گروه: اخبار استان خبر: 196370 / تاریخ انتشار : 1400/10/24 ساعت : 20:20
یادداشت؛

کمک کار دستگاه قضایی استان باشیم

این روزها دستگاه قضایی کهگیلویه و بویراحمد یک تنه در برابر حوادث متعدد و مخلان نظم و امنیت عمومی قد علم کرده است، شبانه روز در حال خدمت هستند و و نیاز به حمایت دارند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس جمعی از جوانان استان کهگیلویه و بویراحمد در یادداشتی به وضعیت اخیر حوادث استان نوشتند: این روزها دستگاه قضایی کهگیلویه و بویراحمد یک تنه در برابر حوادث متعدد و مخلان نظم و امنیت عمومی قد علم کرده است و از رئیس کل تا دادستان و معاونین و قضات و ... شبانه روز در حال خدمت هستند و نیاز به حمایت دارند. 

 

در روزهای گذشته در گوشه و کنار استانمان شاهد واقع تلخی بوده ایم و شاهد انتشار کلیپ های این واقع به خاطر بازدید پیج ها و یا سایت ها به صورت انبوه هستیم و بعضا به جک و خنده و تفریح «با ضد گلوله به یاسوج وارد شوید» و یا موجب ترس و وحشت در دل خانواده های دیگر و‌‌ یا  نشان دادن چهره ای خشن از استان را در سراسر کشور و یا بیرون از مرزها به نمایش گذاشته است.

 

دعوت مردم به آرامش، نه به استفاده از اسلحه گرم و سلاح سرد، خودداری از انتشار فیلم ها و تصاویر درگیری ها در فضای مجازی، معرفی مخلان امنیت عمومی و ارازل اوباش به دستگاه انتظامی و قضایی  و سایر مواردی که به احساس امنیت و حفظ آرامش در جامعه کمک می کند خواسته نهادهای امنیتی و قضایی است که تنها به کمک آحاد مردم محقق می شود و انتظار می رود مردم عزیز استان فرهنگ غنی برادری و دوستی خود را به نمایش بگذارند و بزرگان و خانواده ها نیز فرزندان خود را راهنمایی و بر آنها نظارت داشته باشند تا کمتر شاهد حوادث مختلف در شهر باشیم. 

 

 قطعا هر اتفاق ناگواری روح همه ما را جریحه دار و چهره ای زشت از استان کهگیلویه و بویراحمد در کشور و حتی خارج کشور به نمایش می گذارد که شایسته استانمان نیست .پس بیاید با همت و غیرت همیشگی در راستای امنیت پایدار  و نظم عمومی در استان تلاش کنیم.

 

شهر زیبای یاسوج، یکی از مهاجرپذیرترین شهرهای کشور هست، از هر فرهنگی ساکن این شهر است، پس افکار قالبی یا کلیشه ای در مورد اینکه این شهر ‌ناامن هست و عده ای خاص را مقصر بدانیم نداشته باشیم.

 

هر کدام از ماها مسئولیت در قبال آموزش داریم یکی از حداقل مسئولیت های اجتماعی ما در قبال این شهر عدم باز نشر کلیپ های خشونت آمیز می باشد، این حداقل مسئولیت اجتماعی ماها است. چرا که باز نشر اینچنین کلیپ ها در سطح‌ وسیع‌ باعث تعمیم دادن افکار کلیشه ای منفی خواهد شد.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.