گروه: اخبار استان خبر: 195898 / تاریخ انتشار : 1400/10/17 ساعت : 10:53
تحلیل‌گر مسائل سیاسی منطقه در گفتگو با صبح زاگرس مطرح کرد؛

شهادت سردار سلیمانی عامل وحدت و انسجام جهان اسلام در منطقه شد

تحلیگر مسائل سیاسی گفت: تقویت روحیه حماسه و شهادت طلبی در میان مردم ایران به ویژه نسل جوان که پای علم شهید سلیمانی امده بودند در جامعه زنده شد.

حسن نعیم آبادی تحلیگر مسائل کشور و منطقه در گفتگو با  پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس با اشاره به اینکه شرایط حاکم بر سوریه به گونه ای بود که کمتر کسی به بقای نظام اسد امید داشت و هجمه سنگین تبلیغاتی رسانه های منطقه ای خصوصا شبکه های الجزیره و العربیه و شمارش معکوس برای سرنگونی بشار اسد در حدی بود که حتی مسئولین سوری را دچار دستپاچگی کرده بود، گفت: در آن اوضاع بحرانی که هم صحنه میدانی و هم وضعیت روانی کاملا به نفع مخالفان و علیه دولت سوریه رقم خورده بود، جمهوری اسلامی ایران تصمیم گرفت با جدیت در کنار سوریه ایستاده و مانع سقوط نظام شود.

 

نعیم آبادی با تاکید بر اینکه شهید سلیمانی مجذوب در ولایت بود افزود: حاج قاسم با اشاره رهبر معظم انقلاب، براساس راهبرد رهبری و در شرایطی که سوریه، دشوارترین مرحله بحران را سپری می کرد، نیروی قدس به فرماندهی سردار شهید قاسم سلیمانی مامور شد تا با جدیت بیشتری وارد صحنه سوریه شده تا ضمن مقابله جدی با تروریست ها، مانع سقوط نظام سوریه شود.

 

وی تصریح کرد: این در حالی بود که خیلی از مسئولان از این دستور راهبردی رهبری شانه خالی کردند و گفتند چرا ما داخل ایران را رها کنیم و به سوریه برویم و پول و تجهیزات خود را فدای دیگر کشورها کنیم.

 

نعیم آبادی بیان داشت: نیروی قدس با ورود به عرصه سوریه، هر چند هزینه هایی را متحمل شد و چهره های ارزشمندی را در راه دفاع از حرم اهل بیت و حفظ محور مقاومت تقدیم کرد؛ اما حداقل دستاورد این حضور هوشمندانه و مدبرانه آن بود که نظام سوریه را از خطر سقوط نجات یافت و نگذاشتند پای داعشی به مرزهای ایران باز شود.

 

وی در بخش دیگر سخنان خود در خصوص پیامدهای شهادت حاج قاسم در کشور و بین المللی گفت: اولین پیامد آن موجب تقویت روحیه انقلابی مردم ایران شد.

 

تحلیلی گر مسائل سیاسی افزود: تاقبل از شهادت سردار سلیمانی مردم ، بر اثر فشارهای اقتصادی و بی تدبیری دولت قبل ، تردید در مردم به وجود آمد و در بحث بنزین این تردید به اوج خود رسید.

 

نعیم آبادی تصریح کرد: با شهادت سردار سلیمانی به یک باره وحدتی بین جامعه به وجود آمد و این حرکت مردم در تشیع میلیونی موجب شد یک بار دیگر کشور حال و هوای انقلاب را به خود ببیند.

 

 وی ادامه داد: تقویت روحیه حماسه و شهادت طلبی در میان مردم ایران به ویژه نسل جوان که پای علم شهید سلیمانی امده بودند در جامعه زنده شد و بار دیگر توطعه های دشمنان را خنثی کرد.

 

نعیم ابادی اظهار داشت: شهادت سردار و تجدید دوباره وحدت مردم با نظام موجب شد یک بار دیگر در سیاست خارجی و منطقه‌ای عزت و افتخار به ملت به کشور برگردد.

 

 وی بیان داشت: شهادت سردار سلیمانی عامل وحدت و انسجام در جهان اسلام در منطقه شد و آمریکای جنایتکاری که به دنبال تفرقه مردم عراق و منطقه بودند منزوی شد.

 

نعیم آبادی گفت: تشیع شهدای مقاومت با میلیونی مردم عراق در سامرا، کاظمین، نجف و کربلا عملا موجب شد تا بار دیگر نقشه‌های استکبار جهانی در هم شکسته شود.

 

 وی افزود: نقش شهید قاسم سلیمانی در گام دوم انقلاب اسلامی کمتر از نقش او در گام اول و دفاع مقدس نیست. و جوانان با دیدن مسیر حاج قاسم سلیمانی، قوی تر و به مراتب انقلابی‌تر در راه و تحقق گام دوم انقلاب اسلامی قدم بر می دارند.

 

 نعیم آبادی تصریح کرد: بعد از جنگ جهانی دوم تاکنون کسی به مقابله با آمریکا برنخواسته بود اما همگام دیدند که به چند ده موشک پایگاه امریکا در منطقه هدف قرار گرفت اما نتوانست کاری از پیش ببرد.

 

وی ادامه داد: ایران بعد موشک باران عین الاسد با جرات اعلام کرد که چنین کاری را انجام داده است، در کجایی دنیا کشوری را با قدرت ایران می توانید پیدا کنید که جرات داشته باشد اینچنین سخن بگوید.

 

نعیم آبادی عنوان کرد: رهبر انقلاب در ۱۹ دی در جمع مردم قم حضور پیدا می‌کند اما آمریکا با تمام تهدیداتی که انجام انجام می دهد قم را می زند اما می ترسد و هیچ علطی نتوانست انجام دهد و هیمنه امریکا شکسته می شود.

 

 

 وی در پایان با اشاره به اینکه ابعاد مختلف شخصیتی سپهبد شهید سلیمانی بسیار گسترده و درس آموز است که ما باید بتوانیم این ویژگی‌ها را به درستی به جوانان ارائه دهیم تا جوانان با استفاده از این الگو مسیر را ادامه دهند، گفت: باید در قاب شهید سلیمانی آینده را ببینیم و با بهره گیری از مکتب سلیمانی مشکلات اقتصادی و اجتماعی را کنار بزنیم.

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.