عدم تغییر کیفیت نان در شهر یاسوج مشاهده شد تا بلکه متولیان امر در صدد پیگیری افزایش کیفیت نان باشند که در این راستا معاونت بازرسی و نظارت سازمان صنعت،معدن استان در گفتگو با صبح زاگرس گفت: در یک کارگروه با حضور صنعت ومعدن و تجارت، اداره کل غله، اداره استاندارد، معاونت غذا و دارو، اتحادیه خبازان بر کیفیت نان نظارت می شود و در سال جاری درصددیم باتشکیل کارگروه آرد و نان استان موضوع کیفیت نان بررسی  شود(سابقه خبر را اینجا بخوانید)

 

این مسئول در ادامه عنوان کرد: روزانه در دو زمان صبح و عصر بازارسان صنعت و معدن، تعزیرات، ادراه کل غلات و پلیس اماکن از خبازی ها بازدید می کنند و در این راستا مشاهده می شود نان از کیفیت مطلوبی که مورد رضایت مردم باشد برخوردار نیست.

 

معاونت بازرسی صنعت و معدن در ادامه گفت: واحدهای خبازی که تخلف داشته باشند پرونده برای آنها تشکیل شده  و به تعزیرات حکومتی ارسال می شود از طرفی سهمیه آرد  آنها کسر شده یا قطع کامل سهمیه شامل حال آنها می شود.

 در شرایطی که اتخاذ جریمه ها و همچین قطع سهمیه آرد خبازی های متخلف در دستور کار قرار گرفت اما همچنان گلایه های ادامه دار از بی کیفیتی نان وجود دارد به گونه ای که شهروندان یاسوجی خواستار افزایش کیفیت این محصول شدند.

 

بی کیفیتی نان با واکنش معاون اقتصادی استاندار مواجه شد تا شواهد از ادامه تکرار در روند بی کیفیتی نان حکایت کند و در همین راستا وی گفت: با توجه به اینکه نان یکی از ضروریات سفره‌های مردم است و کیفیت آن در سلامت مردم بسیار تأثیر گذار است باید نان تولیدی در نانوایی‌ها، همواره از لحاظ کیفیت و وزن، بررسی شود.

 

وی بیان کرد: در بازرسی‌های انجام شده مشخص شده که کیفیت نان تولیدی در یاسوج نسبت به گذشته تغییری نداشته و افزایش قیمت با افزایش کیفیت همراه نبوده است.

 

عسکری با بیان اینکه همچنین دستگاه‌های اجرایی استان کهگیلویه و بویراحمد با کمک بسیج و امکاناتی که دارند در خصوص نظارت بر بازار برنامه‌ریزی کنند، گفت: جهاد کشاورزی استان، با تیم‌های دو نفره محصولات بخش کشاورزی را از تولید تا مصرف نظارت کنند.

 

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.