گروه: اخبار استان خبر: 195714 / تاریخ انتشار : 1400/10/11 ساعت : 08:39
درگفت و گو با صبح زاگرس مطرح شد:

خاطره مستندنگار و پژوهشگر ادبیات دفاع مقدس از شهید سلیمانی/ امداد الهی در عملکرد حاج قاسم کاملا روشن بود

مستندنگار و پژوهشگر ادبیات دفاع مقدس گفت:ایمان راسخ و باور قوی حاج قاسم باعث شد که مردم به این باور برسند خدواند دارد حاج قاسم را نصرت و مردم نیز در مراسم تشییع وی این را جبران کردند.

مستندنگار و پژوهشگر ادبیات دفاع مقدس درگفت وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی صبح زاگرس، با گرامیداشت یاد و خاطره سردار حاج قاسم سلیمانی گفت:به عنوان کسی که خودش وقایع نگار دفاع مقدس بودم ،از نزدیک دیدم فرماندهانی را که حکم پدر خانواده نسبت به بچه ها را داشتند نه پدری که بالای سربچه ها به معنای حاکمیت بوده باشد نه بلکه پدری بود در کنار بردار برای همه رزمندگان و هیچ گاه حاج قاسم با امر و نهی بچه ها را امر نمی کرد بلکه با رابطه دلی و قلبی که با رزمندگان لشکر31ثارالله داشت به یک رابطه پدر و پسری با بچه ها داشت و همین رابطه باعث محبوبیت وی شده بود.

 

حجت الاسلام سعید فخرزاده افزود:حاج قاسم دارای یک رفتار عاطفی خوبی بود که هرگز خودش را نمی دید ولی خودش را در خدمت به اسلام و همه مسلمانان و حتی انسان ها بود و همه در رفتار و کردار و حتی عمل گرایی سرآمد بود و خود را وقف همه عامه مردم جهان کرده بود و اگر خدمتی را می خواست داشته باشد بر مبنای خدمت به بندگان خدا بود.

 

مشاور حوزه فرهنگ و مطالعات پایداری مراکز استانی حوزه هنری گفت: اگر کسی از نزدیک با حاج قاسم ارتباط می داشت به درستی بر دوستی و ارتباطی صمیمی با رزمندگان داشت و همه کسانی که زیر نظرش بود مراقبت می کرد و حتی ار لحاظ مالی نیز پیگیر مشکلات بچه های زیر مجموعه اش بود.

 

وی در ادامه گفت: علاقمندی به شخصیت وجودی حاج قاسم بعد از شهادت ایشان با انتشار اسناد و مدارک و گفت وگو های منتشر شده از وی باعث شد میزان دلداگی مردم به حاج قاسم چندین برابر شود و بر خیل ارادتمندان وی افزوده شود.

 

عضو هسته‌های ثبت تاریخ انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و مدیر دفتر تاریخ شفاهی حوزه هنری گفت: تلاش حاج قاسم برای انجام کارهای ناشدنی همیشه همت می گماشت و حتی در برخی عملیات ها که می گفتند نمی شود وی تاکید داشتند که می شود و وقتی نتایج خوبی صورت می گرفت همه اخلاص و توکل حاج قاسم را تحسین می کردند.

 

وی افزود: ایمان راسخ و باور قوی حاج قاسم باعث شد که مردم به این باور برسند که خدواند دارد حاج قاسم را نصرت و کمک می کند که مردم نیز در مراسم تشییع وی نیز سنگ تمام گذاشتند.

 

فخرزاده تاکیدکرد: امداد الهی در عملکرد حاج قاسم کاملا روشن بود و همین نکته باعث شد تا حاج قاسم به یک پدر برای ملت باشد و مردم هم به حق از وی قدرشناسی داشتند.

 

مستندنگار و پژوهشگر ادبیات دفاع مقدس گفت: حاج قاسم همیشه اماده شهادت بود و همین مسئله در گفتمان حاج قاسم همیشه بود و بر اجرایی کارهای ناشدنی تاکیدداشتند و همواره از باو و توکل به خدا حرف می زد و می گفت کار باید برای خدا باشد تا نتایج خیلی خوبی حادث شود.

 

وی گفت: حاج قاسم روئین تن و یا رمبو نبود ولی با اخلاص بود و فرمانده شجاع و کمر نظیر بود و همین مسئله باعث شد که کسانی که توفیق پیدا کردند در مزار حاج قاسم در کرمان حضور پیدا کنند وقتی از حضورشان سوال می شود باید به مکتب راهبردی حاج قاسم پی برد که وقتی کسی برای مردم خدمت می کند مردم قدرشناسی آن را در جای خود به جای می آوردند.

 

فخری زاده گفت:وقت برای ثبت وقایع دفاع مقدس نزد حاج قاسم می رسیدم اجازه نمی داد ولی وقتی می گفتیم برای ثبت وقایع جنگ باید این مهم ثبت و ضبط شود برخی از جلسات را اجازه می دادند.

 

وقتی در دفاع مقدس شخصا با حاج قاسم سلیمانی می خواستم  مصاحبه بگیریم ایشان به من گفتند: "بچه ها در خطوط جنگ دارند دفاع می کنند ما فرماندهان فقط در اتاق عملیات ها و قرارگاه ها نشستم و کار چندانی نمی کنیم و فقط پشت بی سیم می نشیم" .

 

وی گفت: این درحالی است که شخص حاج قاسم تمام عملیات ها خود شخصا در محور حضور پیدا می کرد و صحنه نبرد را مدیریت می کرد و حتی در یکی از عملیات ها وقتی حاج قاسم از ناحیه دست مورد اصابت گلوله قرار گرفت و باید فورا مورد عمل جراحی قرار می گرفت قبول نمی کرد که خودرو به عقب برگردد تا روند درمانی وی طی شود و به ناچار هلی کوپتر فرستادند تا به بیمارستان بردند و بعد از عمل با هلی کوپتر دوباره وی را برگردانند و اجازه استراحت هم به خودش نمی داد.

 

مستندنگار و پژوهشگر ادبیات دفاع مقدس گفت: چرا حاج قاسم سلیمانی این اقدام را انجام می داد و چرا امروز مسولان ما از حاج قاسم به عنوان یک مدیر در طراز انقلاب اسلامی الگو نمی گیرند.

 

وی تاکیدکرد: حاج قاسم  دنبال اجر و مزد و دنبال پست و مقام نبود و همین اخلاص و متواضع بودن وی بود که ملتی ایران و همه دوستداران وی را در جهان شیفته خود کرد به طوری که حتی روی سنگ مزارش درخواست کرد که بنویسند سرباز قاسم سلیمانی که از همه عوامل دنیا به دور باشد.

 

انتهای پیام

 

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.