گروه: اخبار استان خبر: 196468 / تاریخ انتشار : 1400/10/26 ساعت : 14:56

ماجرای کودکی که تبدیل به ستاره بایرن مونیخ شد

داستان الهام‌بخش زندگی «آلفونسو دیویس»، دفاع‌چپی که بعد از کودکی بسیار دشوار و آوار گی، لقب گران‌ترین انتقال لیگ M L S را گرفت.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ۲ نوامبر سال ۱۹۹۸ میلادی در منطقه بودوبورام (کمپ پناهندگان) در کشور غنا یک کودک متولد شد. پدر و مادر لیبریایی او پس از فرار از کشورشان در جنگ دوم لیبریا که بیش از ۴۵۰ هزار نفر را آواره کرد، به این منطقه مهاجرت کردند. باورش سخت است، اما همین کودک چندین سال بعد، تبدیل به ستاره بایرن‌مونیخ آلمان می‌شود و افتخارات قابل‌توجهی کسب می‌کند. در ادامه، داستان الهام‌بخش زندگی او را خواهید خواند که امروزه در مستطیل‌سبز می‌درخشد.

«آلفونسو» به روایت آمار‌های شگفت‌انگیز

این بازیکن فوتبال کانادایی که در پست وینگر و دفاع چپ برای بایرن‌مونیخ و تیم‌ملی کانادا بازی می‌کند، ژانویه ۲۰۱۹ با قراردادی تا سال ۲۰۲۳ به قیمت ۱۰ میلیون دلار از ونکوور وایتکپس کانادا به بایرن مونیخ پیوست. مبلغ انتقال او رکورد لیگ کانادا را شکست. او سال ۲۰۱۷، جوان‌ترین بازیکنی شد که با ۱۷ سال سن در تیم‌ملی کانادا حضور پیدا کرد. آلفونسو با به ثمر رساندن دو گل در رقابت‌های جام طلایی کونکاکاف ۲۰۱۷، جوان‌ترین بازیکنی بود که برای تیم‌ملی کانادا گل زنی کرد. او همچنین اولین قهرمان کانادایی تاریخ لیگ قهرمانان اروپاست.

۵ سالگی، ۱۴ سالگی و ۲۰ سالگی!
وقتی آلفونسو دیویس پنج سال داشت، خانواده او به ادمونتون در کانادا نقل مکان کردند. او در ۶ ژوئن سال ۲۰۱۷ میلادی، تابعیت کانادا را گرفت و در ۱۴ سالگی به عضویت باشگاه اف سی ونکوور وایتکپس درآمد. دیویس اولین گل خود را وقتی فقط ۱۵ سال و شش ماه داشت در ۱۵ می‌سال ۲۰۱۶ میلادی زد و تبدیل به جوان‌ترین گلزن لیگ کانادا شد. آلفونسو دیویس با قراردادی کوتاه مدت در مسابقات قهرمانی کانادا برای این تیم به میدان رفت، در زمان ثبت قرارداد او جوان‌ترین بازیکن فعال در MLS (لیگ کانادا) و سومین بازیکن جوانی بود که با یک تیم در MLS قرارداد می‌بست. دیویس سرانجام در ۲۵ ژوئیه سال ۲۰۱۸ میلادی در حالی که ۲۰ سال داشت، اعلام کرد ونکوور وایتکپس با انتقالش به بایرن‌مونیخ موافقت کرده است. هزینه انتقال او درمجموع ۲۲ میلیون دلار شد و رکورد گران‌ترین انتقال لیگ MLS را شکست!

ازدواج فوتبالی آلفونسو دیویس با جوردین هویتما، بازیکن تیم زنان
پاری سن‌ژرمن (در پست مهاجم) نامزد کرده‌است. در زمانی که با هم آشنا شدند، دیویس ۱۶ ساله بود و جوردین فقط ۱۵ سال داشت. آلفونسو برای ازدواج با جوردین، روش جالبی را انتخاب کرد که در آن زمان مورد توجه هم قرار گرفت و خیلی ساده پرسید: «می‌خواستم بدانم آیا می‌خواهی نامزد آلفونسو دیویس باشی؟»

تلاش کردم تا الهام بخش شوم
این بازیکن بایرن مونیخ در اولین فصل حضور خود در بوندسلیگا بسیار درخشان ظاهر شد و از بهترین‌های بایرن مونیخ در مسیر قهرمانی این تیم در فصل ۲۰۱۹/۲۰۲۰ بوندسلیگا بود. عملکرد درخشان آلفونسو دیویس باعث شد تا او به عنوان بهترین بازیکن تازه وارد (سال اولی) بوندسلیگا انتخاب شود. دیویس پس از کسب این عنوان به وبسایت رسمی بایرن‌مونیخ گفت: «می‌خواهم الهام‌بخش تعداد زیادی از کودکان باشم. به عنوان پناهنده از آفریقا به کانادا رفتم و برای به دست آوردن هر چیزی که داشتیم، به سختی تلاش کردم. به نظرم داستان زندگی من ثابت می‌کند که اگر به خودتان اعتماد داشته باشید و خود را از بیراهه دور کنید، هر چیزی امکان پذیر است. تصور این که بچه‌ها از تجربه زندگی من، نقاشی‌های انگیزشی بکشند و برای رسیدن به رویا‌های خود با شجاعت بیشتری تلاش کنند، بسیار زیباست».

منبع:زندگی سلام

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.