گروه: اخبار استان خبر: 196038 / تاریخ انتشار : 1400/10/17 ساعت : 12:41

خدمات رسانی رایگان گروه های مختلف جهادی در مادوان بویراحمد

اردوی گروه های مختلف جهادی بسیجیان در شهر مادوان علیا و سفلی به همت ستاد تخصصی بسیج اقشار سپاه فتح، دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، شبکه بهداشت، اصحاب رسانه بسیجی و تعدادی دیگر از سازمان ها برگزار شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به همت اقشار مختلف بسیج سپاه فتح، دانشگاه علوم پزشکی، مرکز بهداشت شهید دامیده بویراحمد، هلال احمر، اصحاب رسانه بسیجی و برخی دیگر از ادارات اردوی جهادی و خدمت رسانی در شهر مادوان برگزار شد.

 

مسئول ستادتخصصی بسیج اقشارو متخصصین سپاه فتح با حضور در دو مرکز بهداشت مادوان علیا و سفلی از پزشکان کادر درمان و اصحاب رسانه که برای خدمات رسانی آمده بودند تقدیر و تشکر کرد.

 

جمشید ارسلان جو در حاشیه این بازدید با بیان اینکه تمام خدماتی که در این اردوی جهادی انجام می شود رایگان است، گفت: در کنار این خدمات رسانی ها نیز روز گذشته تعدادی بسته معیشتی در میان برخی از مردم این منطقه توزیع شد.


ارسلان جو هم چنین با تقدیر از حضور خبرنگاران بسیجی در این اردو، بیان داشت: خبرنگاران عضو بسیج رسانه در این اردو ضمن این که مشکلات ساکنین این مناطق را از زبان آن ها شنیده و منعکس می کنند با بازدید از کوچه و خیابان های این دو منطقه از نزدیک مشکلات و نیازمندی های آن ها را بررسی کرده تا به گوش مسئولین رسانده و برای رفع این مشکلات پیگیری و مطالبه گری کنند.

---

وی هدف از برگزاری این کار جهادی را پیروی از منش فاطمی و سیره علوی عنوان کرد و افزود: تلاش می شود این گونه خدمات را در سایر مناطق دیگر استان ارائه دهیم.

 


همچنین رئیس مرکز بهداشت شهرستان بویراحمد نیز گفت: پیرو جلسه ای که در سپاه فتح برگزار شده بود تصمیم بر این شد که در منطقه مادوان گروه جهادی سلامت حضور یافته تا به مردم این منطقه خدمات رسانی کنند.

 


پزدان پناه با بیان اینکه این برنامه از ساعت 8 صبح شروع شده و تا ساعت 5 عصر ادامه دارد، گفت: با توجه به استقبال مردم، بخشی از این خدمات رسانی ها نیز فردا ادامه خواهد داشت.

 


رئیس مرکز بهداشت شهید دامیده شهرستان بویراحمد جمعیت شهر مادوان 43 هزار نفر است، اظهار داشت: بیشتر جمعیت این شهر در حاشیه شهر واقع شده اند که با توجه به نیازسنجی های انجام شده و سعی کردیم متناسب با این نیاز ها در این دو روز خدمات رسانی کنیم.

 


وی یادآور شد: هم اکنون پزشک عمومی، پزشک متخصص عفونی و داخلی ، خدمات دندانپزشکی توسط چهار دانشجوی دندان پزشکی و سه دندان پزشک مرکز بهداشت شهید دامیده بویراحمد با لوازم خود در حال خدمت رسانی به مردم هستند.

 


یزدانپناه عنوان کرد: مشاوره روانشناسی نیز انجام می شود و به روانپزشک ارجاع داده می شود، مشاوره مامایی، مشاوره تغذیه ، کارشناس پرستاری ، کارشناس مامایی و بهداشت و محیط حضور دارند و خدمات می دهند.

 


همچنین مسئول سازمان بسیج جامعه پزشکی سپاه فتح نیز با بیان اینکه این اردوی جهادی ۱۸۸ امین برنامه جهادی پزشکی است که از ابتدای سالجاری در استان انجام می شود، گفت: این برنامه به مناسبت شهادت سردار سلیمانی و سالروز شهادت دختر نبی اکرم حضرت فاطمه زهرا(س) تدارک دیده شده است و در کنار خدمات پزشکی سایر خدمات ارائه می شود.

 

ساداتی افزود: 50 نفر از کادر درمان، پزشک، متخصص، روانشناس، پرستار و ... در این اردوی جهادی سلامت در دو نقطه مادوان پایین و مادوان بالا مستقر و پیش بینی های انجام شده یک روزه بود ولی با توجه به مراجعه زیاد مردم در حوزه دندان پزشکی خدمات دو روزه ارائه خواهد شد.


وی با بیان اینکه در این اردوی جهادی به افراد ویزیت شده داروی رایگان داده می شود، بیان کرد: از ابتدای صبح تاکنون 900 نفر پذیرش شده است.

 

 رجایی فر ، مسئول کانون بسیج رسانه شهرستان بویراحمد نیز با بیان این که ۱۰ نفر از خبرنگاران رسانه های مختلف مرکز استان در این اردوی جهادی شرکت کردند گفت: خبرنگاران بسیجی همواره در همه رویدادها در وسط میدان حضور دارند و امروز نیز وظیفه خود دانستند تا با حضور در اردوی جهادی منطقه مادوان نسبت به بررسی و انعکاس مشکلات این منطقه و مطالبه گری آن از مسئولین اقدام نمایند.

 

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.