گروه: اخبار استان خبر: 195691 / تاریخ انتشار : 1400/10/5 ساعت : 15:25

راه اندازی سامانه پایش آنلاین هوای کهگیلویه و بویراحمد

مدیرکل حفاظت محیط زیست گفت:سامانه پایش هوای استان لحظه ای شده و شهروندان می توانند در هر زمان و مکان با لینک زیر از کیفیت هوای شهر مطلع گردند .

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس موضوع پایش لحظه ای و یا آنلاین هوا  توسط استقرار ایستگاه های آنلاین، یکی از سیاست های در نظر گرفته شده در اداره کل حفاظت محیط زیست استان بود که خوشبختانه  با تلاش محیط زیست و همکاری دانشگاه در روزهای دهه اول دی ماه جاری برای نخستین بار بصورت آنلاین و لحظه ای راه اندازی شد .


سید اسدالله هاشمی در این خصوص گفت : برای نخستین بار در استان با همکاری خوب دانشگاه یاسوج سامانه ایستگاه پایلوت پایش آلودگی هوای یاسوج راه اندازی شد .


هاشمی افزود : این سامانه بصورت پایلوت در مرکز استان راه اندازی شده و بصورت آنلاین وضعیت لحظه ای هوا را ثبت می کند .


مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تصریح کرد : ایستگاه می تواند بصورت خود اتکا در نقاط صعب العبور یا فاقد برق نصب گردد.


هاشمی تصریح کرد : پلتفرم نرم افزاری این ایستگاه بومی با قابلیت گزارش گیری های مختلف بوده و امکان انتقال داده ها به مراکز داده  یا تکنولوژی های گوناگون ارزان قیمت با صحت بالاست .


مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تصریح کرد : میزان دقت سنسورها مطابق آخرین استانداردها می باشد و شهروندان در هر نقطه و مکانی و درهر زمانی می توانند با ورود لینک زیر در یکی از برنامه های مرورگر بصورت آنلاین و برخط از کیفیت هوای استان مطلع گردند .

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.