گروه: اخبار استان خبر: 196404 / تاریخ انتشار : 1400/10/25 ساعت : 10:54

ثبت یک هزار و 24 فوتی کرونا درکهگیلویه و بویراحمد/ طوفان کرونایی در راه کهگیلویه و بویراحمد+تصاویر و فیلم

پرویز یزدان پناه در نشست ستاد استانی کرونا از ثبت 1024 فوتی کرونا در کهگیلویه و بویراحمد از ابتدای شیوع این ویروس در استان خبر داد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج در نشست ستاد استانی کرونا به کل مراجعات در وضعیت سرپایی بیمارستان ها و مراکز بهداشتی درمانی  استان با 519 هزار مراجعه اشاره و گفت: کل افراد بستری شده در بیمارستان ۲۹۶  هزار و ۹۳ است.


وی با بیان اینکه کل افراد ترخیص شده ۲۹۶ هزار و ۱۰ نفر است، گفت: کل بستری موجود ۸۳ نفر و بستری موجود با تست مثبت ۱۹ نفر است.


یزدان پناه تعداد بستری شدگان کرونایی را در بخش های ویژه یک نفر اعلام کرد و افزود: ۸۶۲ هزار و ۵۳ نفر در کهگیلویه و بویراحمد تاکنون به بهبودی کامل رسیده اند.
 


وی تعداد فوتی  با تست مثبت را  ۱۰۲۴ نفر اعلام کرد و گفت: تعداد فوتی ها با سی تی اسکن مثبت ۲۱ نفر است.

 

یزدانپناه با بیان اینکه ۱ میلیون  و ۱۰۵ هزاز دز واکسن کرونا  تزریق شده است، گفت: امیکرون در استان تایید نشده است اما باید آمادگی وجود داشته باشد. 
 
 
وی با بیان اینکه عمده امکانات بیمارستان شهید بهشتی برای کرونا در نظر گرفته شده است، گفت: تلاش می شود بیمارستان نرگسی راه اندازی شود.
 
---
 
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با بیان اینکه در یک آرامش قبل از طوفان قرار داریم، گفت: امیکرون در کشور های که وارد شده  است سه برابر آلفا و دلتا درگیری داشته است.
 
 
مهدی بانشی با اشاره به اینکه اقدامات قبل از ورود بحران می تواند برای ما موثر باشد، گفت: عدم تزریق واکسن زیر ۱۲ سال در شرایطی که امیکرون گسترش پیدا می کند سبب خطر بیشتر می شود، در این راستا هر تجمعی باید محدود شود از طرفی مدارس در زمان امتحانات پیشنهاد می شود مجازی باشد. 
 
 
وی با بیان اینکه برای تودیع و معارفه ها و برگزاری آنها باید ملاحظات بیشتری صورت گیرد،ابراز داشت: اتخاذ محدودیت های هوشمندانه برای پیشگیری و گسترش در صورت شیوع  امیکرون در دستور کار قرار گیرد.
 
 
مدیر کل آموزش و پرورش استان با بیان اینکه  فرهنگیان در دز اول ۹۸ و نیم درصد و در دوم ۹۲ درصد را دریافت کردند: دانش آموزان در دز اول ۹۵ درصد و دز دوم ۸۶ درصد واکسن تزریق کردند. 
 
 
 
زارع پور با بیان اینکه بیش از ۴۰۰ مورد بازدید طرح نظارت جامع بازدید صورت گرفت، گفت: ریاست جمهوری در سطح کشور بر آموزش حضوری تاکید دارند و آموزش مجازی در اختیار استان نیست و تابع دستورالعمل های کشوری هستیم.
 
 
مدیر کل صنعت و معدن استان به گشت های ویژه نظارتی بر بازار برای رعایت پروتکل های بهداشتی اشاره کرد و گفت: در  سطح عمومی بازار نظارت ها همچنان وجود دارد و واحدهای صنفی پروتکل ها را رعایت می کنند اما مراجعه کنندگان این موضوع را رعایت نمی کنند.
 
 
 
 
معاون سیاسی امنیتی استاندار در این جلسه مناسبت های مختلفی در ماه های رجب، شعبان و رمضان وجود دارد که یکی از این مراسمات، مراسمات عروسی است و نیاز به نظارت دارد، گفت: تزریق دز سوم واکسن بیشترین نقش مهم در کنترل شیوع کرونا و امیکرون دارد و این موضوع در یکی از کشورهای غربی تا ۸۸ درصد اثرگذاری داشته است. 
 
هاشمی با بیان اینکه به صورت اسمی بالای ۸۸۰ نفر به امیکرون مبتلا شدند، گفت: استفاده از ماسک رعایت پرتکل ها مد نظر باشد. 
 
 
وی با بیان اینکه عدم تهویه  یکی از مشکلات در  مدارس است، گفت: تاکید شده است برگزاری کلاس ها باید به صورت حضوری باشد و هیچ مانعی در برگزاری حضوری مدارس وجود نداشته باشد.  
 
 
معاون سیاسی استاندار گفت: ارزیابی مدیران و موفقیت آنها در محیط کار و جامعه  در دستور کار است تا از برترین آنها تقدیر به عمل آید.
 
 
انتهای پیام/
 
 
 
 
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.